Autor Zpráva
jája
Profil *
Zdravím. Opět se obracím s problémem. Ve fotogalerii mám fotky ve formátu JPEG, všechny ale mají velikost přes 600000 bajtů, strašně dlouho se mi to načítá - 40 fotek několik minut ( rozměry 180x 160 pixelů). Potřeboval bych poradit co s tím mám provést, aby se mi rozměry a kvalita zachovala, při rychlejším načítání. Dík za radu.
Lukáš M
Profil
jednak je nechat projet nějakým nástrojem na kompresi a druhak (a to hlavně) udělat od každé verze dvě fotky. jednu malou, která bude v "albu" na stránce a po kliknutí na ní se zobrazí velká. obojí umí třeba xnview.
peta
Profil *
jája
180x160x3 = 86 400 bajtu BMP
Jak muze mit JPEG 600 000 bajtu?
Jedine, pokud ma ulozenou exif informaci a ma v sobe i velky obrazek.

Doporucuji infarView a kliknout na tlacitko galerie, nastavit velikost nahledu a udelat nahledy.

Pokud to chces jen vycistit, tak to mozna infar zvladne take, ale nevim, kde klikat.
Pozor, ale jen vycistit, protoze kdyz ulozis JPEG do formatu JPEG nicis kvalitu, DCT je metoda ztratove komprese.

Co treba pridat odkaz na stranku?

A nemuzes ty obrazky dat po 10-20?
Ale samozrejme 600k obrazek je uzasne moc, odpovida to velikosti asi 3000x2000 85% kvality digitalni foto.
peta
Profil *
Jo, 86k bmp se dost kvalitne zkomprimuje na asi 6-12k jpeg
jája
Profil *
peta: jo jo, má v sobě i velký obrázek
jája
Profil *
V irfanView mám všechny možný odkazy, ale takový tlačítko jako Galerie tam vůbec nemám, ani v XnView. Nejspíš jsem úplně blbej, co dál?
Radek Hrabůvka
Profil
všechny ale mají velikost přes 600000 bajtů Předpokládám, že včechny obrázky dohromady.
Návod pro IrfanView:
Soubor > Miniatury / najdeš složku, kde máš obrázky
Nastavení > Vybrat vše / nebo podle vlastního uvážení
Soubor > JPG bezeztrátové operace > Bezeztrátové operace s vybranými miniaturami
Zatržítka: Transformation - None; Optimize JPEG file; Clean all APP markes
Spustí se tlačítkem "Start"
Rozměry obrázků a kvalita se nemění, miniatury jsou jen náhled na skutečné obrázky. Přes menu:
"Nastavení > JPG bezeztrátové operace" to jde taky, ale pouze po jednom obrázku, takže pomalu.
Jinak mých 32 obrázků 180x125 180x125 má necelých 100 kB při kvalitě "nic moc".
jája
Profil *
Děkuji Radkovi za pomoc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0