Autor Zpráva
Pacolito
Ahoj, dobrý den všem.
Mám asi pro spousty z Vás triviální dotaz, ale jsem absolutní amatér samouk a tvorba webu mi dává pěkně zabrat.
Naprosto vše se snažím googlit a různě hledat po webech, ale s jednou věcí přesto bych se rád obrátil na Vás, na odborníky.
Vytvářím si web, víceméně informačního charakteru. Web je v html a veškerý zásah do něj je prostřednictvím FTP. Web je umístěn na placeném hostingu. Chtěl bych v něm publikovat různé články k věcem okolo nás s tím, že následná diskuze by se odehrávala na facebooku. Tedy na mých stránkách by nikdy nebyl žádný login. A tady je čas na mou otázku. Můžeme mi někdo nějak změnit obsah stránek nebo vzhled, pokud mám heslo jen já a to uložené ve dvou programech (TC a Pspad)? Samozřejmě se ptám za předpokladu, že dodržuji zásady ochrany mého PC.
A mám vlastně ještě jeden dotaz.Co myslíte, je pro mne jako absolutního amatéra, který je opravdu v začátcích studování znalostí o webu, lepší si web takto sám napsat a nebo raději zvolit WP a vygooglit si veškerá nastavení ochrany a vyladit si ho vzhledově podle sebe?
Děkuji za případnou odpověď, moc mi to pomůže protože bych strašně nerad trávil čas svým pomalým vývojem webu, aby mi ho pak nějaký dobrák napadl a zničil.

Moderátor jenikkozak: Titulek „Prosba o radu“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
soucekgns
Pacolito:
Web je v html a veškerý zásah do něj je prostřednictvím FTP.
Pokud nepoužíváš online redakci (přihlašování na tvoje stránky a přidávání článků v prohlížeči), upravovat obsah webu zvenku nelze. Jediný způsob, jak obsah změnit je:
a) získat heslo k ftp přenosu a tj. měnit obsah stejně jako to děláš ty
b) nabourat se do serveru, kde máš hosting (ale to je problém hostingu, s tím nic neuděláš)

pokud mám heslo jen já a to uložené ve dvou programech (TC a Pspad)?
Pokud ho nikomu neposkytneš, nemáš v počítači vir a nikdo ti ho neukradne nebo nestáhne třeba na usb, tak zůstane jen tam a nikde jinde:))

diskuze by se odehrávala na facebooku.
FB diskuze se načítá ze stránek fb, komunikuje pouze se servery facebooku a nemá tedy přístup k tvým datům. Tj. přes tu nikdo nic na tvém webu nezmění:)

lepší si web takto sám napsat a nebo raději zvolit WP
Lepší je to z hlediska, že vše upravuješ odkudkoliv pohodlně z prohlížeče. "Profíci" si to většinou píší na míru, ale to je jen na tobě. Co myslíš tím "veškerá nastavení ochrany"? Předpokládám, že WP má sql injection ošetřené:)), jinak je zase prolomení webu na straně serveru.

aby mi ho pak nějaký dobrák napadl a zničil.
Tak kopii máš vždy uloženou někde u sebe, ne? Bys ho mohl takto obnovit.

Vyvstává jedna podstatná otázka:
Kdo by chtěl zrovna na tvoje stránky dosadit například obrázek kakající pandy? Proč ten obrázek nedají třeba sem? Tenhle web má asi daleko větší návštěvnost, takže by byla daleko větší sranda. Kdo by chtěl krást tvoje data, když jsou jen v html a tudíž všechna dostupná veřejnosti? A i kdyby nebyla, jsou tak cenná, aby někomu něco dala?
Poslední: Proč by hacker napadal stránky CIA, když z toho nebude mít peníze? Prostě radši bude krást data o účtech a platebních kartách, než tvoje stránky informačního charakteru. :DD
Anonymní
Profil *
Pacolito:
Pokud ho nikomu neposkytneš, nemáš v počítači vir a nikdo ti ho neukradne nebo nestáhne třeba na usb

Rozhodně bych zmínil i nezabezpečený přenos přes normální FTP, kde se posílají uživatelská jména a hesla normálně v textovém tvaru.

soucekgns:
Kdo by chtěl zrovna na tvoje stránky dosadit například obrázek kakající pandy?
Bohužel na podobné weby se neútočí kvůli penězům(taky se v nich žádné netočí, nebo minimální), ale spíše, že se někteří puberťáci nudí a prostě si jen tak ze srandy shodí web. Nebo třeba to dělají začátečníci co si chtěj zkusit co umí. Takže na toto bych také moc nespolehal

Ale pokud tam budeš mít základní ochranu, tak budeš v pohodě, protože puberťáky a začátečníky to prostě odradí a zkusí jiný web a zkušenější hacker to nebude dělat, protože z toho nic nebude mít..
soucekgns
Anonymní:
Ano, síťová komunikace se dá odposlouchávat, ale to i přes wordpress. Ale musíš souhlasit, že na svém blogu mít šifrované spojení je už šílenství:) A když už to člověk umí (odposlouchávat síťovou komunikaci).. tak už je dost zdatný na to a by si tím vydělal.

Začátečníci? Nabourání se do serveru hostingu už nebude jen zas tak piece of cake a ta pravděpodobnost, že si zrovna vyberou tvůj web? ..

Pokud nejsem ko*ot, tak bych si s tím hlavu nelámal:D

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: