Autor Zpráva
petriczek
Zdravím, již delší dobu se zabývám tvorbou grafických designů a chtěl bych to rozšířit a naučit se je i nakodovat a pak dát do nějakého redakčního systému.. Ale nevím přesně, jak ten návrh "nastříhat" aby to bylo dobře udělané.. Je někde nějaký návod jak dobře "stříhat" web ?

Děkuji
Jan Tvrdík
petriczek:
Já jsem si o tom kdysi četl v knize Adobe Photoshop praktický webdesign, ale zrovna stříhání je dost jednoduchá činnost. Jde především o to naučit se grafický návrh rozumně rozvrhnout do vrstev a používat nějaký grid / guide lines.
(Nutno podotknout, že má praktická zkušenost s touto problematikou je téměř nulová.)
peta
Vetsinou treba intuitvne. Pokud ma web pevne rozmery, tak ti staci jedno velke pozadi. Pokud se to pozadi da rozdelit do nekolika mensich obrazku (soucet velikosti je mensi nez puvodni), je nekdy lepsi ho rozdelit. Hlavne si je treba uvedomit, ze vice obrazku = vice prenosu a kazdy prenos je asi 1kb navic. Cili, zase, cim mne, tim lepe. Tez treba cekat na 40k obrazek v pozadi by mne nebavilo. Ta problematika je v celku slozita. Muzes zacit treba tady:
Nejčastější chyby na webu
petriczek
peta:
No já bych chtěl začít dělat stránky něco jako je tato : http://toreto.tym.cz/podlahy.png a nevím co přesně nastříhat..
Pak se ještě musím doučit jak to propojit s wordpressem nebo Joomlou :D achjo :D
peta
Ja bych strihal takto:
- horni obrazek pozadi drevo 1600x(500) (div pozadi2, obrazek bez opakovani)
- spodni obrazek pozadi gradient 16x(300) (div pozadi1 v pozadi2 posunuty (500)px zhora s sedou vyplni, obrazek opakujici se do sirky)
- logo a text vedle (400)x(200)
- vlajecky, sipecky, mapa, obrazky
petriczek
peta:
děkuji..

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: