Autor Zpráva
neregistrovaný
Profil *
Zdravím,
učím se kódovat, ale mám problém s nějakou čistostí a "kvalitou kódu". Přijde mi, že i někdy možná některé veci deklaruji často a zbytečně a třeba by to šlo udělat i lépe a přehledněji, ale nevím jak.
Nejhorší je to potom u formulářu atd. Možná někdy i někde zbytečně používám divy, kde by třeba nemusely ani být.

Myslíte, že je to něco, co se zlepší samotnou praxi? Nebo co s tím dělat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na neregistrovaného:
Myslíte, že je to něco, co se zlepší samotnou praxi?
Spíš ne. Praxe tě naopak utvrdí v tom, že když používané postupy fungují, není důvod je zlepšovat.

Nebo co s tím dělat?
Přemýšlet.
Na takhle obecnou otázku nejde odpovědět konkrétněji. Kdybys měl nějakou ukázku, napsal bych ti, co všechno jde odbourat.
preca1
Profil
Zdravim,
nejlepší by bylo, kdyby ti někdo ukázal, jak nejlíp na to. Můžeš zkusit svojí stránku dát do sekce Názor na stránku, kde tě někdo nejspíš na hlavní chyby upozorní - nezapomeň zdůrazit, že ti de hlavně o čístotu kódu. Možná by taky stačilo si tu sekci projít a poučit se z chyb ostatních.
Další možnost je, že budeš kódovat tak dlouho, až objevíš správnej styl kódování.
Můžeš taky koukat na weby ostatních lidí/institucí, ale upozorňuju, že ne vždy maj velký weby krásný HTML a CSS. Lepší bude přečíst si pár článků o základech kódování. Teď mě napadá akorát sitepoint, kde se objevuj i pokročilejší tecniky, takže možná budeš muset trochu hledat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0