Autor Zpráva
neregistrovaný
Profil *
Zdravím,
mám na stránce odkaz, který by měl být maximálně na dva řádky a v případě delšího textu bych chtěl, aby se text "usekl" a místo něj se vložila výpustka (...).

Chtěl jsem proto použít vlastnost text-overflow: ellipsis. Odkaz je navíc jako blokový element s nastavenou výškou a šířkou a vlastností overflow: hidden;. I tak to ale nefunguje v žádném prohlížeči. Kde je chyba? Nebo to snad nepodporuje žádný prohlížeč? Jak toho dosáhnout?

Děkuji.
margin
Profil *
Mám za to, že text-overflow funguje jinak, než si představuješ.
text-overflow umí všechny oučasné prohlížeče, krom Opery. Firefox umí text-overflow od verze 7, další najdeš v Yuhůově tabulce
Text-overflow
Příklad na vlastnost text-overflow
neregistrovaný
Profil *
No jde o to, že potřebuji nějakým způsobem zajistit, aby text, který je delší než na dva řádky se prostě usekl a na konci se zobrazily tři tečky. Myslel jsem, že právě k tomu slouží ta vlastnost. Mám prostě nějaké odkazy a chci aby se zobrazily maximálně dva řádky textu a ne delší text.
lionel messi
Profil
Vlastnosť text-overlow funguje len v IE (tebe ani tam), takže inde bude štrajkovať asi vždy... Pre blokové elementy stačí na useknutie overflow:hidden ale to usekne aj uprostred vety.
david78
Profil
Toto funguje len ak máte pre obmedzujúci blok nastavené white-space: nowrap;
Podpora prehliadačov je dobrá, len pre operu treba prefix -o-
Problém by bol len ak by ste potrebovali mať tam tie riadky DVA, kôli tomu nowrap....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0