Autor Zpráva
Slither
Profil
Dobrý den,
mam problém s posouváním textu a obrázků u webu.
při přiblížení pod 1280 rozlišení, se mi text posouvá dopravé strany, pokud by jste veděli čím to je byl bych vám moc vděčný.
 body {
background : #060503 url('../images/background.png') no-repeat center top;
width : 1280px;
height : 1650px;
position : relative;
margin : 0 auto;
padding: 0 auto;
font-family : Verdana, Times, Arial;
}
Joker
Profil
Slither:
Není mi jasný ten dotaz, ale jestli to má být, že při šířce okna pod 1280px jde obsah mimo okno a objeví se posuvníky, tak ano. Tak je to v tom CSS nadefinované. Jak by se to mělo chovat?
Slither
Profil
právě naopak při šířce okna 1280 je text a obrázky v pořádku, ale po stiknutí přiblížení ctrl + kolečko např. tak se text posouvá spolu s obrázky do pravé strany.


Možná bude i problém v tom, že jsem obrázek dal na větší rozlišení než píšu v kodu, jelikož chci, aby bylo v lepší kvalitě.


i po nastavení v css stejného rozlišení jako obrázku se text posunuje, takže tím to nebude
margin
Profil *
Bez živé ukázky si nedovedu představit, co se děje.
Slither
Profil
http://l2doomage.cz/index.php

dej si ctrl + kolečko a uvidíš že se text hýbe směrem doprava s obrázky
Stalker
Profil
Slither:
Už jsi to opravil? Mě se stránky i po přiblížení zobrazují správně :) V IE se to však zobrazuješ už špatně
Slither
Profil
Stále ne, byl bych rád za každou radu a popřípadě jak by to šlo ve všech prohlížečích stejně.
Stalker
Profil
Slither:
Jsem jen amatér, takže na mé rady neber moc ohled, ale podle mě máš v celým css spousty chyb.

Už jen v body je zbytečné relativní pozicování, či zadávání výšky.

Posunování písma při zmenšení velikosti by mohlo dělat absolutní pozicování divů. Podle mě se absolutním pozicováním vůbec nepozicuje a dělá se to pomocí marginu a paddingu. Pokud se pletu, ať mě někdo zkušenější opraví.

Já osobně bych absolutní pozice z css úplně vyhodil. Díky tomu si totiž drží svoji pozici a zatímco se ti pozadí zmenšuje, divy s position:absolute zůstávají na svém místě.
Slither
Profil
Dobře zkusim to opravit. Moc si vážim každé rady a děkuju !


To vůbec nepomáhá celé se mi to rozházelo :/ Potřeboval bych prostě udělat prostor a napozicovat ho tak, aby to byl jako rámeček ve kterém bude například menu a bude mít tuhle pozici což jsem měl, ale nwm proč se to hýbalo po přiblížení doprava.
Stalker
Profil
Slither:
Samozřejmě, že když to vyhážeš, tak se to celý rozhodí, ale musíš to vyhodit i ten "top" a "left" a potom musíš každému divu určit šířku, hodit tam margin, respektive padding a jednotlivé divy nechat obtékat a výsledek bude hned jiný a lepší. Něco si o tom přečti, budeš moudrejší ale jsem si téměř jist, že to vyřeší tvůj problém a bude to i "správněji".

Jak říkám, budu rád pokud někdo zkušenější navrhne lepší řešení, ale mě nic jiného nenapadá
Slither
Profil
samožejmě že jsem to nevyházel vše a nic nedoplnil, ale výsledek mi nepřišel nijak lepší no zkusim to nějak ještě. Díky moc
Formen
Profil *
Slither:
Dobrý den,
mam problém s posouváním textu a obrázků u webu.
při přiblížení pod 1280 rozlišení, se mi text posouvá dopravé strany, pokud by jste veděli čím to je byl bych vám moc vděčný.

Vim cim to je mrkni na tohle a kdyztak napis na mejla form3n@gmail.com a ja ti poslu upraveny soubory...

Mas tu ukazku jak to vypada po uprave.
Po uprave
Slither
Profil
Děkuju moc , email odeslán
Davex
Profil
Formen:
Vim cim to je
V čem byla podstata problému a jak se to vyřešilo?
Formen
Profil
Pridan <div id="obal">
A v CSS position:absolute zmenen na float

body , html {
    background : #060503 ;
    font-size: 23px;
    color: #ffe4b5; 
    font-family : Verdana, Timer, Arial;
}

#obal {
    background: url('../images/background.png') no-repeat center top;
    margin: 0 auto;
    text-align: center;
    width : 1280px;
    height: 1650px;

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0