Autor Zpráva
Stalker
Profil
Zdravím,

řekl bych, že relativně umím HTML i CSS a potřeboval bych své stránky posunout zase o level víš. zatím jsem pouze kódoval, ale chtěl bych začít i programovat. Jaký programovací jazyk pro mne bude nejlepší volbou v rozvíjení, pro tvorbu www stránek a popřípadě odkud je nejlepší se učit, pokud možno v češtině (šíleně špatně se mi učí z anglických materiálu, páč ji nemám na dobré úrovni.)

Je lepší pokračovat například Javascriptem, a pak se kouknout na jQuery Ajax a až potom na PHP, nebo nejdřív se začít učit PHP, nebo všechno dohromady?

Předem děkuji za odpovědi
Monkeys
Profil *
Stalker:
Ja som skocil hned na PHP a MySQL kupil som si knihu a cital od rana do vecera. Horsie je ze vsetky knihy su zamerane na proceduralne programovanie a casom zistis (ako ja) ze ti to nepostacuje alebo ze sa zacnes jedneho rana stracat vo svojom vlastnom kode preto som presiel postupne na OOP.

jQuery si citam tak povediac za behu pri tvorbe webu ked nieco potrebujem a neviem to inac vyriesit tak siahnem po jQuery.

M.
Stalker
Profil
Monkeys:
Díky za odpověď. jakou knihu sis koupil? Ještě nějaké další názory od někoho?
Beavis
Profil
Stalker:
Já taky po (mně dostačujícím) vzdělání v HTML, CSS a JS sáhl po PHP, které mě lákalo už dlouho. Později bylo nutné při větších projektech použít nějakou vychytávku v AJAXu a/nebo v jQuery, tak jsem se naučil potřebné funkce a nějak to napsal.
Ale je to podle mě dost individální, jestli chceš vyloženě programovat aplikace a nebo si "hrát" s UX / UI a případně umět ještě před PHP různé jQuery triky.
Monkeys
Profil *
Stalker:
. jakou knihu sis koupil?
PHP a MySQL od Larryho Ullmana


M.
Stalker
Profil
Beavis:
Určitě čistě programovat, tvořit web a vše co se toho týče. Díky za názor.

Monkeys:
Díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0