Autor Zpráva
desmond40
Profil
Ahoj,
potřebuju nutně poradit ohledně banální věci. Mám eshop a tak jako většina eshopu dělávám newsletter. V současné době řeším problém ohledně umístění a zobrazování vytvořeného newsletteru, který spočívá v tom, že musím vytvořit jednu verzi v emailu a druhou verzi na webu, protože se vzájemně od sebe potom odlišují a nevypadají tak jak chci. Druhá verze na webu je vytvořena, protože se stává občas, že se někomu email nezobrazí a musí tak přes odkaz (většinou na začátku mailu) otevřit v novém okně webovou stránku, kde je uložen newsletter.

To co chci je vytvořit POUZE stránku (nevím jak to nazvat přesně možná podstránku), která by zobrazila jenom samotný newsletter a ne celý eshop, později chci stejným způsobem zobrazit fotky nebo aplikace.
např jako je to tady (náhodně vybraný newsletter nejakého portálu co mi přišel na mail):
http://newsletter.toptoys.cz/02-13-2013-ZMCZ/

Pro tuhle potřebu jsem si u mého registrátora domény pořídil webhosting na který jsem přes FTP uložil 2 soubory pro testování zda to bude fungovat. Základy HTML a CSS mám, ale nevím jak toho využít, protože nevím jak to v tom hostingu udělat nebo kde začít.

Nyní bohužel nevím jak mám udělat následující věci:
1)Vytvořit podstránku
2)z FTP nahrát obrázky/soubory tak, aby ta adresa toho odkazu (obrázku/souboru) směřovala na podstránku a úspěšně se zobrazila se vším co tam bude nahráno. Nyní mohu maximálně nahrát adresu odkazu směřující do FTP databáze, ale to se logicky nikomu nezobrazí.

V administraci webhostingu mohu vytvořit virtuální subdomenu (nevím jak ji použit) nebo za poplatek pořídit databázi MySQL.

Můj předpoklad je, že budu muset vytvořit jak subdoménu tak databázi a v databázi pak přes HTML kodování napsat nebo "nahrát" obrázky a text, který je uložen ve FTP. Pak by můj požadavek na zobrazení newsletteru všem co kliknou na odkazující text měl fungovat je to tak? Ptám se, protože nechci zbytečně kupovat něco co možná nemusím proto se obracím na pomoc zde. Pokud by byl někdo ochotný poradit jak to konkrétně udělat budu moc rád. Hlavní doménu a webhosting mam u forpsi.cz

Děkuji za reakce
candiess
Profil
desmond40:
Máte vlastní Eshop nebo nějaký CMS?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0