Autor Zpráva
ondra256
Profil
Zdravím, narazil jsem na takový problém při zmenšení obrázku v php.

použil jsem skript z tohoto webu www.z-moravec.net/php_learn/zmensovani-obrazku-pomoci-php.php

Používám Easy php a funguje to v něm v pohodě, jenže když to nahraju na web tak skript nefunguje. Chybu žádnou nevypíše, ale vypozoroval jsem že se zasekne tady:

$out = ImageCreateTrueColor ($NewWidth, $NewHeight);

Neví někdo v čem by mohl být problém?
Davex
Profil
ondra256:
Chybu žádnou nevypíše
Je na serveru zapnuto vypisování chyb?

vypozoroval jsem že se zasekne tady
Není požadováno vytvoření příliš velkého obrázku?
ondra256
Profil
nejspíš výpis chyb zapnut není, vůbec sem nevěděl do teď že to lze udělat.
a k druhé otázce:

chci zmenšít obrázek který má asi 2000px x 1700 px na cca 300x200 px, v Easy php to jde na webu ne
ondra256
Profil
TAk jsem z toho dostal nějakou chybu konečně, díky tomu zapnutí výpsiu chyb za který děkuju

Fatal error: Call to undefined function ImageCreateTrueColor() in /home/xxx/yyy/php/file.php on line 44

Příjde mně to jako by na tom serveru bylo nainstalované nějaká stará verze php která ještě tuto funkci nemá, ale to jen tak střílím
peta
Profil
Dej si phpinfo() a zjisti si, jaka verze GD a zda tam GD vubec je.
"Pokud máte na serveru PHP zkompilované s podporou GD knihovny,[1] máte k dispozici velké množství funkcí pro manipulaci s obrázky.[2]" ... prvni veta toho clanku.

http://www.php.net/manual/en/function.imagecreatetruecolor.php
Depending on your PHP and GD versions this function is defined or not. With PHP 4.0.6 through 4.1.x this function always exists if the GD module is loaded, but calling it without GD2 being installed PHP will issue a fatal error and exit. With PHP 4.2.x this behaviour is different in issuing a warning instead of an error. Other versions only define this function, if the correct GD version is installed.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0