Autor Zpráva
festbus
Profil
Zdravím,

už asi 3 dny se trápím s formulářem na webu. Potřebuji aby uměl poslat potvrzení registrace tomu člověku, který ho vyplnil. Zatím jsem dokázal udělat toto:

<p>{RS:FORM:protect=0:mailto=rezervace@festbus.eu}</p>
<p><span style="color: #ffff00;">Rezervace festivalu</span></p>
<table style="width: 596px; height: 110px;" border="0">
<tbody>
<tr>
<td width="118"><span style="color: #ffff00;">Vyber festival<span style="color: #ff0000;">*</span></span></td>
<td width="252"><select name="festival"><option value="nezadano">---VYBER---</option><option value="Metalfest">Metalfest</option><option value="Czech Death Fest">Czech Death Fest</option><option value="JamRock">JamRock</option><option value="Basinfirefest">Basinfirefest</option><option value="ZZ Top">ZZ Top</option><option value="Masters of Rock">Masters of Rock</option><option value="Mighty Sounds">Mighty Sounds</option><option value="Benatska noc">Benátská noc</option><option value="Alice Cooper">Alice Cooper</option><option value="Pod Parou fest">Pod Parou fest</option><option value="Deep Purple">Deep Purple</option><option value="Brutal Assault">Brutal Assault</option><option value="Keltská Noc">Keltská Noc</option><option value="Trutnov Open Air">Trutnov Open Air</option><option value="Pilsner Fest">Pilsner Fest</option></select></td>
<td width="51"> </td>
<td width="157"> </td>
</tr>
<tr>
<td width="118"><span style="color: #ffff00;">Jméno<span style="color: #ff0000;">*</span></span></td>
<td><input type="text" name="jmeno" /></td>
<td> </td>
<td> </td>
</tr>
<tr>
<td width="118"><span style="color: #ffff00;">Příjmení<span style="color: #ff0000;">*</span></span></td>
<td><input class="30" type="text" name="prijmeni" /></td>
<td> </td>
<td> </td>
</tr>
<tr>
<td width="118"><span style="color: #ffff00;">Počet míst<span style="color: #ff0000;">*</span></span></td>
<td><input class="5" type="text" name="pocet mist" /></td>
<td> </td>
<td> </td>
</tr>
<tr>
<td width="118"><span style="color: #ffff00;">E-mail<span style="color: #ff0000;">*</span></span></td>
<td><input class="30" type="text" name="e-mail" /></td>
<td> </td>
<td> </td>
</tr>
<tr>
<td width="118"><span style="color: #ffff00;">Telefon</span></td>
<td><input class="30" type="text" name="telefon" /></td>
<td> </td>
<td> </td>
</tr>
<tr>
<td width="118"><span style="color: #ffff00;">Poznámky</span></td>
<td><textarea class="500" dir="ltr" name="poznamky" rows="" cols=""></textarea></td>
<td> </td>
<td> </td>
</tr>
</tbody>
</table>
<p>{RS:/FORM}</p>

Když to někdo vyplní, tak mi to přijde na můj mail, to je v pořádku, ale potřebuju aby přišlo potvrzení rezervace hned po vyplnění i tomu kdo to vyplnil.
pavuk
Profil
Zkus za svůj e-mail přidat čárku a e-mail "vyplňovače"
festbus
Profil
pavuk:
Nojo to mě taky napadlo, ale já ten meil "vyplňovače" nebudu znát. Myslel jsem, že to bude jednoduchý, ale není.

Ten mail co je tam zadanej je můj. A já potřebuju aby, když někdo tu objednávku vyplní a odešle, aby tomu dotyčnýmu přišel mail v tomhle smyslu:

Dobry den, potvrzujeme prijeti Vasi rezervace. Vsechny potrebne udaje Vam zasleme do 2 pracovnich dnu. V pripade jakychkoli dotazu nas kontaktujte na info@festbus.eu
Pekny den preje
festivalova cestovni agentura FestBus
-----------
Na tuto zpravu neodpovidejte, je generovana automaticky.

Nemůžu to tam prostě dostat.
pavuk
Profil
Jeho e-mail lze převzít jako proměnnou z inputu, do kterýho ho "vyplňovač" sám vepíše. V tomhle případě nemá smysl napsat jeho e-mail tak jak jsem psal ve [#2], to by přece dostal to samý co ty, nebylo to z dotazu patrný oč přesně kráčí; musíš na základě vyplňovačovo akce "Odeslat" automaticky vygenerovat samostatnej e-mail s uvedeným textem.
festbus
Profil
pavuk:
No a jsme tam. A jak to udělám :-)
pavuk
Profil
To nevím, zřejmě používáš nějakej redakční systém, zkus tvůrce nebo fórum nebo někoho zkušenějšího
festbus
Profil
no právě. V PHP by to šlo, ale to mi nechce pracovat. Tak to musím nějak udělat v html nebo java. No každopádně tedy nevyřešeno. Moc ti dík jsem na dobré cestě díky tobě. Třeba ještě někdo poradí.
Rfilip
Profil
festbus:
V PHP by to šlo, ale to mi nechce pracovat
Bud konkrétnější - ukaž kod který ti nefunguje a napiš chybové hlášky
festbus
Profil
Rfilip:
Takhle, PHP mi nedovolí redakční systém. Musí to být v html nebo javascript asi.

když v PHP napíšu toto:
<form action="<? if ( Mail("rezervace@festbus.eu", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; ?>">
Váš mail: <input name="mail_odesilatele"><br>
Předmět: <input name="predmet"><br>
Zpráva: <textarea name="zprava"></textarea><br>
<input type=submit value="Odeslat">
</form>

tak mi to na webu vyhodí toto:

<form action="&lt;? if ( Mail(" rezervace="" festbus="" eu="" predmet="" zprava="" from:="" mail_odesilatele="" echo="" mail="" byl="" odesl="" n="" else="" se="" nepoda="" ilo="" odeslat="">"&gt; Váš mail: <input type="text" name="mail_odesilatele" /><br /> Předmět: <input type="text" name="predmet" /><br /> Zpráva: <textarea name="zprava"></textarea><br /> <input type="submit" value="Odeslat" /></form>

Nevím asi nějaký nesmysl.
IdemeNaHavaj
Profil
Aký je to RS?
festbus
Profil
IdemeNaHavaj:
nevim jak se to jmenuje, myslím, že JOOMLA, ale je to od banánu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0