Autor Zpráva
Honzis
Dobrý den. Je to určitě banalita, ale nějak jsem se toho nedopátral : Jak v html napsat j a k p s á t w e b (= tedy 2-3 mezery mezi slovy) - teda aby se to nezobrazovalo : j a k p s á t w e b (= vždy jen jedna mezera). Dík za html zápis.

Dodatek : Jak vidno, tak se to i tady zobrazilo stejně - vždy jen s jednou mezerou..:-)
lionel messi
Spôsobov je viac:

CSS: letter-spacing
HTML tag <pre>
entita nbsp
CSS: white-space
_es
Honzis:
Okrem vecí v lionel messi [#2] ešte White-space.
Honzis
lionel messi: Nerozumím. Šel jsem na stránku tagů, ale jak udělat horizontální mezeru jsem nikde nenašel..
Stalker
HTML:
<p>Jak psát web</p>

CSS:
p {letter-spacing: 1em;} // nebo jakákoliv jiná jednotka, podle toho, jak to chceš mít
margin
Profil *
Honzis:
Já zase nerozumím tobě, jde ti o mezery mezi písmeny, nebo mezi slovy?
Letter-spacing
Word-spacing
<span style="letter-spacing: .8em; word-spacing: .8em">jak psát web</span>

Dík za html zápis.
V HTML jedině tag PRE, nebo naprasit patřičný počet tvrdých mezer.
Honzis
Stalker: Nerozumím - zápis <p></p> udělá odstavec.. Můžete mi napsat html zápis ABC, aby mezi A a B byly dvě mezery, a mezi B a C byly tři mezery? Dík.
jenikkozak
To chceš do nějakého loga? V takovém případě by bylo lepší písmenka posouvat v grafickém editoru.

S použitím nezalomitelných (tvrdých) mezer by se kód A&nbsp;&nbsp;B&nbsp;&nbsp;&nbsp;C zobrazil takto: A  B   C
Honzis
margin: V podstatě jde o mezery mezi písmeny - mezery mezi slovy se od toho už odvodí. Tag PRE dělá odstavce a co jsou "tvrdé mezery" nevím..
Zopakuju to, co jsem už napsal Stalkrovi : Chtěl bych napsat html zápis ABC, aby mezi A a B byly dvě mezery, a mezi B a C byly tři mezery. Dík.

Jo, už jsme se k tomu dopracovali (díky jenikukozaku ;-) ) - je to &nbsp; ..
Stalker
Honzis:
zápis <p> byl jenom příkladem. Může to být i takto:

HTML:
<span id="mezery">ABC</span>

CSS:
#mezery {letter-spacing: 1,5em};

Nevím jeslti použití &nbsp; je praktiké, ale možná, že v tomto případě je.
_es
Honzis:
je to &nbsp;
Alebo veľa iných možností, ktoré ti tu boli spomenuté, napríklad:
<pre>A  B   C</pre>
Honzis
Stalker: Jo, možná jsme se v úvodu nepochopili. "Horizontální mezery" a jak je udělat, není lehké najít. &nbsp; funguje.

_es: <pre></pre> dělá odstavce, ne mezery..
_es
Honzis:
Vyskúšal si to?

dělá odstavce, ne mezery..
Áno, odseky, v ktorých neplatí pravidlo o zobrazení viacerých medzier za sebou ako jednu medzeru. Rovnaký efekt sa dá spraviť aj zmenou CSS vlastnosti White-space.
margin
Profil *
Honzis:
"Horizontální mezery" a jak je udělat, není lehké najít. &nbsp; funguje.
Dostal jsi spoustu rad, jak zvětšit mezery mezi slovy a mezi písmeny, fungují všechny zde uvedené způsoby a každý způsob je vhodný pro jinou situaci. Více mezer za sebou je typografické chyba, proto to "není lehké najít", a více mezer za sebou má smysl jen ve zvláštních případech, jakým je třeba výpis kódu.

"Horizontální mezery" a jak je udělat, není lehké najít. &nbsp; funguje.
Formátování textu je totiž záležitost CSS a zneužívat tvrdé mezery na formátování je prasení. Pochopil jsem, že jsi se ještě nedobral k CSS, proto jsem navrhnul formátování přímým stylem.
http://jsfiddle.net/sUCPS/8/
http://fiddle.jshell.net/sUCPS/8/show/
Honzis
margin:
Pochopil jsem, že jsi se ještě nedobral k CSS
No já jsem se ještě nedobral k více věcem, jsem amatér. A jakej je vlastně rozdíl mezi HTML a CSS? ;-)

je prasení.
To prasení je supr - když je ta hlava uvařená, ovarová, tak ji takhle rád olizuju.. :-))
peta
Stalker: 1.5 s teckou ne carkou.
Honzis: html jsou tagy, css je jejich vzhled nebo je vhodnejsi pro ovlivnovani vzhledu. si projdi priklady na jpw na css, CSS příklady. Margin ti to ale v prispevku #6 dobry priklad. Zkusil jsi ho? Zkusil jsi cislo .8 (cili 0.8) zmenit treba na 3.5. Jo, a nekdo tu nedavno zminoval nejaky bug v ve chrome nebo opere pro mezery mezi pismeny pro pismena s diakritikou.
Honzis
peta: Myslíš asi, že CSS je vhodný zápis pro konkrétní nastavení mezery..(?) To už je "vyšší dívčí" - nám stačí jen ty dvě mezery (jak zněl úvodní dotaz),
a na to stačí &nbsp; Jinak "bug v ve chrome nebo opere" mi nic neříká.. :-( - to víš, amatér.. ;-)
peta
Je to otazka vzhledu, css. Lepsi by bylo pouzit css. Klidne jsi mohl jeste pouzit treba obrazek nebo tabulku. Ktere reseni si vyberes je na tobe, do toho bych ti nechtel kecat.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: