Autor Zpráva
Ondřej Sedláček
Profil
Zdravím ve spolek, mám na Vás zkušenější pár otázek. Jedná se o můj první web, odpověď na následující otázky jsem hledal jak na tomto fóru i jinde, v různých tutorialech, ale čím déle hledám, tím víc sem zmatený. Mám v PS téměř hotový grafický návrh webu http://imagelink.cz/images/sargon2.jpg a teď přichází na řadu mé dotazy. Je správné mít texty menu jako hotové obrázky z PS nebo je správné mít poze základní stavbu webu a všechny texty-jejich barvy, fonty atd. definovat až v kódu? Jak mám postupovat dále? V některých tutorialech celou hotovou šablonu rozřežou, někde zase píšou, že je to špatně. Jak mám tedy správně postupovat dále? Z PS si vygeneruji html soubor společně se složkou "rozřezaného webu" a co dál? Jestli dobře chápu, musím vytvořit čtyři samostatné html stránky, které na sebe budou navzájem odkazovat pomocí menu? Předem moc děkuji za pomoc
scheras
Profil *
Dle mého názoru je lepší mít na stránce maximální možný počet prvků textově, zrychluje to načítání stránek a je to přívětivější pro optimalizaci, popřípadě vytvoření "bezbariérového přístupu". Pokud má uživatel ve webovém prohlížeči vyplé obrázky, bude si moci Vaše stránky prohlídnout i bez nich. Stejně tak je to s designem, lepší zapsat v css než použít obrázek. A ano, je potřeba vytvořit čtyři samostatné stránky a propojit je pomocí odkazu.
Ondřej Sedláček
Profil
scheras:
Tak to bude oříšek. HTML i CSS je pro mě trošku španělská vesnice. Není možné někde stáhnout v zipu hotové stránky se vším všudy? To by mi pomohlo asi nejvíce. Vidět, jak to CSS v praxi funguje.
user243
Profil
na "se vším všudy" jde použít webový prohlížeč a uložit celou stránku; ale na pochopení je lepší zadat do vyhledávače: free html templates, ke stažení bývají jako zip/rar složka s výchozím index souborem (popřípadě několika dalšími html soubory), css souborem a s obrázky;
scheras
Profil *
Kompletní stránky (alespoň co se týče HTML a CSS) lze stáhnout uplne vsude. Kazdá webová stránka je jen HTML a CSS a když si zobrazíte její zdrojový kód (ve většině prohlížečů CTRL+U nebo pravým kliknout a zobrazit zdrojový kód) tak můžete zkoumat do aleluja. Takže materiálu máte dost. Další informace načerpáte také například z tohoto webu, kde je vše od začátku vysvětleno.
Ondřej Sedláček
Profil
scheras:
Děkuji za rady, moc mi to pomohlo. Ještě se zeptám, již jsem si vybral hosting ale provozovatel chce vědět jaké skriptování? Jestli asp nebo php? Můžete mi poradit?
scheras
Profil *
Já jsem jednoznačně pro php.
Ondřej Sedláček
Profil
scheras:
Jaký je mezi tím rozdíl? Zatím jsem použil při tvorbě pouze html a css. Nevadí to?
Martin Bezděk
Profil *
Dobrý den. Jen chci upozornit na Ondřeje Sedláčka. Právě pro firmu Sargonczech.com si u mě nechal zhotovit webové stránky pod jasnými podmínkami. Dnes jsem zjistil, že mě podvedl a umístil na web webové stránky pod svým jménem. Jaok důkaz můžu doložit soubory, že v mém počítači jsou vytvořené mnohem dříve než uprava u něj v PC. Chci jen, abyste si na něj dávali pozor. Jelikož nepřeju nikomu, aby takto dopadl. Prosím o adminy aby zanechali tento příspěvek jako "varování" pro jiné uživatele. Děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0