Autor Zpráva
extradream
Profil
Zdravím všechny,

nevím si rady s pozicováním. Stránky jsou řešeny jako jedna dlouhá stránka, chci aby menu bylo plovoucí a nacházelo se dole u stavového řádku a a posouvalo tak, aby bylo menu neustále vidět. Ve firefoxu jsem použil tohle a funguje to.

.lmen { position: fixed;
bottom: 20px;
left: 40px;}


ale IE nic, neexistuje nějaká alternativa třeba javascriptu nebo něco podobného, moc mi pomůžete, díky
Plaváček
Profil
Kuki semo http://www.fczbkk.com/css/position_fixed_ie.html
extradream
Profil
díky, funguje to
Plaváček
Profil
To jo, ale při vypnutým Javascriptu samozřejmě nikoliv. Ale užití už záleží na tobě.
Šlaha
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/css/priklady/fixed-position-explorer-simulati on.html
OBr
Profil
Šlaha : Nevim jestli to v IE blbne jenom mě, ale když si pustim tu stránku, trošku odscrooluju a změnim šířku okna tak mi ten fixed prvek zmizi. Má někdo stejný problém?
Chamurappi
Profil
Jako nejsnadnější řešení se mi jeví dát to, co chci, aby se rolovalo, do <div>u s overflow: auto, a to, co nechci, aby se rolovalo, mimo tento <div>. Dokonce mi to připadá i logičtější, než vytrhávat vnitřní element pomocí position: fixed z přirozeného toku okolního rolování-schopného obsahu.

Reaguji na OBra:
Yuhů využívá toho, že Explorer 6 ve standardním režimu neaktualizuje polohu elementu s position: relative uvnitř elementu s overflow: auto. Změna velikosti okna vyprovokuje přepočítání, takže polohu aktualizuje. Vnitřní element tedy nezmizí, jen se pohne tam, kde má být. Chová se to takhle všude, pokud vím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0