Autor Zpráva
napad
Profil *
Dostal jsem nápad na webový projekt a podělím se s vámi o něj, nic podobného není nebo jsem nenašel.



Šlo by o automatické rozesílání přání emailem (k narozeninám, svátku atd.). Uživatel by do systému vložil seznam uživatelů, jména a datum narození a v den jejich narozenin/svátku by jim bylo automaticky odesláno zvolené přání ze zadané emailové adresy a pod zadaným jménem. Určitě víte, že odesílatel mailu se neověřuje, takže jde odeslat z jakékoli adresy. Systém by mohl být využíván třeba i firmami - automatické přání obchodním partnerům, klientům pro udělání dojmu atd.



Realizaci sice neplánuji, ale prosil bych o zhodnocení tohoto nápadu. Mnohdy mi napadne nějaký nápad, ale nedokáži vůbec posoudit zda je to dobré nebo špatné.



Děkuji
jenikkozak
Profil
napad:
Systém by mohl být využíván třeba i firmami - automatické přání obchodním partnerům, klientům pro udělání dojmu atd.
Firma by asi místo přemýšlení, jestli bude třetí straně poskytovat data narození a jména svých klientů, řekla programátorovi, aby jim takové řešení za hoďku vytvořil.

Šlo by o automatické rozesílání přání emailem (k narozeninám, svátku atd.).
Podstatou posílání přání je úplně něco jiného. To, že někomu dáš najevo, že sis na něj vzpomněl.
Pokud by někdo zadal do automatu, aby mě v konkrétní den popřál, nebo by se dotyčný na mne úplně vybodnul, je z mého pohledu totéž. Asi bych takového člověka požádal, aby mě ze svého spamlistu vyřadil.
napad
Profil *
jenikkozak:
Já uznávám, že to není nějak dobrý nápad jinak bych ho nezveřejňoval a realizoval ho.

"Firma by asi místo přemýšlení, jestli bude třetí straně poskytovat data narození a jména svých klientů, řekla programátorovi, aby jim takové řešení za hoďku vytvořil."

Tak samozřejmě by stačilo pouze křestní jméno a u datumu narození nemusí být rok.

"Pokud by někdo zadal do automatu, aby mě v konkrétní den popřál, nebo by se dotyčný na mne úplně vybodnul, je z mého pohledu totéž. Asi bych takového člověka požádal, aby mě ze svého spamlistu vyřadil. "

Prakticky to že jde o automat by běžný uživatel neměl šanci poznat. Znalejší možná pomocí hlavičky emailu by to prokoukl.
llook
Profil
Jsou firmy, co rozesílají narozeninový spam, ale obvykle s nějakým slevovým kuponem nebo s jiným důvodem, aby jim to příjemce nehodil do spam složky. Asi to funguje. Nikdo ale nechce dostávat e-maily, ze kterých se dozví jenom to, že nějaká firma má někde v kalendáři reminder na jeho narozeniny. Co z toho?

Ještě tak přání poštou, pokud je pěkně zpracované, tak neurazí. Totéž platí i pro PFka, vánoční přání apod. Nikdo nechce e-maily typu "služba, do které jste se před X lety registroval, si vzpoměla, že se blíží konec roku a tak vám posílá obrázek".

Jinak podobné služby samozřejmě už existují.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0