Autor Zpráva
hráčka
Profil
Ahojky jak vytvořím online hru?Co je k tomu potřeba?Jaká je dobrá(neplacená)doména?
Prosím nechci zde odpovědi typu: Nevíš nic o programování!-vím!..Stačí pár 1000 a párek programátorů.
Prosím o návod na online hru o koních.


Děkuji
jenikkozak
Profil
A víš něco o hledání?
Webová online hra
jak mám udělat online hru?
Tvorba online browser hry
hráčka
Profil
prosím o omluvení chtěla bych ji s přihlašováním
Anonymní
Profil *
Tak tvůj příspěvek mě pobavil.

hráčka:
dobrá(neplacená)doména

Pokud ta hra má stát za to, budeš potřebovat výpočetní výkon, na který opravdu budeš potřebovat dedikovaný server(ceny jednoho se pohybují v rozpětí kolem 5000 kč/měsíc podle výkonu). Rozeběhnout hru na freehostingu, jasně proč ne, ale takovéhle hry hrozně potřebují databázi a celkově na server to jsou velmi náročné skripty s kterým tě pošlou do řitě i na sdíleném webhostingu, řekl bych že i na VPS(samozřejmě za předpokladu že bude hrát aktivně třeba 5000 hráčů)

Co je k tomu potřeba

Snaha, nápad, umět programovat nebo umět přesvědčit programátory, kodéry a grafiky aby to za tebe udělali(to se často dělá penězmi). Jak začít? No nejprve to chce vůbec vypracovat nějaký plán o čem ta hra má být, základní herní principy nápady - to myslím, že zvádneš sám/a. Dále je zapotřebí vybrat technologii v čem to udělat - většina her běží v PHP, ovšem pokud plánuješ něco většího fakt ti doporučují spíše .NET či JSP, který myslím že je na větší projekty ideálnější jak z bezpečnostního hlediska, tak i konec konců z programátorského hlediska(podle mě přehlednější kód).
Dále přicházíme na to nejzajímavější a to naprogramovat chod hry, vytvořit grafiku a nakódovat "uživatelské prostředí". Toto může udělat jediný člověk, ale také to může udělat tým 100 lidí. Samozřejmě záleží čím více lidí(zpravidla, pokud jsou dobře sehraný) tím klesá čas vytváření hry. A pokud je celá hra udělaná přichází snad ta nejtěžší část, donutit to hrát lidi, což v dnešní době přehlcení onlinovek je docela těžké.

Je to dlouhá cesta, vím o čem mluvím, sám jsem před nedávnem(tak 2 roky zpátky) zkoušel dělat online hru, po chvíli jsem to zabalil, protože je to opravdu náročné a dělat to prostě 4 fun se za tu práci asi nevyplácí. Na druhou stranu znám lidi co udělali prakticky funkční náhražky online her, ale co jsem slyšel tak jim to trvalo třeba rok a půl a hlavně to byli zdatní programátoři.

Ale nenech se odradit, pokud začínáš třeba s PHPčkem není nic lepšího než si něco podobného zkusit vytvořit, sice se ti to asi nepovede ale naučíš se s tím spoustu pěkných kousků které se neztratí.

PS: Udělat registrace a přihlašování je snad to nejlehčí co na té hře je :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0