Autor Zpráva
playwar
Profil
Ahojte viem že to je blbá téma ale chcem sa konečne naučiť programovať je mi blbé stále niekoho otravovať aby mi niečo urobil,opravil atď...Ale stále neviem ako nato.Už týžden pozerám tutoriály návody, ale nejako tomu stále nechápem najskor by mi stačilo naučiť sa nejaké základy nejaký klasický web cez PHP alebo upravovať PHP fusion.Napísali by ste nejaký fakt podrobný návod ako sa to naučiť viem že sa to musím naučiť sám ale neviem proste to domna nejde alebo neviem prečo, alebo ak by bol niekto taký že by mi to na skype alebo niekde vysvetlil bol by som rád.
Jan Tvrdík
Profil
playwar:
Co takhle koupit si nějakou knihu o PHP? Nebo zkus třeba php.it-joker.cz/?uri=zakladni-kurz/1-jak-funguje. Případně jestli umíš anglicky tak na YouTube najdeš mraky výukových videí.
playwar
Profil
Veď vravím už týžden pozerám videá,tutoriály návody ale nejako to domna nejde, nejako tomu nechápem
Jan Tvrdík
Profil
playwar:
nejako tomu nechápem
Tak to máš blbý, no =) Zkus najít si najít v okolí třeba nějaký zájmový kroužek programování.
Trejpa
Profil
playwar:
A úplné základy PHP popsané na Jak psát web (Polopatě) jsi už četl a zkoušel?
Stalker
Profil
[#1] playwar
Co tato kniha?
playwar
Profil
Skúšam všetko cez HTML mi to docela ide, ale to PHP neviem.
Sir Tom
Profil
playwar:

Víš, že PHP je něco úplně jiného než HTML? Umíš třeba nějaký jiný programovací jazyk? HTML není programovací jazyk. Víš, třeba co znamená cyklus, podmínka, proměnná?

Já se PHP učil nejdříve z knížky PHP5, MySQL, Apache - vytváříme webové aplikace. Pak jsem ale zjistil, že jet dle knížky mně nebaví, tak jsem přešel na internet a zde jsem už vyhledával konkrétní věci.
Joker
Profil
Jan Tvrdík [#2]:
Jedna poznámka, to umístění bylo zamýšlené spíš jako dočasné pro „čtenáře-testery“, tak není dobré ho moc šířit.
Ostrá verze učebnice bude spuštěná co nejdříve, doufám, že v řádu dnů.
playwar
Profil
NIE praveze neviem o PHP nemam ani sajnu.Najskor by mi stacilo urobit nejaky design nejake prve panely atd, registraciu a take zaklady
Jan Tvrdík
Profil
Joker:
Já celou dobu s tím počítám, že až se to spustí, tak Str4wberry pustí jeden SQL replace starých url na nové a ty přihodíš 301 redirect.
Stalker
Profil
playwar:
Tak si zprvu vytvoř nějaký web, HTML, nastyluj si ho pomocí CSS a až teprve budeš mít tento základ, tak na něj zkus postupně implementovat PHP. Nejsem si ale jist, jestli zrovna registrace uživatelů je základ. Já bych ti asi doporučil nějakou tu knihu, když se to z netu nedokážeš naučit.
Lamicz
Profil
playwar:
Když jsem se učil PHP já, tak žádný tutoriály v podstatě nebyly a bylo PHP 4. Učil jsem se to na WZ (později na localu) a to tak, že jsem prachsprostě seděl měsíce na p*deli s PSPadem a zkoušel. Tutoriály a Youtube jsou fajn, ale hlavně musíš ty sám zkoušet a zkoušet...
Anonymní
Profil *
Lamicz:
Proč sis nekoupil nějakou knížku? Nevěřím tomu, že by nebyla žádná česká knížka o PHP. Ale jinak s tebou souhlasím musí se zkoušet a zkoušet.
playwar:
No dost záleží na tobě, někdo se rád učí z příkladů(je dobré si sehnat publikaci o něčem kde je to ukázané na příkladech), někdo naopak má rád teorii(tak ten si koupí obecnou knížku o daném jazyku), tak či tak ti doporučuji vykašlat se na internetové návody(neříkám, že jsou špatný, ale prostě dost často je píšou pouze "fandové", kteří to pořádně neumí vysvětlit) a prostě sáhnout do peněženky po pár stovek a koupit si nějakou knihu(samozřejmě před tím než koupíš pročti recenze co a jak, abys nekoupil nějakou blbou) - řekl bych že jedna dobrá knížka je lepší než x internetových návodů

Tak či tak nenech se hlavně odradit, začátky jsou nejtěžší(ale to je jak ve všem - se sportem, s hudebním nástrojem atd..). A z mojí vlastní zkušenosti ti doporučuji místo toho aby ses pořád na něco ptal je lepší si to snažit vygooglit, nebo problém sám vyřešit nějakými prostředky, který umíš - naučíš se toho mnohem více nežli, když to někdo vyřeší za tebe

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0