Autor Zpráva
lucikmucik
Profil
Zdravim, mám dotaz, zda je možné nějakým formulářem z jiné stránky přidat něco do seznamu na jiné stránce.

Příklad:
Mám seznam typu:

Ovoce
->Jablka
-->Druh1...
->Hrušky
-->Druh1...

A potřeboval bych do Ovoce přidat další, případně s další podkategorií.
Pokud něco takového existuje, byl bych vděčný aspoň za odkaz, děkuji :-) .
PS: Pro ty, co chtějí vědět na co to chci, je to proto, aby mohl do seznamu přidat položku někdo, kdo neumí jazyk v kterém je to napsané.
Taps
Profil
lucikmucik:
do seznamu
odkud se generuje seznam ? databáze, soubor ?
lucikmucik
Profil
Myslel jsem tím, že je seznam jen napsaný na stránce.

Samozřejmě pokud jde vše nějak zjednodušit byl bych vděčný o nějaká ta klíčková slova případně návod, jak to dát dohromady :-) . Děkuji za odpověď.
Alphard
Profil
Tohle je zřejmě to vlákno, kde dlouho postrádáte odpověď. Problém je možná v tom, že se z dotazu zdá, že vyřešit to bude nad vaše síly. Možné to samozřejmě je, ale je třeba znát nějaký serverový jazyk, obvykle PHP.
Samotná data pro menu nebo stránky se ukládají samostatně do souboru nebo databáze a stránka se pak generuje. Takže otázka zní, umíte pracovat s PHP a MySQL?
lucikmucik
Profil
S PHP se snažím jak to jde, taky se ho zároveň snažím naučit. S MySQL jsem dělal dříve, takže by to taky neměl být takový problém, jen bych byl vděčný za nějaký postup, co přesně mám vlastně udělat, protože mě nenapadl žádný způsob a vypadá to, že vás ano :-). Přesně jak jsem psal v příspěvku nad vámi.
Alphard
Profil
Tento problém není složitý, ale rozsáhlý, těžko to vysvětlovat. Navíc nevím, jestli menu stačí jednoúrovňové, nebo stromová struktura. Přibližně je postup následující:

1. Vytvořit v databázi vhodnout tabulku.
2. Z údajů v db generovat na potřebném místě menu. Na jednoúrovňové menu stačí jednoduchý select a cyklus (while nebo foreach) pro výpis. Kdyby mělo být menu víceúrovňové, bude to horší.
3. V administraci musí být také vidět současná struktura, takže výpis jako v bodu 2 a k tomu správa položek, což znamená insert, update a delete. Vše pomocí odkazů s GET parametry nebo formulářů.

Nevím, kam vás odkázat, nejsou potřeba žádné specifické znalosti, stačí znát základy a principy generování obsahu webu, seriál na linuxsoftu znáte? www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=171
lucikmucik
Profil
Ano, znám. Zkusil jsem pár věcí podle toho, co jste mi poradil a zatím vše funguje, jestli to zvládnu, dám vám vědět, zatím děkuji!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0