« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
Radek Hrabůvka
Profil
To už máš NVU nainstalovaný? Vůbec nevím, jaké menu bys chtěla. Pokud ti stačí obyčejné textové menu, tak se to dělá stejně, jako ve Wordu, ale místo ikony zeměkoule s řetězem je na ikoně jen řetěz.
Bára
Profil
Jdu to skusit.Jo už to mám.
Bára
Profil
Ahoj,
Tak vám teda řeknu že ve wordu to bylo 100% lepší,ten hypertextový odkaz tam vůbec není a menu taky ne a ty tabulky vypadají strašně:(
Bára
Profil
Tak se v tom hrabu a nic!!!!
Nevím kde mám kliknout abych menu udělala , a mám taky na začátku kliknout na nový...a potom na co?Přeci by tam mělo být nápsáno nová webová stránka ne?Ono to tam ale není...
Radek Hrabůvka
Profil
Je tam napsáno místo "hypertextový odkaz" jenom "odkaz" a je to úplně to samé. Vzhled tabulky a všeho ostatníto se dá snadno změnit.
Bára
Profil
Aha,našla!
Ve wordu je tam Rámec který se umístí do veva a vypadá to dobře,kde je to v tom front page?
Jo a ještě,je nutné stejně jako ve wordu kliknout na Nový pak webová stránka a potom až vypracovávat webovku?
Radek Hrabůvka
Profil
Prvnímu dotazu nerozumím.

je nutné stejně jako ve wordu kliknout na Nový pak webová stránka a potom až vypracovávat webovku?
V každém rozumném programu se začíná něco nového volbou "Soubor > Nový" Druhá možnost, pokud má smysl, tak můžeš použít hotový soubor dát "Soubor > Uložit jako" Pak ho upravíš a nakonec zase uložíš. přiznám se že to tak dělám často (v různých programech), i když "správně" se to má dělat pomocí šablon.
Bára
Profil
Nevím,vrátila jsem se k wordu,je t lehčí.
Bára
Profil
Nevím,vrátila jsem se k wordu,je t lehčí.
Mistr
Profil
Nevím,vrátila jsem se k wordu,je t lehčí.
Na to Radkovo řešení se, Báro, vzhledem ke svým dosavadním znalostem tvorby webových stránek vykašli. To není nic proti Tobě, Radku.
Mistr
Profil
Takže ve wordu jsem vytvořila stránky a pokoušela se vytvořit menu - podařilo se.Postupně jsem tam vkládala na odkazy na jednotvivé podstrany.Když jsem potom tyto odkazy zzkoušela v náhledu podstránka se mi objevila v okně menu.
Báro, zkus při tom zadávání odkazů sledovat jestli se Tě to nebude ptát na Target. Tím Targetem právě určíš, ve kterém okně se to bude zobrazovat.

Mimochodem, jak je to veliké, nechceš mi to poslat na mail? Já, aniž bych se chtěl stylizovat do role nějakého velkého machra, na to mrknu. Můj mail je například [email=onlyforyou@centrum.cz]OnlyForYou@centrum.cz[/email].
Mistr
Profil
Zřejmě převod e-mailů tady v diskuzi není uvažován. Můj e-mail tedy ještě jednou: OnlyForYou@centrum.cz
peta
Profil *
Bára Nejlepsi je psat primo HTML kod. Na word bych se vykaslal. To mas presne kontrolu nad tim, co jak vypada.
Co sem poslal program kdysi driv, na menu, tak to jsem jeste netusil, ze mas word. S tim to bohuzel nepujde zkloubit. Word je jen takova nouzovka...

--- 30.11.2005 14:52:47 "podstránka se mi objevila v okně menu"
kdyby neslo o word, rekl bych problem s ramci, FRAME, do odkazu je treba napsat target="nejaky"
Druhak, co mne napad, udelala sis stranku s menu a automaticky predpokladas, ze se menu objevi na kazde strance. Ale co se nestalo, kliknes a tam je jen nova stranka, spravne, ale menu nikde.
To te bohuzel zklamu, menu musis zkopirovat do kazde stranky.

Co bych doporucil jako html editor, ale budes to muset zvladnout rozZipovat...
HTML editor od horacka Soubor: http://www.volny.cz/horacek.lubos/ZIP/ed3p3.zip
nebo validator Stranka: http://www.htmlvalidator.com/lite/
Soubor: http://software-files.download.com/sd/PSP7GxNUqAZM0oyp8Bp3ScgvKfMCl1Ek I1_4baew_I1qpcwBM-Sdr04CFVPSR7GofmuRMIz0wruUDJ_wte20NiNDs8nVFFbh/softw are/10456755/10035333/3/cselite.exe?ptype=3001&ontid=2068&siteId=4&edI d=3&pid=10456755&psid=10035333
(coz jsou v podstate textove editory, asi se ti nebude prilis libit)

WYSIWYG nebo, jak se to pise, editory bohuzel nevedu. to je neco jako frontpage, word a pod, kde vidis hned, jak to vypada.
Ale neni nic jednodussiho, nez si je najit...
http://www.jakpsatweb.cz/
- odkaz "Editory" jsou programy, které je možné na psaní stránek použít.
http://www.jakpsatweb.cz/editory.html
(ta stranka je teda dost stara...)
L
Profil *
Báro a neuvažoval(a) jsi nad tím, že by jsi si přečetla do začátku nějakouk knížku?
Bára
Profil
Já už jsem se pokoušela poslat kamarádce mé vytvořené stránky ale žádná příloha jí nikdy nepřišla.
Jinak hodně lidí mi říká že to nemám ve wordu dělat.Tak se vracím k front page.Chtěla bych se zeptat,jak to tam mám vytvořit.Stejně jako ve wordu že se někde klikne na nová webová stránka?Nebo již můžu normálně psát.
PS:nějak mi to vysvětlete po lopatě,kde mám kliknout...
Radek Hrabůvka
Profil
Mistr Na to Radkovo řešení se, Báro, vzhledem ke svým dosavadním znalostem tvorby webových stránek vykašli. To není nic proti Tobě, Radku.
Jasně Mistře, chápu. Jen jsem si myslel, že dneska není nic jednoduššího, než NVU, které na tvorbu soukromých stránek o psovi stačí, není, a nevyleze z něho taková prasárna, jako z wordu.
Bára
Profil
Já už jsem se pokoušela poslat kamarádce mé vytvořené stránky ale žádná příloha jí nikdy nepřišla.
Jinak hodně lidí mi říká že to nemám ve wordu dělat.Tak se vracím k front page.Chtěla bych se zeptat,jak to tam mám vytvořit.Stejně jako ve wordu že se někde klikne na nová webová stránka?Nebo již můžu normálně psát.
PS:nějak mi to vysvětlete po lopatě,kde mám kliknout...
peta
Profil *
Bára
"PS:nějak mi to vysvětlete po lopatě,kde mám kliknout..."
"Já už jsem se pokoušela poslat kamarádce mé vytvořené stránky ale žádná příloha jí nikdy nepřišla. "

Tak jo :)
Mail ma ruzna mozna nastaveni.
- Vetsina FREE mailu je nastaveno tak, ze neprijima soubory vetsi jak 2M, nekdy 1M.
- Vetsina mailu ma ted treba zakazano prijimat HTML / DOC / ZIP prilohy, protoze toho zneuzivaji viry. Nemusi to byt soucasne vsechno. Takze bych zkusil pouzit WinZip nebo Winrar a proste soubor zabalit.
- u winNT/2000/XP vysla nedavno, pred pul rokem, jakasi opravna verze Service Pack2, ktera normalnimu uzivateli vypne zobrazovani html souboru primo v mailu pro program Outlook Express a kdo vi, co vse je tam jeste nastaveno.

K html editorum...
Protoze mam ten textovy CSE validator lite (http://www.htmlvalidator.com/lite/) , popisi ti ten...
1. nevyhoda pro tebe, je to anglicky (ja osobne to vidim jako vyhodu, protoze, co program, to pouziva jina ceska slova a je pak obtiznejsi prijit k nekomu a pracovat s tim jeho)
2. vytvoreni html struktury
Kupodivu nezvykla akce...
File - New template - HTML 4.01 transitional (druh normy, podle ktere budes pracovat, 4.01 je takova bezna nebo muzes zkusit XHTML 1.0, 1.1)
Toto ti napise do stranky zakladni tagy jako HTML BODY HEAD a pod.

