Autor Zpráva
stefan_sen
Profil
Ako mam nastavit farbu textu pre dany riadok tabulky
Trejpa
Profil
stefan_sen:

<style>
.dany-riadok td { color: red; }
</style>

<table>
<tr><td>buňka 1<td>buňka 2
<tr class=dany-riadok><td>buňka 3<td>buňka 4
<tr><td>buňka 5<td>buňka 6
<table>

EDIT: Změna barvy pozadí na barvu textu.
stefan_sen
Profil
Dakujem za odpoved, medzitym sa mi to sice podarilo vyriesit, ale neviem, ci je to spravne (aj ked to zatial funguje) - moje riesenie (skratene):
<table><tr style="color: red;"><td>bunka1 ... <table>
Pomocou Vasho riesenia sa mi dufam podari zaviest obecnejsi postup t. j. pomocou triedy, zatial v tom dost bludim.
Trejpa
Profil
stefan_sen:
Ano, tvůj kód je také správně. Zobecnění do (externích) stylů umožní při vícenásobném užití provádět efektivněji případné změny vzhledu a v případě více zadaných CSS vlastností i zmenšení objemu kódu.
stefan_sen
Profil
Dakujem este raz a podla prislovia "Podaj dlan, vezmu ti celu ruku" vyuzivam prilezitost na este jednu otazku: da sa HTML kodom dosiahnut, aby sa okno otvorilo tak, ze HTML stranka nebude umiestnena "normalne" v lavom hornom rohu, ale napr. v pravom dolnom (t.j. v stave, ktory dosiahnem v tomto prip. maximalnym rolovanim z pociatoc. stavu smerom dole a doprava).
Trejpa
Profil
stefan_sen:
Dá se to udělat pomocí JavaScriptu. Po načtení stránky (onload třeba na BODY) se spustí funkce, která změří rozměry okna a spustí přerolování na pozici pravého dolního rohu pomocí metody scrollTo().


Pokud na tu stránku odkazuješ nebo ji načítáš do rámu, můžeš odkázat na její kotvu, kterou do odkázané stránky vložíš naspod. Pokud na ni někdo přijde odjinud (z vyhledávače, tj. bez # v adrese), tak mu odrolování fungovat nebude.

Odkazující: <a href="stranka.html#vespod">Odkaz dolů.</a>
Na konci odkázané: <div id=vespod style=float:right>&nbsp;</div>
stefan_sen
Profil
Skusal som to, ale nejde mi to, asi preto, ze mam na stranke obrazok. Aby som to zlozito nevysvetloval, nizsie som vypisal dane dva obrazky (casti mapy), ktore na seba navzajom odkazuju (po kliknuti na pravom resp. lavom okraji). Da sa aj v tomto pripade pouzit kotva?
--- obr1
<html>
<head>
<title>obr1</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;">
<!-- Fireworks 4.0  Dreamweaver 4.0 target.  Created Mon May 21 14:24:42 GMT+0200 (Central Europe Daylight Time) 2001-->
</head>
<body bgcolor="#ffffff">
<img name="obr1" src="obr1.gif" width="1984" height="2866" border="0" usemap="#m_obr1"><!-- fwtable fwsrc="Untitled" fwbase="obr1" fwstyle="Dreamweaver" fwdocid = "742308039" fwnested="0" -->
<map name="m_obr1">
<area shape="rect" coords="1884,2866,1984,0" href="obr2.HTM" target="_self" title="obr2" alt="obr2">
</map>
</body>
</html>

--- obr2
<html>
<head>
<title>obr2</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;">
<!-- Fireworks 4.0  Dreamweaver 4.0 target.  Created Mon May 21 13:23:13 GMT+0200 (Central Europe Daylight Time) 2001-->
</head>
<body bgcolor="#ffffff">
<img name="obr2" src="obr2.gif" width="2314" height="2866" border="0" usemap="#m_obr2"><!-- fwtable fwsrc="Untitled" fwbase="obr2" fwstyle="Dreamweaver" fwdocid = "742308039" fwnested="0" -->
<map name="m_obr2">
<area shape="rect" coords="0,2866,100,0" href="obr1.HTM" target="_self" title="obr1" alt="obr1">
</map>
</body>
</html>

Moderátor jenikkozak: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Trejpa
Profil
stefan_sen:
1) Odkazuješ mezi stránkami. Odkazuj i na pojmenovaný prvek ve stránce:
<area shape="rect" coords="1884,2866,1984,0" href="obr2.HTM#obr2" target="_self" title="obr2" alt="obr2">

2) Odkázaný obrázek, pokud se nevleze do okna, se zobrazí od levého horního rohu. Pokud chceš odkázat konkrétní místo, musíš nad něj umístit jiný (menší) pojmenovaný objekt, na který budeš odkazovat. V nouzi to může být prázdný blok napozicovaný nad část obrázku.

Odkazy po stránce
stefan_sen
Profil
Podarilo sa mi to, podla tvojho navodu stranku otvorim v polohe podla napozicovaneho bodu. K "dokonalosti" vzajomneho odkazovania sa stranok mi chyba posledna vec - v momente odkazu na dalsiu stranku by som potreboval vediet, na akej pozicii v aktivnej stranke sa nachadzam (podla toho by som mohol specifikovat poziciu otvorenia volanej stranky). Predpokladam, ze k tomu budem potrebovat script - docital som sa, ze okrem Javascriptu existuje aj VBscript (mam skusenosti vo VB aplikaciach - Excel, MDB). Je to mozne napisat aj vo VB alebo radsej postudovat Javascript ?
Trejpa
Profil
stefan_sen:
Pokud se domníváš, že všichni uvažovaní návštěvníci tvé stránky mají operační systém a prohlížeč podporující VBscript, tak ho použij. Jinak zvol více kompatibilní řešení s JavaScriptem.
stefan_sen
Profil
Skusam to teda s javascriptom, riesim nasledovnu vec - ked zo stranky 1 prejdem na stranku 2, chcem preniest nejake hodnoty zistene na stranke 1 (napr. rozmery ci polohu stranky v okne) do stranky 2 ? Gocital som sa o globalnych premennych, a skusil som dat deklaraciu var sx = "global", sy = "global"; do oboch stranok, hodnota premennych sx, sy vsak zostavala len v ramci jednej stranky, do druhej sa nepreniesla. Je nejaka moznost prechodu z jednej stranky na druhu s parametrami (ako je to u funkcii) ?
Trejpa
Profil
stefan_sen:
Použij cookies nebo parametr v adrese, k těm má JavaScript přístup.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0