Autor Zpráva
deny
Profil *
www.arwen.hys.cz - prosím, poraďte, co mám zapsat, abych měl češtinu správně?
nounejm
Profil *
je tam <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=Windows-1250">
takže buď do toho kódování změnit i soubory (text uložit jako změnit kódování souboru) a pokud je tam i php tak i tam nastavit header('Content-type: text/html; charset=název kódování',true);
anebo změnit <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=Windows-1250"> na kódování, ve kterém je to uložené (např. utf-8)
margin
Profil *
Kóování stránky máš natolik rozbité, že změna meta tagu charset nebude stačit, budeš muset rozbité texty napsat znova. Můžeš použít jakékoliv kódování podporující češtinu, výběr ti usnadní odkázaná článek, hlavní je, aby tebou použité kódování odpovídalo deklarovanému.
Koukni na Čeština / cestina

Mimo téma.
V HTML si nevymýšlej vlastní tagy, některé prohlížeče je nedokáží jednoduše nastylovat, koukni na Vlastní styly.
deny
Profil *
margin:
Velmi děkuji za odpověď, předem musím napsat, že mám velmi malé zkušenosti a začínám se znovu po 13-ti letech učit tento jazyk, což je z kódu jistě zřejmé. Tvé odkazy na stránky jakpsatweb.cz jsem studoval, proto jsem si myslel, že to půjde, ale jakmile jsem to dal na net, tak se vyskytl tento problém. Prosím o vysvětlení, co to znamená, že mám "rozbité texty napsat znovu"? Předem děkuji.


nounejm:
Zkusil jsem změnit kódování na utf-8 a uložit soubor v tomto kódování a funguje to, děkuji. Přesto si rád nechám poradit od margina, jak to myslel s rozbitými texty. Nounejm mockrát děkuji!
Trejpa
Profil
deny:
Prosím o vysvětlení, co to znamená, že mám "rozbité texty napsat znovu"?
Bylo to uloženo nadvakrát špatně. Poprvé to bylo uloženo s jedním kódováním (asi UTF-8), otevřeno v druhém (editor to nerozpoznal, asi to otevřel jako win-1250, ale s chybami) a uloženo ve třetím (nebo prvním, to už je pak jedno). Žádná změna ve značkách nebo hlavičkách kromě nového uložení výchozího souboru (textu) nemohla způsobit správné zobrazení. Zřejmě jsi to tak, možná neúmyslně, uložil.
deny
Profil *
Trejpa:
Jak jsem psal výše, změnil jsem kódování na utf-8 a uložil v notepadu pod kódování utf-8. Již to funguje, ale kód ideální asi nebude...
nounejm
Profil *
ale kód ideální asi nebude...
tabulkový layout má svoje chyby
na kód je dobré použít Validátor
evidentně jsou tam použité (jak už psat margin) neznámé tagy <pismo> a <patka> - pokud to má být poznámka, tak ta se píše takto: <!-- toto je poznámka v HTML -->
a
</td>
</tr>

</table>
je tam navíc asi spatně dvakrát zkopírované
deny
Profil *
nounejm:
Jojo, díky, tagy pismo a patka odkazuji na css v hlavičce, to byla chyba, teď jsem před třídy přidal "tečku" a písmo stylyzoval do odstavce - p class="pismo", ještě to pořádně překontroluji, jak říkáte...Děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0