Autor Zpráva
dadam33
Profil
Zdravím,
snažím se vytvořit web akorát sem opravdu začátečník a mám trošku problém. Na notebook mám rozlišení 1366x768 a vše se zobrazuje jak má, ovšem, když si rozlišení změním tak to je katastrofa a je to totálně rozjeté, četl sem tady Vaše předchozí diskuze a zkoušel sem, ale na nic nepřišel. Je to web www.katerinakarafotis.cz . Prosím o pomoc moc díky.

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Rozlišení - problém“ byl příliš obecný. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
exoslav
Profil
Ahoj,
zřejmě to bude tím absolutním pozicováním. Zkus ty prvky floatovat. Ten wrapper máš taky dost divnej. Jo takhle, ty ním máš obalený jenom menu, obal jím celou stránku, tomu wrapperu dej bot.margin místo těch tří mezer u - <i>© 2012 Adam Kunčický</i>. Jinak, zřejmě jsi to řezal z photoshopu ne? Co bych já změnil je např. nahrazování textu obrázky (textomne.png).
dadam33
Profil
exoslav:
Díky za ochotu, bude to semnou složitější, kouknu na to a uvidíme. Každopádně díky moc.
exoslav
Profil
Jo a místo těch spanů používej div, pokud se nejedná pouze o řádkový element ;-) (např. v kontaktech, máš tam text na více řádku, tak to obal do spanu ;-)


Kecám omg, do divu, mně už taky hrabe :D
dadam33
Profil
exoslav:
Jestli by si byl tak ochotný můžem zkusit komunikovat přes skype nebo tak ? Ať to máme rychlejší :) jsem fakt osel.. Klidně za to dám i malou odměnu :)
exoslav
Profil
martin-nikl, nick na skypu ;-)
dadam33
Profil
Krom toho někdo nějaký nápad ? Díky
jenikkozak
Profil
Já nemám. Netuším, co jste na Skype probrali a jaký je současný stav. To je nevýhoda toho, když se debata z veřejné diskuse přesune na soukromý kanál.
dadam33
Profil
Na skype jsme probrali, že by to bylo nejlepší celý překopat. Takže jsme spíše na nule. Potřebuju to vyřešit co nejrychleji.
exoslav
Profil
No, doporučil jsem tu grafickou šablonu nařezat ve photoshopu a celkově celý ten web překopat... akorát s tím kódováním z psd šablon nemám zkušenosti. De facto jsem to udělal takhle:
<div id="wrapper">
  
    <img class="hlavni_foto" src="design/hlavni_foto.png">

  <ul class="menu">
    <li class="ostatni_li"><img src="design/uvod.png"></li>
    <li class="ostatni_li"><img src="design/omne.png"></li>
    <li class="ostatni_li"><img src="design/cenik.png"></li>
    <li class="ostatni_li"><img src="design/foto.png"></li>
    <li class="kontakt"><img class="kontakt" src="design/kontakt.png"></li>
  </ul>
  
<img src="design/roh_fotky.png">


  

  <img src="design/obsah.png">
</div>
kde hlavni_foto jsou je ten nadpis stránky (Katerina Karafotis) + 3 fotky napravo. Ul je menu (odkazy jsem tam ještě nehodil) a obsah je ten ten hlavní papír na kterým se potom bude zobrazovat text a pod. (tam to bude spíš lepší hodit do divu a nastavit mu ten obrázek jako background). Problém mám, že u toho menu za těmi položkami menu, konkrétně za kontaktem bych potřeboval floatovat obrázek, část té třetí fotky (té holky), ale nevím jak tohle udělat (je to obrázek <img src="design/roh_fotky.png">). Pořád se mi zobrazuje pod tím menu.

Ale jak jsem psal, kódování z grafických šablon jsem před tím nedělal, takže můj způsob je možná celý blbě :)
exoslav
Profil
vyřešeno ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0