Autor Zpráva
tomascalta98
Profil
Zdravím,
mám malý problém. udělal sem si osobní web, ale po přiblížení se mi rozhodí celý web. Co s tím mám dělat? Jsem začátečník.
Díky.
http://tomascalta.byl.cz
Anonymní
Profil *
hm docela zajímavej problém, ale to je jedno. Myslím že hledat chybu nemá ani pořádně cenu, protože celá struktura webu stojí s prominutím za výkal. Používej externí stylopis, nebo základním částem stránky přiřaď třídu či id a řeš to v head v párovém tagu <style>. Protože tohle zkoumat to je fakt docela obtíž. Takže říkám, přepiš to. Vím, že se ti do toho moc nechce, nedivím se ti, ale postupem času zjistíš, že v tomhle se hrabat bude vyžadovat více času než napsat něco nového a méně "prasáckého"

A nevím jestli, že se ptáš na takovéhle základní "chyby" neškodíš sám sobě. Protože když to tady za tebe někdo vyřeší řekne jo je problém tady a tady tak si z toho nic neodneseš, naopak když si na problém příjdeš sám, či si sám na internetu najdeš člověka, kterej má podobný problém a je tam vyřešený tak nejenom, že z toho budeš mít větší radost, ale aspoň se nějak naučíš pracovat s informacemi. Protože časem můžeš narazit na problém, který bude mimo "kompetenci" lidí na zdejším fóru. A prostě hledat budeš muset. Aneb motto google - Život je hledání
tomascalta98
Profil
Aha. A mohu se aspon zeptat, jestli mi muzete napovedet, kde je chyba? Aspon trosku, nejakou indicii.
Anonymní
Profil *
Nebudu ti tady říkat nějaké indicie to nemá ani jeden z nás zapotřebí. Řeknu ti to, co jsem ti už někam napsal. Aby stránka držela nějaký tvar tak stačí nastavit v
 body {width:1300px; }
1300 px to jsem tak plácnul může to být i více ale i méně. Ale fotka bude vždy na pravé straně stránky z důvodu že jí tam máš přidělanou fixně a máš tam float:left ( tuším že nějak tak to máš, nevím, plácám)

Ale stejně předělat! Na osmáka je to slušné, na druhou stranu jako návštěvník stránky je mi jedno jestli stránku dělalo 10 leté dítě nebo 70 letý člověk. Ale jak stránka vypadá a jakou má funkčnost(což v tvém případě se jde spekulovat o tom, že obojí chybí)
Odkazy na levé stránce jsou nečitelné, to je další co mě vadí. Ostatně celý návrh je kostrbatý, bohužel.
tomascalta98
Profil
Nebo jestli tam mam nejaky dalsi fatalni chyby, byl bych rad.


Aha...Anonymni, uz si vzpominam. :). Jo, az to prepisu, tak se pokusim o nejake menu v js, ale to az to prepisu.
Anonymní
Profil *
jo a v žádném případě neříkám, že co jsem psal s šířkou body, že je to zcela správně já bych to v žádném případě takhle nedělal(ale já jsem stránky nedělal už pěknou dobu..), ale jak se říká na hrubý pytel hrubá záplata.
Fatální chyby? Mno těžko říct, křížení tagů, používání externího stylopisu a celkově takové no.. Odkazy nejsou čitelné například. Google vyhledávání je spíše výsměch na webu kde jsou 2 stránky v sekci napište mi není formulář čitelný a to tak že ani trochu. Pokud to myslíš vážně je dobré si navrhnout web třeba v grafickém editoru(nebo teoreticky stačí v hlavě pro jednodušší web) a prostě ho postupně vytvořit(podle návrhu samozřejmě). Ale je dobré si předem rozvrhnout kde bude jakej div. Někde si najdi, jak se centruje web, myslím, že vycentrovaný web vypadá mnohem lépe než přitiskly na jedné straně monitoru. Dále bych ti radil zbytečně nepoužívej position:fixed, pokud to opravdu není potřeba tak to nedělej, mě osobně to příjde spíše otravné než k něčemu -> dle mého názoru by tam nemusela ta tvoje fotka ani být, je to zbytečné kór v tvém věku, ale proti gustu žádný dišputál - nebo pokud jí tam chceš mermomocí dát tak bych jí nedával na tak viditelné místo. a dal jí třeba do nějaké sekce "o mě". Konec konců úchyláků je plný internet, neříkám že tahle fotka by měla nějakého úchyla vybízet k nekalým činnostem ale zase net je plný dost divných existencí..

Ale to je jedno to je můj názor, když se zeptáš kohokoliv jiného tak ti řekne něco jiného
tomascalta98
Profil
No, budu se toho držet, ten mail form sem udělal na rychlo, tak se to pokusím opravit. Vyhledávač si myslím, že tam časem k něčemu bude, protože píšu články na stránky naší školy, a Google je umí prohledat. Vím, že asi vzhledem k věku nikoho moc nezajímám, ale prostě sem si chtěl zkusit udělat vlastní stránku, a časem bych chtěl pokračovat dál. S tou fotkou to asi je pravda, ale například si dovedu představit, že tam bude nějaké grafické menu, a ono tam pořád bude stát, v tom sem se nechal inspirovat samotným Googlem. "O mně" tam asi taky dám. Taky by mě zajímalo, jestli neexistuje nějaká utilita, která by mi našla právě ty křížející se tagy, a všeobecně by mi zkontrolovala dokument.


Mno, a momentálně ic.cz zase vypadlo, hodinu jede, hodinu ne, asi se přestěhuju. :(.
margin
Profil *
tomascalta98:
Taky by mě zajímalo, jestli neexistuje nějaká utilita, která by mi našla právě ty křížející se tagy, a všeobecně by mi zkontrolovala dokument.
Validátor, třebas http://validator.w3.org/ nebo http://validator.webylon.info/
Pokud nemáš zkušenosti, tak tě validátor zavalí spoustou hlášek a coby začátečník si s mnoha nebudeš vědět rady, pomůže ti http://atd.havrlant.net/deset-nejcastejsich-chyb-pri-validaci
Existují

Pokud bys důsledně odsazoval kód, tak ho budeš mít tak přehledná, že se možnost překřížení tagů výrazně sníží.

Mno, a momentálně ic.cz zase vypadlo, hodinu jede, hodinu ne, asi se přestěhuju. :(.
Pokud bys přešel k webzdarma.cz, tak tam je podle mého hrubého odhadu počet výpadků asi poloviční, takže taky žádná velká sláva.
Joker
Profil
margin:
Pokud bys důsledně odsazoval kód, tak ho budeš mít tak přehledná, že se možnost překřížení tagů výrazně sníží.
K tomu poznamenám, že použitelný HTML editor by měl umět kód přeformátovat automaticky (například v PSPadu to je HTML - Přeformátovat HTML kód).
tomascalta98
Profil
Dík.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0