Autor Zpráva
ellhonza
Profil
Jak dlouho jste se učili HTML a CSS ? Máte někdo tip jak může každodenní x hodinové učení trvat ? Chci mít co nejdřív rozjetou jednu stránku a snažím se no ;)
Moderátor Chamurappi: Před otazníkem se nedělá mezera.
Anonymní
Profil *
HTML a CSS jsou jednoduché jazyky, je spíše otázka co myslíš naučit. Jednoduchou stránku uděláš během prvních hodin učení a stále se zdokonaluješ a zdokonaluješ. Každopádně co se týče designu, to už je trošku těžší(už jenom z důvodu, že každý prostě ten design nemá v oku a nedokáže ho navrhnout - můj případ. A to bych řekl že je něco jako výtvarný um či něco podobného, pokud to nemáš vrozené tak se to prostě jen tak nenaučíš)

Jakou stránku máš rozjetou? Protože pokud je to něco složitějšího a chceš to mít trošku dynamické je potřeba umět alespoň JavaScript, pokud chceš ještě různé srandičky jako registrace, chat atd.. je k tomu potřeba již jazyk typu PHP(nebo technologie typu .NET, či JSP - ale tohle moc nedoporučuji, pro menší projekty stačí PHP, už jen kvůli hostingu) a ten se učí už trošku hůře nežli HTML a CSS.

Pokud to ale nepotřebuješ nezbytně k životu není dobrý si určovat nějaké limity - např. Dnes se budu učit 2 hodiny, takhle to nedělej prostě uč se jak tě to baví. Když jsi na nějaké stránce tak si jí prohlídni jak je udělaná nahlédni do zdrojáku, projeď pár stránek kde něco píšou o html a css aby ses naučil základní tagy. Pak si přečti nějaký článek o webdesignu. Hlavně se nenech odradit, lidi do tebe budou rýpat vždy, stůj si za svým.

To jsou moje rady, jak s nima naložíš je jen na tobě..
ellhonza
Profil
Mám v plánu nějakou stránku kde si občas hodím nějakou recenzi nějaké hry nebo aplikace pro Android. Desing chci udělat co nejednoduší. Nic složitého, protože mě se vždy líbila jednoduché nepřeplácané věci... ;)
Fisir
Profil
Reaguji na ellhonzu [#1]:
Vypadá to, že se nic učit nechceš, ale ten web chceš mít co nejdříve. Tak použij nějaký redakční systém a již hotovou šablonu.
Anonymní
Profil *
ellhonza:
Mám v plánu nějakou stránku kde si občas hodím nějakou recenzi

Jo na něco podobného by se hodil fakt ten redakční systém. Ale na druhou stranu pokud tam chceš přidat jeden článek za měsíc myslím že není problém si to ošéfovat jen přes HTML + CSS..

Nic složitého
Souhlasím, v jednoduchosti je krása..
Sir Tom
Profil
ellhonza:
Jak dlouho jste se učili HTML a CSS ?
Težce asi 3 nebo 4 měsíce, lehce se to učím až do současnosti.
ellhonza
Profil
Redakční systém ne. HTML a CSS budem mít i ve škole a když už to budu umět tak to bude v pohodě ;)
Anonymní
Profil *
Tak ve škole - pokud jsi na základce či na nějaké ne extra zaměřené průmyslovce na IT tak jediné co si ze školy odneseš bude fůra zlozvyků(pokud nemáte dobrého učitele). A hlavně já nevím co myslíš slovem naučit. To je stejné jako PHP a Mysql, v dnešní době člověk co umí napsat
<?php
echo "Ahoj, světe!";
?>
A umí občas něco zapsat do databáze se hned má za totálního profíka na databáze a php, je jedno že tam nadělá prasáren jak naděláno.
Pokud se spokojíš s tím, že uděláš jednoduchý design, tak se budeš učit chvíli. Pokud chceš umět s HTML a CSS různé kouzla tak se tomu můžeš věnovat třeba celý život(hodně přitažené za vlasy, ale člověk se stále zlepšuje..)

