Autor Zpráva
eda
Profil
Zdravím,
Mám problém s tabulkou do které vkládám meníčka z databaze, která se mi ale nesmyslně roztahuje do výšky. Prostě ta buňka je asi 3x vyšší než by potřebovala, než text v ní. Ať už nastavuju height tabulky celé nebo jenom buněk nebo padding, tak s tím nehnu. Ve quirk módu by to fungovalo správně ale v tomto standardtím takhle blbě.

Můžete mi prosím někdo poradit?

předem díky
margin
Profil *
Zkus něco takového:
.meníčka, .meníčka * {margin: 0; padding: 0;}

Pokud to nepomůže, zkus se obrátit na nějakou kvalitní věštírnu nebo aspoň si najdi někoho s kvalitní křišťálovou kouli.

Pokud bys přesto chtěl pomoc zde, tak dej odkaz na živou ukázku.
eda
Profil
margin:
problém vyřešen docela zajímavým způsobem.

Všechny řetězce v tabulkách jsem narval mezi tag <p></p> a v CSS jsem nastavil font-size. Ať už nastavím jakoukoli velikost, tak se buňka textu přizpůsobí......velice zajímavé :)

padding ani margin nezabrali. ani když jsem to narval ještě do divu, ani když jsem tabulku rozkouskoval.
eda
Profil
hmm, tak takovejhle problém mám se všema tabulkama na stránce..... teď jde o tabulku vnořenou ve formuláři s přihlašovacím jménem a heslem a políčkám k tim a s tlačítkem.... předchozí způsob řešení nezabral (<p></p>), tak teď fakt nevím.... třeba mě po páteční noci něco napadne xD
Trejpa
Profil
eda:
Třeba tě napadne dát sem odkaz. Těžko ti někdo pomůže, když tajíš zdroj svých problémů.
margin
Profil *
eda:
předchozí způsob řešení nezabral (<p></p>)
To je tím, že to nebylo řešení, ale pravděpodobně jsi náhodou opravil něco, co je ve skutečnosti polámané někde úplně jinde.
Podobnými "řešeními" se dostaneš časem akorát k silně prasáckému kódu, ve kterém sebemenší změna způsobí rozpad stránky. Zatím máš slušně našlápnuto.
eda
Profil
Tak jsem nakonec zjistil, že standartní mód asi nesnáší tag <p> v tabulkách.

Tento kód způsobí roztažený řádek tabulky:
<tr><td><p><?php if (strlen($zaznam["j5"])>0) echo "<b>4.</b>"; ?></p></td><td><p><?php echo $zaznam["j5"]; ?></p></td></tr>

A tento kód ne :) :
<tr><td><?php if (strlen($zaznam["j5"])>0) echo "<b>4.</b>"; ?></td><td><?php echo $zaznam["j5"]; ?></td></tr>

Prostě nevím proč to tak je, ale tag <p> do tabulek asi už nikdy dávat nebudu. Ať jsem ho dal před kód php nebo do něj (echo "<p>".$zaznam.....</p>), tak výsledek byl stejný..... nevíte proč to tak je?

Prostě buď ho tam nedat, nebo nastavit pro <p> font size
margin
Profil *
eda:
Tak jsem nakonec zjistil, že standartní mód asi nesnáší tag <p> v tabulkách.
Předpokládám, i z kontextu, že máš na mysli buňky tabulky, a do nich je podle HTML možné vložit jakýkoliv obsah, tedy i odstavce. Akorát ve vhodné myslet na to, aby z toho nebyl fekální styl.

nevíte proč to tak je?
Protože je to tak podle CSS specifikace pro Visual formatting model details bod block-level, non-replaced elements in normal flow.

Prostě buď ho tam nedat, nebo nastavit pro <p> font size
Odstavec, stejně jako ostatní elementy, má vždy nějaký font-size, buďto zadaný, nebo zděděný. O tom, že by deklarace velikosti písma odstavce měla vliv na chování nadřazeného elementu (buňek, tabulky), docela vážně pochybuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0