Autor Zpráva
romhaus
Profil
Zdravím všechny
Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Když mám v excelu udělanou tabulku kde jsou nějaké vzorce typu: Číslo napsané do pole A1 se vynásobí s číslem v poli A2 a výsledek se zobrazí v poli A3. Jde takto nastavená tabulka umístit na stránky, aby fungovala a někdo např. zadal výšku, šířku, hloubku a zobrazil se mu objem?
Ale aby ten dokument nemusel stahovat a zobrazil se přímo na webu.
Popřípadě jaké jsou další možnosti. Možná nějaký script, ale nevím kde ho sehnat.
Děkuji všem
Joker
Profil
romhaus:
Ve stránce se to zobrazit může, ale dotyčný stejně musí mít Office a ten dokument si stáhnout.
Amunak
Profil
Nebo je možné takový dokument přepsat jako formulář poháněný Javascriptem, pak to bude fungovat skoro všem. Ale mohla by to být taky docela otravná práce.
romhaus
Profil
Joker:
A nejde na to sehnat někde nějaký konvertor? Někdo mi poradil xls2html, ale nic jsem nenašel.
Joker
Profil
romhaus:
Excel se do HTML dá exportovat přímo z MS Office, ale nevím o konvertoru, který by to vyexportoval do formuláře se vzorci.

Ale napadlo mě, že by asi šlo ten Excel importovat do Google Docs a dokument v Google Docs se pak dá zobrazit na webu.
Silver8000
Profil
tedy pokud jde jen o pocitani a zobrazeni jako html

to zvladne paradne PHP

jednoduchy priklad :

<?php
$form = <<<FORM
<form action="" method="post">
<input type="text" name="cislo_1" value="">
<input type="text" name="cislo_2" value="">
<input type="submit" name="submit" value="Vypocitat">
</form>
FORM;

if($_POST['submit']){
$vysledek = $_POST['cislo_2']+$_POST['cislo_1'];
echo $vysledek;
}else{
echo $form;
}
?>

No psal jsem to v rychlosti tak tam muze byt malinka chybka ale pokud chces aby to vypadalo jako office staci pouzit nejake CSS
Webby
Profil
A co použít webový office, nebo třeba gdocs a ten vložit do stránek? Neefektní, ale nejjednoduší.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0