A dal uz se ridis Jakpsatweb - html (-priklady)
(ale asi nemas rada psat stranku primo i s formatovacimi znackami...)

Pak je mozne pouzit redakcni system, kdyz si sezenes cloveka, co ti jej nainstaluje a zaskoli v pouzivani. To je takovy sikovny program, co se nahraje na webku a pak uz si ji muzes menit jen obsahove a nejake, jak se zapise menu nebo galerie obrazku te nemusi vzrusovat.
Muze to vypadat treba nejak takhle:
http://peter-mlich.wz.cz/x/rs0/pp-rs0.php
- nalogujes se a pak menis MENU a PAGE0-9
- nakonec kliknes CREATE PAGES ve zlutooranzovem policku
Bára
Profil
No já spíš myslela jestli v programu front page musím vytvořit nová webová stránka nebo můžu začít hned psát?
peta
Profil *
Toz, je dobre, kdyz ti to vytvori nejakou sablonu, ale muzes si ji napsat sama...
Take je tam urcite nejaky tutorial nebo wizard nebo pruvodce vytvorenim stranek, kdyz nerozumis sablone.
Vim, ze ses ptala na FrontPage, ale je mi lito, nemam, nepouzivam a neuznavam, protoze se neridi normami pro psani html a dela spoustu chyb. Sice to v IE funguje, ale jen v IE.

Tady, posledni prispevek ode mne...
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=26&topic=1 5981
Mistr
Profil
Radek Hrabůvka
S těmi wordovskými prasárnami s Tebou naprosto souhlasím, ovšem jak jsem poznal Báru, tak ta takové problémy neřeší. Myslím, že Bára bude ráda, když udělá stránky ve Wordu, než aby řešila čistotu kódu, nebo snad dokonce validitu...
Mistr
Profil
Bára
Ty se vracíš k FrontPage? Vždyť jsi říkala, že nic takového nemáš a proto, že musíš tvořit stránky ve Wordu. Pokud FrontPage máš, šup do něj. Není to sice třeba úplně ono, ale zase je to skok k lepšímu v porovnání s Wordem.
Mistr
Profil
Chtěla bych se zeptat,jak to tam mám vytvořit.Stejně jako ve wordu že se někde klikne na nová webová stránka?Nebo již můžu normálně psát.
Báro, máš FrontPage česky nebo anglicky?

Nová webová stránka:
česky: Soubor -> Nový a můžeš psát
anglicky: File -> New a můžeš psát
Mistr
Profil
Bára
Pokud chceš stránku s rámy, tak by to bylo také reálné, jen si musíš při výběru zadat, že chceš tvořit stránku s rámy. Já bych Ti ale spíše doporučil vytvoření jedné stránky a pak její následné kopírování (nebo alespoň obsahu) na další stránky. Neber to, prosím, jako nějaké podceňování Tvých znalostí či umu, tak to určitě nebylo myšleno.
Bára
Profil
Takže nevím jestli je front page,někdo sem dával odkaz ať si to stáhnu a ono se jedno oko jmenuje front page a druhé Nvu.
Bára
Profil
Ahoj,

Tak teda jestli to jde i ve wordu tak mi to bude stačit.Jen potřebuju abych to později v pohodě umístila na web
Bára
Mistr
Profil
Word také umí tvořit webové stránky. Sice to mnoho lidí odsuzuje (neb jsou ty "vnitřnosti" stránky, tedy to, co "nevidíš", zprasené), ale tím se v tuto chvíli rozhodně nezatěžuj. Dělej si web ve Wordu a budeš šťastná, když Ti to bude běhat.

Snad později, kdyby ses chtěla web tvrobě věnovat víc, je vhodné (či přímo nutné) přejít na jiný způsob, ale Ty se jím v tuto chvíli určitě nezatěžuj.

Drž se tedy svého Wordu a v něm tvoř.
Bára
Profil
Mám vytvořené stránky ve wordu.Co ted?
Bára
Profil
Mám vytvořené stránky.Jak je mám dát na web?
Timy
Profil
Bára
http://www.jakpsatweb.cz/publikovani.html
« 1 2 3 4 5 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0