Autor Zpráva
neregistrovaný
Profil *
Zdravím,
mám takový další svůj "cvičný" design, na kterém se učím kódovat. Nevím ale jak nějaké věci co nejlépe nakódovat. Nějak bych to sice byl schopen udělat, ale chtěl bych vědět jak na to, co nejlépe a "nejčistěji".

Ukázka 1:
http://imageshack.us/a/img194/7127/70i.png

Vlastně jde jen o jeden modrý div s nějakým obsahem a pak bílí div s jiným obsahem. Ale jak tam vložit tu "stužku s tlačítky" Napadla mě možnost divu s opakujícím se pozadím modrým/bílím a do toho divu pak vložit další s tou stužkou a tlačítkama. Nebo by se to dalo raději i nějak napozicovat?

Jak zatím moc neumím pracovat s tím pozicováním, tak si nejsem moc jistý.

Děkuji
shaggy
Profil
Zbytočne to komplikuješ - budeš mať horný (modrý) blok (div), doľný (biely) blok a do jedného z nich vložíš menu s tou stuhou a iba ho posunieš hore/dole (podľa toho, kam si to vložil). Nebudeš tak musieť vytvárať jeden modro-biely obrázok na niečo, na čo obrázok vôbec nepotrebuješ.
jenikkozak
Profil
Rozhodoval bych se podle celkového návrhu webu a toho, jestli má mít stránka fixní šířku.
Myslím si, že je zbytečné hnát se za co „nejčistějším“, ale vybrat takové, které je nejefektivnější – tedy nejlevnější na výrobu, provoz a údržbu. Poměr těchto tří složek záleží na konkrétním předpokládaném využití webu.
margin
Profil *
Pod hlavičku bych dal menu a posunul bych ho nahoru horním záporným marginem.
Šlo by použít i absolutní nebo relativní pozicování, ale to by přineslo více nevýhod, než výhod.
peta
Profil
Ja bych to tez resil jednim obrazkem na pozadi pod menu a na to fialova tlacitka. Mozna bych to sloucil do jednoho s celou hlavickou. Kdyz to bude nekdo predelavat, tak si s obrazkem poradi.
Mezi nami, bych do te stuzky uz dal jen odkazy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0