Autor Zpráva
Kateřina Svobodová
Profil
Ahoj, s předstihem jsem si vybrala téma diplomové práce. Měla by řešit výběr strojní sestavy pro přepravu betonové směsi pomocí jednoduchého programu. Jsem ze stavárny a s programováním mám jen drobné zkušenosti. Původně se mělo jednat o prográmek vytvořený v excelu, ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc mě láká varianta nějakého webu, který by umožňoval výběr online.

Momentálně mám dost času na to se naučit jak VBA, tak si zopakovat CSS, abych mohla vůbec nějak fungovat, ale nechci mít velké oči a proto prosím o radu. Co se mám ( a co je možné) se v tomhle směru naučit? Poradil by mi někdo nástřel, jak na to?

Jak by to mělo zhruba vypadat?

Mám stavbu. Vím, kolik kubíků betonu budu betonovat a chci si vybrat nejlepší strojní sestavu. Mám tyto varianty. V1: Přijede mi z betonárky mix, ten to pustí do čerpadla a to to dočerpá na místo určení. V2: Přijede mi pumpomix - tedy čerpadlo, co má na zádech i takovou tu otočnou nádrž. V3:Mix přiveze na stavbu beton, ten se dá do bádie (takový kontejner na beton) a jeřáb mi tu bádii odnese, kam potřebuju.

Program by mi měl porovnat tyhle varianty. Dle toho jak by co dlouho trvalo a jak by to pak také stálo, by mi vybral pro mě nejlepší variantu.

Také by měli být při výběru zohledňovány věci jako:

- kam nejvýš a nejdál musím beton dostat? => výběr velikosti čerpadla
- mám stísněné podmínky? => výběr typu rozkládání čerpadla
- od kud budu beton dopravovat?=> například možnost trasu skontrolovat přes google maps?????
- velikost staveniště? => vejde se mi tam stroj?
atd.

Poslední a asi nejméně možná věc, co mě napadá by byla orientační databáze betonárek a jejich ceníky, ale to už je asi blbě zrealizovatelné...

Prosím poradil by mi někdo zda je toto možné pro neprofesionála zrealizovat a co se mám případně zkusit naučit, abych to zvládla?
martin1312
Profil
Najskôr by bolo dobre si zadefinovať, s akými vstupmi sa bude pracovať (aké parametre sa budu zadávať do aplikácie), následne premyslieť celý algoritmus. To znamená, musíš presne určiť, podľa akých parametrov sa budú určovať tvoje požadované výstupy (výkon čerpadla v závislosti od výšky ako píšeš a podobne). Toto bude asi najzložitejšie a myslím si, že ti v tom na tomto fóre moc neporadíme, keďže tu sú prevažne programátori, nie stavbári.
Keď budeš vedieť tieto vzťahy, tak je naprogramovanie už malina. Prevažne pôjde o matematické operácie.
peta
Profil
vstup -> zpracovani -> vystup
jj, musis si vypsat vsechny kombinace:
- jake jsou moznosti vystupu, prepravy betonu?
- jake potrebujes vedet hodnoty vstupu?
- co chces ziskat? dobry cas, levny zpusob nebo oboji
- urcit, jake podminky musi platit, abys vybrala dane reseni

Jak to resit programove? To je celkem jedno, treba i jako web aplikaci. php, mysql, html, js, css. Nebo jen js, html, css.
Propojeni na google mapy? Je to mozne, maji vykreslovani trasy. Ale ve tvem pripade nastavaji zajimave problemy. Vaha vozidla, rozmery vozidla. Jestli projede pod mostem a jestli neni tezsi nez nostost mostu. A neni tezsi nez nosnost silnici? To by ale google mapy Mohli umet zahrnout do naplanovani trasy. Treba u nasich kdyby jelo tezke auto na jejich prijezdove ceste, tak nevim, zda by neskoncilo u sousedu na zahrade kolama vzhuru nebo dole v potoce. Jestli by se pod nim nepropadl most :) Ale ne, strasim, beton nam tam museli nejaky vozit, jinak nebydlime.
Kateřina Svobodová
Profil
Díky moc za rady... jsem sama zvědavá jak to dopadne :D. Ty parametry mě zatím právě taky připadají nejhorší, ale raději jsem se zeptala, zda něco neopomíjím, zda ńevymýšlím blbosti :D.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0