Autor Zpráva
pralinka
Profil *
Dobrý den, chtěla bych tady najít dobrou radu od vás zkušených, a zároveň prosím o trpělivost s mým nedostatkem znalostí a názvosloví:)
Chtěla bych založit e-shop, který by fungoval na podobném principu jako třeba Fler.cz nebo Aukro, i když ne v tak obrovském měřítku. Jednalo by se o nabídku produktů, které by do shopu vkládali samotní jejich výrobci po přihlášení na stránku.
Zákazník vloží zboží do košíku, obdrží potvrzení daného prodejce, platba proběhne mezi zákazníkem a prodejcem. Z každého prodeje by prodejci byla účtována provize (třeba měsíčně).

Moje otázka zní:
- má tento typ e-shopu nějaký název, podle kterého bych mohla hledat další informace?
- existuje třeba i na tento typ e-shopu nějaká šablona, tak jak je to u obyčejných jednoduchých e-shopů?
- anebo je jedinou možností nechat si udělat takový shop na míru?

Předem díky za každou odpověď.

Moderátor jenikkozak: Na titulek „jak na e-shop typu Fler/ Aukro/ mimibazar ???“ stačí jediný otazník. Spousta otazníků evidentně na vynucení pozornosti čtenářů nestačí.
Chuck
Profil
Zdravím,
dle mého názoru je nejlepším řešením takový e-shop vůbec nedělat. Nějak mi uniká, jaký by byl jeho smysl, jeho přínos trhu nebo proč by ho prodejci či zákazníci měli chtít vůbec využívat a sypat tak peníze do kapsy někomu, kdo ani jednomu z nich nic nepřinesl.
coolman
Profil *
Moje řec :-)

Lidi už mají své oblíbené stránky a nechtějí moc experimentovat. V minulosti jsem po všech stránkách vytvořil lepší web než je mmb. Cenově směšný, mnoho užitečných funkcí i nadstandart jako šablonovej systém, feedy a dokonce jsem uživatelům při nenalezení v db nabizel zboží z konkurenčních stránek. Vše měli pod jednou střechou. Mnoho nadstandartnich vyhod a členství tam bylo směšné a to jen za topování jinak vše zdarma. Bylo tam tolik věcí, že všechny je vyjmenovat by bylo na několik řádků. Napadá me třeba jako další "hlídací pes", zapamatovaní hledání pro vsechny kategorie, výmena i affiliate program pro kredity a to je jen zlomek toho co všechno uměla. Pracoval jsem na tom 3roky kazdým dnem a každá přínosná myšlenka nebo navrh byl realizován.

Výsledek se nedostavil. Rozjíždění dneska takové stránky je hodně o trpělivosti. Ve všech směrech to byla lepší stránka i když upřímně udělat mmb hůř asi nejde :-)

Spokojení uživatelé se systémem a lidi zblblí mmb nechápali. Ale ze stránek se mi postupně mazali.
Proč? To je právě ten paradox a problém nově otevřeného webu. Lidi jsou zvyklí na pohyb a i když se jim stránky líbí a vyhovují, tak se Vám vymažou se slovy až budete mít nabito lidma, tak se rád(a) vrátím. Takhle se to dělo furt, tak jsem to musel zrušit. Vysvětlovat jim, že jejich postoj je špatný nejde :-)

Proto souhlasím s Chuckem jen v některých věcech, ale výsledek je stejný. Nedoporučuji Vám jít proti proudu. Budete si platit programátory a lidi Vám tam stejně chodit nebudou. Já to měl zároveň i jako koníčka a hlavně vše jsem si dokázal udělat sám. Tak mě to tolik zase nebolelo. Bude Vás to jen žrát a budete furt přemýšlet co je špatně. Lidem se nezavděčíte. Grafika, copywriting, seo, pro nevidomé uživatele, podrobný manuál všechny vychytávky a hlavně vše bylo jasné a srozumitelné. Založení vlastních stránek/shopu se slušným výběrem šablon a hlavně vše zdarma.

Nic nefunguje. Lidi už mají vybráno a někdy mi připadá, že vůbec nepřemýšlí.


Jestli budete chtít i tak do toho jít, tak jsem tím nabil mnohaleté zkušenosti, které by se Vám mohli hodit.


Moje závyslost se vrátila. Jestli jsme Vás neodradili a budete chtít, tak můj mail: sitemap (( at )) email.cz
h0rIz0nt
Profil
pralinka:

Ahoj Pralinko, podobné řešení se jmenuje např. eCommerce multi-vendor.
pralinka:

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0