Autor Zpráva
Peťa
Profil *
Prosím o radu, v jakém programu a jak mám rozstříhat video (mpeg) o velikosti 60 MB na 6 částí po 10 MB? Prosím, předem jsem moc vděčný za každou dobrou...
igamenir
Profil
VirtualDubModCZ - najdi si to na internetu
Peťa
Profil *
No, tak už jsem ho stáhnul, ale jak stříhat? Nápověda je Anglicky a teď aby se v tom čert vyznal. Nemáte někdo alespoň malé zkušenosti s tímto programem? Snažil jsem se, ale moc mi to nejde...
nothrem
Profil
Dole je jezdec, kterym nastavuješ pozici ve videu. Podtim je několik tlačítek a další informace. Tebe zajímá poslední údaj, který počítá velikost videa před aktuální pozicí.
Pomocí posledních dvou tlačítek (černé "zarážky") se označuje oblast videa - ta jde pak DEL vymazat nebo F7 uložit do souboru.
Pak jsou ještě důležitá tlačítka s klíči. Těmi skáčeš po tzv. klíčových snímcích - video totiž nemůžeš ustřihnout jen tak někde, ale je na klíčovém snímku (tedy začátek, konec může být kdekoliv). Klíčový snímek je v info označen jako [K].

Takže 10MB soubory získáš tak, že na začátku označíš začátek (předposlední tlačítko) a budeš tlačítkem s klíčem skákat po klíčových snímcích a v okamžiku kdy přesáhneš 10MB (poslední údaj v []), tak skočíš o jeden klíčový snímek zpět (aby to bylo menší než 10MB) a označíš konec (poslední tlačítko). Pak dáš F7, zvolíš jméno a dole vybereš "Přímá kopie videa" (aby se to jen uložilo místo aby se to znovu překódovávalo).

Pak tam kde si skončil označíš začátek a budeš hledat místo kde přesáhneš 20MB atd.
Nebo to co si zrovna uložil vymažeš (DEL) a zbytek uložíš do dočasného souboru, který pak znovu otevřeš a budeš opět hledat 10MB.

Jinak VirtualDub je nejlepší program na zpracování videa a VirtualDubMod je nejlepší úprava tohohle programu.
Peťa
Profil *
Nothern: Díky moc, skvěle si to napsal, to nešlo nepochopit, moc ti děkuju. Akorát mi přijde, že kvalita videase výrazně zhorší..., ještě jednou díky, že sis udělal čas...
nothrem
Profil
Pokud zvolíš "Přímá kopie videa" nic se nemůže stát, protože se pouze kopírují původní snímky - takže to může být jen tvůj dojem.

-> Kdybys zvolil něco jiného (rekomprese, kompletní zpracování), tak se pak video znova komprimuje a záleží na nastavené kvalitě...
Peťa
Profil *
Neboj dal jsem přímou kopii..., je to možný, že jsem pidlovokej. Díky moc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0