Autor Zpráva
Etiainen
Profil *
Zdravím, už mám všelijaké znalosti HTML, CSS, JS, PHP a podobně, nicméně rád bych si tyto znalosti ucelil. A protože bych se rád do budoucna věnoval hlavně webdesignu a kodování šablon, rád bych se naučil používat nějaké frameworky, které by tu práci mohli jak jsem pochopil značně vylepšit. Už jsem si vyzkoušel Twitter Bootstrap, ale pak sem se dozvěděl o dalších Bootstrapech, jQuery pluginech a taky HTML Boilerplatech kterých je taky bezpočet, stejně jako spousty dalších nabízejících například perfektní responsivnost a "grid". Každopádně mi z toho jed hlava kolem, tak bych se chtěl zeptat jestli je tu někdo kdo s těmito nástroji nemá nějaké hlubší zkušenosti a kdo by mi třeba mohl poradit, co si z toho vybrat, co je třeba vhodné kombinovat nebo mě alespoň nasměrovat na nějaké zdroje kde je to nějak srozumitelně sesumírované. Neraďte mi prosím to googlit, protože to už sem dělal a akorát to vedlo k většímu zmatku. Dík moc za rady!
preca1
Profil
Zdravim,
jako správnej kóder/programátor bys měl znát různý nástroje a každej umět použít ve správnej čas. Nejde říct "vždycky používej nástroj XYZ". Měl bys používat, co ti usnadňuje práci a když zvolíš nějakou sadu nástrojů, měl bys pro to mít dobrý důvody a vědět, jaký to přináší pozitiva a negativa (tobě, uživatelům, spolupracovníkům).
Kdy používat frameworky a kdy ne, je hodně subjektivní. Někdo použije Twitter Bootstrap a jQuery na web s 5 statickejma stránkama, někomu to přijde zbytečný a napíše si to sám.
Často taky závisí na tom, co píšeš: pokud píšeš stránku pro mobilní zařízení, kde je spousta tabulek, grafů a podobně, budeš chtít hodně optimalizovat kód a paměťovou stopu a zas se ti pravděpodobně nevyplatí použít nějaký framework.
Při psaní webové aplikace postavené hodně na JS se ti zas pravděpodoně vyplatí použít nějaký framework.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0