Autor Zpráva
retra
Profil
Dobrý deň.
Toto mám v stránke:
<a href="mailto:?subject=predmet správy so znakmi ľščťž&body=text správy so znakmi ľščťž&l=" title="Email">poslať mail</a>

Problém je v tom, že predmet správy je v poriadku (diakritika), ale text správy - body je zle - znaky ľščťž atď. sú zmenené na "iné znaky". Vie niekto pomôcť s diakritikou v texte správy?

Hľadal som, ale nič som nenašiel.
Davex
Profil
retra:
Někdy chodí stejné dotazy ve vlnách, takže jsem si dovolil odpovědět vedle Špatné kodování češtiny při otevření formuláře v MS Outlook.
retra
Profil
Ale v tých príspevkoch nie je problém vyriešený! alebo áno?
Davex
Profil
Pravděpodobně neexistuje způsob správného předání diakritiky e-mailovému klientovi při použití protokolu mailto:, který by fungoval bez problémů vždy a všude.

Běžně mailto: nepoužívám a při zkoušení ve Windows XP to v kombinaci s Outlook Expressem fungovalo jen tehdy, když byl text v adrese v kódování windows-1250 a správně zakódován (v PHP funkcí rawurlencode). Ve Windows Server 2008 R2 to v kombinaci s klientem Windows Live Mail nefungovalo (ale mohlo to být způsobeno americkým prostředím). V Linuxu se naopak muselo použít kódování UTF-8.
_es
Profil
retra:
To, čo pre formuláre, platí podobne aj pre také odkazy: Formulář na mail
peteo
Profil
nechal som si posielať správy zo servra, kedy kto navštívil moje stránky (vybrané - zaujímalo ma využitie yyhľadávania cez gúgla) a všetky chodili so spotvoreným kódovaním.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0