Autor Zpráva
Kumen
Profil *
zdravím,

co mám prosím udělat, aby se mě webová stránka zobrazila klasicky při zadání (např.: www.web.cz) v mém případě se mě zobrazí bílá stránka a moje nahraná prezentace se mě zobrazí pouze v případě, že přidám / a název mnou nahraného souboru (např.: www.web.cz/prvnistrana.html.
Co s tím mám dělat?

Předem moc děkuji za rady.
tiso
Profil
Pri zadaní www.example.com sa v skutočnosti načíta stránka www.example.com/index.html (.php, prípadne iná nastavená prípona). Máš tam taký súbor?
Kumen
Profil *
tiso:
mám tam nahraný indexní soubor, co jsem našel na internetu (nevím totiž jak má přesně vypadat), díky tomu mě při vyhledávání nevyskakuje chyba 404... a pak tam mám nahrané dvě jednoduché stránky, které mě při zadání přesné adresy fungují. Zkoušel jsem taky jednu z těch stránek smazat, jestli si náhodou nějak vzájemně neškodí, ale taky to nepomohlo....
tiso
Profil
Kumen: prosím o adresu toho webu.
peteo
Profil
Kumen:
Tú tvoju prvnistrana.html premenuj na index.html.
A bude sa ti zobrazovať.
Tá pôvodná (index.html) sa prepíše, ak ta máš napr index.htm, tak to zmaž.
Stránka index s akoukoľvek príponou (html, htm, php) by tam mala byť iba jedna.
Kumen
Profil *
tiso:
jedná se o www.hodinovakancelar.eu, můj soubor jsem přejmenoval tak jak psal peteo na index.html a už mě to jede :)


peteo:
Díky moc za radu, udělal jsem to tak a už mě to jede:). Jen mám dotaz, jestli jsem to dobře pochopil, tak je třeba na ftp nahrát každou jednotlivou stránku prezentace zvlášť? A všechny bych měl pojmenovat index.html? Nebo mám mít kompletní webovou prezentaci pouze v jednom souboru?

ještě jednou moc díky :)
jenikkozak
Profil
Kumen:
Server má nastaveno, jaký soubor má otevřít, pokud je zadána adresa bez názvu souboru. Většinou je to nastaveno na soubor s názvem index. Bývá zadáno více různých přípon (index.htm, index.html, index.php...), server se koukne, jestli existuje soubor, který je na seznamu jako první, pokud není, podívá se po druhém souboru..., pokud nenajde ani poslední, vyhodí chybovou hlášku o neexistenci souboru. Dá se to přenastavit pomocí souboru .htaccess, ale to tě teď asi nebude zajímat.
Je jedno, jak se budou ostatní soubory jmenovat. Hlavní je, aby byl na ně správně uveden odkaz a aby se výchozí soubor jmenoval tak, jak je nastaveno.
peteo
Profil
Kumen:
No to sú úplné začiatky, heh.
Fakt si stiahni a preštuduj jakpsatweb.cz.
Súbor index môže byť iba jeden.
Odkazy:
Na hlavnej stránke v riadku 10 máš
<h3>Obsah</h3> <a href="#úvod">Úvod</a> <a href="kontakty">Kontakty</a>

a to je zle.
Predpokladám, že sa bude jednať o menší web, a ako začiatočníkovi poradím ukladať všetko do jedného adresára spolu so súborom index.html.
Musíš si urobiť viac stránok, napr. tú s kontaktami.
Pomenuj ju kontakty.html, lebo je v html.
odkaz na ňu z hlavnej stránky (index.html) povedieš:
<h3>Obsah</h3> <a href="#úvod">Úvod</a> <a href="kontakty.html">Kontakty</a>
(to .html tam musí byť.

Ďalšia chyba je:
<body bgcolor="#b3ffB3" text="black" >

to patrí hneď za

</head>.

Ver mi, obetuj dva dni jakpsatweb.cz. a pochopíš.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0