Autor Zpráva
vlczak
Profil *
Zdravím! Vím, že se to moc často nedělá, právě proto nemůžu najít správnou odpověď, ale nevíte někdo jak vložit obrázek na pozadí, aby se roztahoval a smršťoval podle aktuálního rozlišení. Nechci, aby se opakoval vedle sebe, ani aby byl jen na pulce stranky, no proste jeden velkej obrazek pres cely okno bez rollování. Nechci to vkladat do ramu, pac na webzdarma mi to streli nahoru jeste bilej prouzek, kde bude reklama..
Mistr
Profil
Nevím, jaké Ti poradit řešení. Mě zaráží ta myšlenka roztahování obrázku. Buď bude velikánský, aby ho to roztažení příliš nedeformovalo (a bylo na něm něco vidět), jenže to zas bude mít obrovský datový objem. A nebo bude maličkatý a bude mít malý objem, ale když se roztáhne, tak to bude něco strašného... Opravdu trváš na své myšlence roztahujícího se obrázku?
PerToon
Profil
Tohle se tu řeší taky docela často - zkus se tu porozhlédnout, ale věz, že žádné rozumné řešení nenajdeš a každý ti to bude vymlouvat. Já ti to taky vymlouvám, nedělej to.
vlczak
Profil *
Mně ani nejde o to dát si to na stránku a kochat se tím, ale už jenom UDĚLAT TO! Jen ten způsob! Takže pokud o tom někdo něco víte, tak budu moc rád, když se o to podělíte.. thx
PerToon
Profil
Něco podobného najdeš zde:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=22 52
Radek Hrabůvka
Profil
Napřed si dej nějaký obrázek na popředí, dej mu 100% výšku, šířku, prohlídni si to v širokém okně, úzkém okně, pak tě překdou takové "nápady". A zkus popřemýšlet, proč to *nikdo, ale opravdu nikdo* nedělá.

Pokud tě pořád bude držet hledej "pseudopozadí". V diskusi a na Yuhůových stránkách. Pak nás pozvi na kritiku webu.
hamstet
Profil *
Jakž-takž použitelný výsledek by vzniknout tak, že bys měl několik verzí obrázku podle nejčastějších rozlišení a velikostí okna, na nějaké prvotní stránce zjistil parametry klienta a pak podle toho vybral a poslal správnou verzi obrázku (chce to serverové skriptování - např. PHP). Jinak to snad nejde.
Řešil jsem tento problém před cca 5 lety (pouze HTML, bez skriptování) a nevyřešil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0