Autor Zpráva
Neuwirth
Profil
Prosím poraďte mi jaký je rozdil mezi těmito stránkami:
http://www.esteelauder.cz/
a
http://laperf.com/esteelauder/supreme/

chtěl bych vytvořit ten druhý typ stránky kde je jenom ta reklama. Co je k tomu potřeba a jak to udělat, hlavně jak vytvořím nebo kde najdu URL typu "http://laperf.com/esteelauder/supreme/" bez www

Moderátor Petr ZZZ: Původní nadpis: „Rozdíly a jak to udělat“.
jenikkozak
Profil
Ta druhá funguje i ve tvaru: www.laperf.com/esteelauder/supreme
Asi ti dost pomůže, když si aspoň v rychlosti přečteš článek Domény.
Také si přečti první dvě části stránky URL (tedy Skladbu absolutní URL a Příklad).
Neuwirth
Profil
jenikkozak:

já si to četl jenom to furt nemůžu pochopit jak to nastavit. Mám doménu, mám webhosting na kterém mám podobnou reklamu v .htm souboru vytvořenou JENOM nevím jak mám nastavit nebo kde najít na FTP serveru adresu/URL toho odkazu na mou reklamu, tak aby se zobrazovala na vedlejší stránce všem lidem co přes nějaký odkaz na tu stránku dostanou.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Neuwirtha:
1. Vůbec nechápu dotaz a obávám se, že nejsem sám. Zkus ho zformulovat lépe a piš s interpunkcí – kdo to po tobě má luštit?
2. Chladím. Do běžně viditelné části diskuse bude téma vráceno, až navrhneš nějaký nadpis, který dává smysl.
3. Přečti si zdejší pravidla.

Reaguji na Neuwirtha [#5] ↓
Nevím, jestli je teď nadpis lepší, ale budiž.
Neuwirth
Profil
Nastavení adresy obrázku a adresy celé aplikace

Na webových stránkách partnerské firmy chci vytvořit statickou HTML aplikaci pomocí jazyka html. Problém je v tom, že pro vytváření této aplikace potřebuji mít uložene obrázky, texty, soubory na nějakém hostingu. Zřídil jsem si tedy webhosting k moji doméně a vytvořil v něm zkušební aplikaci, kde nastaly problémy.

1) Ve webFTP jsem při kodovaní přiřadil určitým obrázkům adresu odkud se mají načítat, což má být z pořízeného hostingu. Adresa nyní vypadá takto:

<img src="https://webftp.forpsi.com/actions.php?ak=download&path=%2Ftest%2Fcerna.PNG&sid=ef444989ab1701a2dad291f2e6326713" width="700" height="150">

problém je v tom, že takto to funguje pouze několik minut, ale pak po znovuzobrazení se již obrázek neobjeví. Nevím proč a nyní nevím kam obrázky uložit, aby se zobrazovaly neustále. Cílem je uložit někde obrázek tak, aby se při zkopírování adresy obrázku a po vložení do prohlížeče zobrazil obrázek např takto:
http://www.seznam.cz/st/img/2011//logo.png?3.32.8 Obrázek je v v tomto případě neustále k dispozici někde na hostingu a slouží neustále tak jak to chci i já. Pokud to nebude uloženo takto tak aplikace nenačte daný obrázek a bude tam jenom volné pole.

2) Pokud to těch několik minut funguje, tak je pak problém s adresou celé aplikace. Nevím jak nastavit URL (nebo kde jit na FTP serveru najít), aby by odkazovala na mnou vytvořenou aplikaci podobně jako zde http://laperf.com/esteelauder/supreme/ . Chci proto vytvořit podstránku hlavní domény kde bych tuto aplikaci umístil. Je to podobný nebo stejný problém jako s obrázkem

Prosím tedy o radu jak zvolit správnou cestu k obrázkům a jak správně nastavit správnou cestu k celé aplikaci na podstránku.
scheras
Profil *
Neuwirth:

1/ Problém je mezi klávesnicí a židlí. Ten odkaz na obrázek který sem vkládáte je generovaný webFTP a slouží ke stažení obrázku. A funguje jen po dobu přihlášení k webFTP. Musíte vkládat obrázek jako: <img src="http://vasedomena.cz/test/cerna.PNG width="700" height="150">

2/ Pokud pochopíte problém číslo jedna, tak zjistíte, že žádný problém číslo dva není.


Ještě pro upřesnění, http://vasedomena.cz musíte nahradit jménem Vaší domény!
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Neuwirtha:
Adresy stránek se "nenastavují", ale vyplývají z toho, jak se jednotlivé soubory jmenují a ve které složce jsou umístěny.

1. Na doménu nahraj do složky root nějaký soubor (nejlépe úvodní stránku webu), který se musí jmenovat index.html nebo index.htm (těch možných jmen je víc, záleží na nastavení serveru, tohle by mělo fungovat vždy). Tento soubor se bude zobrazovat, když kdokoli zadá název tvé domény do adresního řádku prohlížeče.
2. Do stejné složky nahraj obrázek, případně další stránky webu. Každá stránka musí být samostatný soubor .html (ty už můžeš pojmenovat podle gusta). Jednotlivé stránky můžeš provázat odkazy – tak se dostaneš z jedné na druhou.

Podrobněji popsané to najdeš na této a na souvisejících stránkách: Základní kurz tvorby stránek

Doporučuji studiu základů pár dní věnovat; z problémů formulovat dotaz soudím, že nevíš ani to nejzákladnější. Se zásadními mezerami ti diskuse nepomůže, jednak zde na to není prostor a jednak jsou víc než kvalitně pokryté základním kurzem.
Neuwirth
Profil
scheras:
to je mi jasné, že to musí být z moji domény, ale tohle já nechci proto jsem si zřídil další webhosting. Nechci mít zbytečně na hlavní doméně obrázky, které tam nepotřebuji, protože bych je musel někam zakomponovat do textu. Když je uložím v administraci tak to dopadne úplně stejně jako problém č.1 na webFTP.

Chci mít čístě webhosting, kde budu ukládát pouze obrázky které budu používat na cokoliv. Pokud shodou náhod použiju do aplikace obrázek z hlavní domény tak odkaz bude ten, který jste mi napsal. Mohl bych to klidně ukládat přes Imageshack.us ,ale tam se mi zobrazuje nápis v horním rohu s adresou odkazu obrázku.


Petr ZZZ:
s tím index.html mě to nenapadlo nějak to zkusím. Díky
Petr ZZZ
Profil
Neuwirth:
„Chci mít čístě webhosting, kde budu ukládát pouze obrázky které budu používat na cokoliv.“
Ujisti se, zda je to v souladu s podmínkami hostingu. Mám pocit, že některé hostingy/varianty umožňují pouze provoz skutečných webových stránek ve formátu html a pouhou funkci skladiště souborů nenabízejí.
Neuwirth
Profil
Objednal jsem to nejlevnější:
500 MB prostoru
HTML/Flash/JavaScript - statické stránky
FTP / FTP SSL

Teď už se zeptám čistě ze zvědavosti, má v mém případě nějaký význam nebo dala by se použít subdoména? nebo virtuální subdoména?
Petr ZZZ
Profil
Nic ve zlém, ale podmínky tvého hostingu tady za tebe nikdo zkoumat nebude, ten čas si musíš najít sám. ;-)

Jestli ti jde o to, abys pro přemíru obrázků neztratil přehled ve výpisu stránek na hostingu, bude nejjednodušší řešení založit na rootu složku pojmenovanou například obrazky a nahrávat obrázky tam. V .html souboru, ve kterém se má obrázek ukazovat, k němu pochopitelně musíš upravit cestu: <img src="http://vasedomena.cz/obrazky/sykorka-na-jabloni.jpg width="600" height="400">

(A můžeš to mít na stejném hostingu; nějak nechápu, proč chceš mít na obrázky extra hosting.)
Neuwirth
Profil
Petr ZZZ:

Když nad tím přemýšlím tak nechápu proč jsem to chtěl řešit původním způsobem, nějak jsem se chytil něčeho jiného a chtěl jsem to mít stejně, ale řešil jsem to složitě. Díky za reakce a rady.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0