Autor Zpráva
Vít
Profil *
Dobrý den,

mám problém s layouty: používám normálně klasicky pozicování a marginy. Pokud stránku otevřu jeví se správně. Ale pokud zmenším okno prohlížeče, tak se mi vše rozhází? Čím to je? Je to paramaterem position:absolute nebo position:relative? Zkoušel jsem obojí a stále nevím. Předem díky za každou odpověď.

Moderátor Chamurappi: Titulek „layouty (rozházení bloků po zmenšení okna prohlíže“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší. Diskuse tě upozornila, abys místo fráze „problém s něčím“ popsal konkrétní děj, ty jsi jen humpolácky smazal „problém s“, abys obešel hlášku… špatně nadepsané dotazy tu opravdu nejsou vítané.
Garred
Profil
1. Obsahuje tvá stránka resize script? Nebo to řešíš přes CSS? .. Každopádně používej resize, potom by se ti takové problémy dít nemusely.
2. U většiny objektů používej position:relative, absolute jen u velkých celků typu container ..
Trejpa
Profil
Vít:
Bez ukázky budu tipovat, ale trefím se. Používáš layout sestavený z pozicování, pozicuješ všechny prvky od levého horního rohu okna, zřejmě i používáš relativní jednotky.

Čím to je?
Tvým nepochopením vlastnosti position. Pro začátek na ni úplně zapomeň, jednodušší je pro začátečníky použít plavání.

Je to paramaterem position:absolute nebo position:relative?
Ne. Na relative zapomeň úplně, k tvorbě layoutu se nehodí. Při absolute musí člověk domýšlet důsledky, což většinou začátečník nedělá a pak se diví.

Garred:
1. Obsahuje tvá stránka resize script? Nebo to řešíš přes CSS?
Těžko tam má jakoukoliv responzivitu. Sype se mu základní design.

Každopádně používej resize
To je co? Jako roztahovat pozadí v neúplně podporovaném CSS 3, když se sype layout?

2. U většiny objektů používej position:relative, absolute jen u velkých celků typu container ..
Naprosto zavádějící rada. Relativní pozice je vhodná tak leda k ukotvení té absolutní. Místo po relativně odsunutém prvku obvykle trápí začátečníky s rozsypaným layoutem. U většiny objektů je vhodné nepoužívat žádné pozicování a vlastně ani plavání a rozměry, vhodnější je nechat je přirozeně plynout, obvykle v nastavených hranicích obalujících bloků s nastavenou šířkou. Jen ty, co mají být vedle sebe, se nejjednodušeji usadí plaváním a mimoběžné prvky absolutní pozicí (odpíchnuté od relativního ukotvení).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0