HTML5 a CSS3 otevírá spoustu super možností, takže se v tom člověk vyřádí do sytosti. Pokud se ještě naučíš Javascript a různé JS knihovny budeš mít design v malíku(samozřejmě za předpokladu, že na to máš cit)
a slovem naučit myslím opravdu naučit a to tak, že kdybych tě v noci probudil a hodil ti návrh stránky na stůl tak ty to prostě uděláš bez jediného mrknutí.

Takže prosím definuj co myslíš slovem naučit se
ellhonza
Profil
Pokud mě to bude bavit a web mi bude někdo číst tak se budu postupně zlepšovat sebe i web. Možná bych se tím chtěl věnovat i do budoucna... (Chodím do prváku na IT)
Anonymní
Profil *
No vzhledem k tomu, že jsi na IT škole tak asi moc na výběr nemáš čemu se budeš do budoucna věnovat(ikdyž IT je širokej pojem).
Tímhle tím tempem se nakonec naučíš prd, podobných stránek je desítky, takže nečekej moc úspěch. Jak jsem už psal dělej to sám pro sebe nehleď na ostatní. Může tě to bavit ikdyž ti ty články nikdo nebude číst.
Záleží jen na tvojí osobnosti a jakej jsi bojovník - ale asi fakt záleží spíše jak tě to bude bavit.
Str4wberry
Profil
Reakce na ellhonzu:
Máte někdo tip jak může každodenní x hodinové učení trvat ? Chci mít co nejdřív rozjetou jednu stránku a snažím se no ;)

Rozjet stránku lze prakticky hned. Na to není potřeba nic moc umět (zjednodušeně řečeno stačí uložit text jako *.html, nahrát na server a máme HTML stránku).
Stalker
Profil
[#1] ellhonza
Jde o to, jestli ti jde opravdu pouze o rozjetí jedné stránky, nebo se chceš naučit dělat stránky i do budoucna (kvůli sobě). Jak to máš v plánu?

Pokud ti jde jenom opravdu o rychlé vytvoření stránek, tak by ti bohatě stačila služba webnode. Pokud se ale opravdu chceš naučit programovat, je to běh na celoživotní dráze :)
ellhonza
Profil
Chci se to naučit celkem mě to zajímavá a baví. Jen v tom mám zatím guláš ;)
Stalker
Profil
[#13] ellhonza
Tak jestli se to chceš naučit, tak to je potom jiná :) Já jsem také stále jen začátečník, ale už mám něco malinko zkušeností a dalo by se říct, že tyto základy už mám za sebou. A jak dlouho mi trvalo se "naučit" html a css? Už si ani nepamatuji, kdy přišel ten zlom, že jsem pronikl do tajů html a hlavně css, ale vím, že mi to šlo hodně pomalu. Trvalo mi to mnoho měsíců, skoro by se to dalo počítat až na roky (ale zase jsem měl hodně přestávek a tehdy jsem nebyl ani tak poctivý student) a ani dnes to rozhodně neumím. Momentálně jsem spíš tak na mírně pokročilé úrovni.

Začátečník, který se v tom vůbec neorientuje to má podle mě strašně těžké. Všude na netu je toho tolik, že se z toho člověku až zamotá hlava a vůbec neví odkud čerpat. Možná bys mohl kouknout na stránky, kde běží tato diskuze JPW. Je to zde vysvětleno pro úplné začátečníky. Musím se ale přiznat, že pro mě byla nepřehledná i tato stránka :-))

Každopádně si myslím, že do měsíce bys mohl zvládnout udělat v pohodě stránky s použitím html i css. Ono to je v podstatě hrozně lehké například oproti programování PHP (s kterým bojuji nyní). Stačí se naučit značky a jejich použití a pak už je to jen o praxi.
ellhonza
Profil
S tich stránek teď čerpám zrovna jsem u Tabulky a jdu dál ;) :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0