Autor Zpráva
Dano V.
Profil *
Zdravím vás všetkých

Moja otázka je: dá sa zmeniť CHMOD na dialku? Mne sa stalo nasledovné! Mám webstránku, kde spolu fungujú html aj PHP stránky už dlhšiu dobu bezchybne. (Viac ako rok). Teraz som zistil, že jedna stránka, písaná v html, ale pomenovaná *.php, v ktorej je hneď hore umiestnený PHP skript na počítanie prístupov, mi prestal fungovať. Do prehladača sa načítala iba tá časť, kde bol umiestnený ten skript, ktorý spolupracuje s ďalšou časťou skriptu umiestnenej v iných štyroch súboroch. (načíta a ukladá údaje, dátum a podobne) Tá prvá stránka mi teda ostala nenačítaná do prehliadača. Keď som hladal chybu, som zistil, že na všetkých spolupracujúcich súboroch boli zmenené CHMOD atribúty, preto nedokázali spolupracovať, a to zapríčinilo zastavenie načítania súboru do prehliadača. Po odstránení tejto chyby stránka funguje znova bezchybne.

Preto by som sa chcel opýtať, či je možné niekomu zmeniť CHMOD bez toho, že by dotyčný škodca mal prístup k súborom? Lebo pravdou je, že na FTP pristupujem Total Comanderom, ale tam neukladám heslo, ale pri každom spojení celé heslo zadávam do okienka, keď sa spojenie zastaví. Svoje heslo som nikomu nepovedal, preto nechápem, ako sa mi bez môjho pričinenia mohol zmeniť CHMOD.

A navyše, všetky pomocné súbory ktoré slúžia na odkladanie už načítaných dát, boli vynulované. Podľa môjho názoru keď jednotlivé súbory prestali spolupracovať, aj tak ich obsah mal byť nezmenený. Ale všetky obsahy boli vynulované. Z toho predpokladám, že to niekto musel urobiť buď manuálne, alebo nejakým programom na dialku, ak je to možné.

Bol by som rád, keby mi to niekto vedel vysvetliť, ako tomu predísť, aby sa to už neopakovalo.
Davex
Profil
Je-li na webu nezabezpečený upload souborů nebo nějaký děravý PHP skript, tak se k souborům dá dostat i skrz něj a FTP nemusí být vůbec použito. Nebo mohlo dojít ke změně práv chybou na webserveru. Bez znalosti podrobností se nedá určit příčina a doporučit vhodná opatření.
Dano V.
Profil *
Ďakujem za odpoveď.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0