Autor Zpráva
tomascalta98
Profil
Zdravim,
zacinam psat web, a nevim, jakou jednotku mam pouzivat, a hodne me lakaji procenta.
Diky.
jenikkozak
Profil
Je to jedna z možností. Použít je můžeš.
Anonymní
Profil *
Procenta jsou fajn, v žádném případě bych je ale v případě návrhu stránky nepoužíval bez min-width a max-width, už jenom z důvodu, že nevíš jestli ti na web příjde někdo s mobilem nebo s rozlišením 1920x1080, v jednom případě by byl web třeba příšerně ztisklej na sebe v případě druhém by byl třeba hrozně moc roztažený což v případě že s tím dotyčný grafik nepočítal také nemusí vypadat zrovna fajn.
Osobně bych ti doporučoval spíše rozměry v px, už jenom z důvodu, že lidi spíše ocení horizontální posuvník než prostě když mají tunu textu napláclou na sobě, či ještě hůře, když text se dostává mimo "obsah" stránky. Pokud si nevíš jakou šířku máš zvolit najdi si nějaký standart aby to nebylo v případě pro nižší rozlišení velké ale aby to nebylo zase pro vyšší rozlišení malé(nebo je tu možnost kombinace min-widht:px, width:%, max-width:px)
tomascalta98
Profil
No, ja sem prave myslel ze v % se to prave na mobilu nebude tolik rozhazovat. Preci jen jde vlaszne jen o pomer, ktery se prizpusobi rozliseni displeje, nebo ne?
xROAL
Profil
tomascalta98:
50% bude vždy len polovica z celkovej dostupnej šírky (prípadne výšky). 100% zasa bude vždy len celá dostupná šírka. Avšak za určitých okolností sa to rozhádzať môže, alebo resp. to môže vyzerať nepekne, ak by dostupná šírka bola príliš malá, naopak aj príliš veľká. Od toho je min/max-width, aby sa stránka zmenšila, alebo resp. zväčšila len po určitú hodnotu.
margin
Profil *
tomascalta98:
Třebas pro svislé menu je zpravidla vhodná pevné šířka, je nevhodné, aby menu vylo užší než položka, nebo aby bylo výrazně širší, než položka.
Zobrazovat obrázky v jiném, než nativním rozlišení vede k jejich degradaci.
NA přizpůsobení podle rozlišení, přesněji podle šířky viewportu, je vhodnější media queries.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0