Autor Zpráva
Coltrane
Profil
Ahooj.. Tak mam takovou rozsáhlejší otázku.
Jsem začátečník a docela dost věcí jsem si vygooglil a našel různě ve videích na YouTube. Ale přece jen přes tu snahu jsem nenašel všechno, co chci vědět.
Tak začnu otázkou, jak na web udělat to, aby se lidi zaregistrovali a měli vlastní profil? (Jde jen o základní informace jako datum registrace, přezdívka, avatar atd.; proboha né nic na styl bejsfůku a podobných soc. sítí).. Script na tu registraci jsem si vygooglil, jen nevim, jak je to s profilem a přihlášením. Jak to na sebe navazuje?
Dál mě zajímá, jak a v čem vlastně tu stránku vytvořit? Nepočítám s tim, že je to něco lehkýho na pár dnů. Takže mi nevadí si k tomu někdy i na pár hodin sednout, googlit a tvořit :-) Vlastně už jsem vyzkoušel DreamWeaver, ale to je pro mě taková nekřesťansky tlustá bible. Dál jsem zkusil Xara Web designer, sice se v tom hezky dělá celkový vzhled, ale co se týče vkládání různých kódů, tak to jsem mimo.. Nemáte nějaký tip na program na vytváření webu?
Tak snad nejsem za pako :-)) Za každou informaci a radu budu vděčnej.
wtf
Profil *
DreamViewer je pouze na naklikání si vzhledu. Ten si radši napiš v HTML a CSS (koukni na Jak psát web ).
Na registraci potřebuješ něco čím to zpracovat - nejjednodušší je asi PHP (koukni http://www.w3schools.com/php/default.asp nebo prostě PHP tutorial v googlu).
A nakonec potřebueš něco kam ukládat data - v tvém případě je to zdarma databáze MySQL (protože je hodně častá ve spojení s PHP, tak předchozí odkaz taky platí).
peta
Profil
html, css, js - bezna stranka, zobrazeni
php, mysql (nebo jine jazyky) - generovani obsahu html stranky
php/mysql cms - readakcni system, treba wordpress, dokuwiki, ...
Da se pouzit webnode: http://www.webnode.cz/osobni-stranky/ . Podobne muzes vyuzit ruzne diskuze, chaty, galerie, kde se staci jen registrovat a uz tam muzes vkladat data. Viz treba facebook, tam take muzes udelat vlastni web https://www.facebook.com/slufpf.
Pokud php nebo jakykoliv jiny prog. jazyk neovladas, zapomen, ze se to naucis za 5 minut. A bez toho nemuzes delat registraci podle sebe, ale muzes spolehat na cms. Treba tato diskuse je ma cms: minibb forum. Kdyz to das do google, najdes snadno stranku, odkud si takovy php program muzes stahnout. A pokud vis, jak ho zprovoznit, tak za 5 minut ti bezi tva vlastni diskuze.
Pokud se rozhodnes hrat si s php a mysql, tak si na win nainstaluj wamp server. Pozor, je nutne nejlepe mit vyple skype a icq, protoze se agresivne cpou na webove porty, kde nemaji, co prudit a wamp server ti po spusteni bde hlasit errory. Po spusteni ziskas vlastni server pro testovani s php a mysql. Vytvori ti to na disku slozku, kam muzes nahravat sve stranky v php a spoustet si je v prohlizeci.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0