Autor Zpráva
roobie
Profil *
prosím vysvětli nekdo rozdíl mezi absolutním a relativním polohováním a plovoucím polohováním? dekuji, z literatury je tak nejak težké to pochopit
noname
Profil *
CSS pozicování
margin
Profil *
Vysvětlené je to třebas na stránkách Position a CSS pozicování
Co konkrétně ti není jasné?


Co myslíš tím „plovoucím polohováním“, Float
Trejpa
Profil
roobie:
Relativně pozicovaný objekt je ze své původní pozice posunut o zadanou vzdálenost. Na původním místě zůstane prostor jím vymezený. Dá se tím třeba posouvat text výš či níž vůči původnímu řádku.

Absolutně pozicovaný objekt je ze svého původního místa zcela vyjmut. Nová pozice se odvozuje o zadané rozměry od bloku, který pozicování vymezuje, což je ve výchozím stavu element BODY nebo první nadřazený blok, který má nastavenu pozici na relative (i bez posunu).

Pozicované objekty neovlivňují své okolí, ale překrývají ho a překrývají se navzájem. Asi největší chybou začátečníků je, že chtějí mít pozicované vše na stránce.
roobie
Profil *
me jde spíše o chování okolního např textu, u relativního polohování se tu píše o obtékání texu okolo objektu, jak je to u absolutního pozicování a pak je tu polohování float. No zkusím pročíst články z odkazů, dekuji
Trejpa
Profil
roobie:
Přečti si i tyhle diskuze, kde rozebíráme možnosti a záludnosti tvorby rozložení stránek absolutním pozicováním a plaváním.
Relativní pozicování trápí začátečníky
Patička - přetékání textu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0