Autor Zpráva
vidlodlak
Profil
Ahoj, začínám s psaním stránek a hodil jsem si na web několik obrázků. Jelikož jsem každý styloval zvlášť, nepoužil jsem css. Obrázky mi sice fungují a zobrazují se jak se mají, ale mám neodbytný pocit, že ta syntaxe je řekněme ne úplně košér:) Díky
<img src="images/caj.gif" alt="cernycaj" style="width: 180px; height: 150px;
   margin-left: 0px; ">
Chamurappi
Profil
Reaguji na vidlodlaka:
Ptáš, zda je konkrétně tento kód v pořádku, nebo to je jen příklad? A pokud je to příklad, tak příklad jakého jevu přesně? Fungovat to bude.
Rozměry bych na tvém místě zadal normálně do atributů width a height. Nulovat levý margin není potřeba, pokud jsi jinou deklarací nějaký nenastavil.
vidlodlak
Profil
Jj, konkrétně tento, ač zrovna blbý příklad:D Tady je to už vidět líp.

<img src="images/caj-znak.gif" alt="znakcaje" style="width: 180px; height: 150px;
   margin-left: 100px;
   margin-top: 2em;">

Takže myslíš?

<img src="images/caj-znak.gif" alt="znakcaje" width: "180px" height: "150px" style="margin-left: 100px; margin-top:2em;">
margin
Profil *
vidlodlak:
<img src="images/caj-znak.gif" alt="znakcaje" width="180px" height="150px" style="margin-left: 100px; margin-top:2em;">
V případě HTML atributu, na rozdíl od CSS, se zapisuje hodnota v pixelech bez jednotky, i když to funguje napříč prohlížeči, je to totéž, jako bys napsal180nesmysl.
Málem jsem přehlédnul, v případě HTML atributu tam patří rovnítko a nebývá zvykem mít před/za rovnítkem mezeru. deklarace rozměrů pak nefunguje a prohlížeč rozměry obrázku zjistí, až když si obrázek stáhne.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0