Autor Zpráva
rainbow
Profil *
Ahoj. Mám jednu důležitou otázku. Představte si, že máte galerii se stovkami obrázků a vy chcete pro tyhle obrázky vytvořit náhledy na který když se klikne, tak vás odkáže na originální obrázek který se pal v prohlížeči normálně zobrazí. Rád bych se vás zeptal na váš názor, jak si myslíte, že by se to dalo nejlépe řešit. Mě napadlo, že bych ty thumbnaily vygeneroval, uložil do cache a později by se pak načítaly rychleji. V případě, že bych upravil jejich parametry, třeba změnil velikost, tak bych cache smazal a vytvořily by se nové. Když jich ale bude hodně, budou zabírat dost místa a tak bych rád věděl, jestli by se to dalo řešit i jinak.
Chro
Profil
V PHP to dělám tak, že po uploadu souboru zjistím koncovku souboru (např. jpg), vytvořím náhled pojmenovaný hashem z výstupu funkce sha1_file(uploadovaný soubor), tzn. [hash].jpg a uložím ho do složky k uploadovanému souboru nebo do složky thumbs/.
Při generování galerie na výstup do prohlížeče pak už jenom kontroluju existenci náhledu a pokud by náhodou neexistoval, vytvořím ho výše uvedeným postupem.
juriad
Profil
rainbow:
Počítej s tím, že náhled bude docela malý oproti originální fotce, zvlášť pokud z něj odstraníš nepotřebné informace a uložíš ho s menší kvalitou.
Pokud by zabíral desetinu toho co fotka a máš dostatečně domenzovaný hsoting, neviděl bych v tom problém.
Patův bratranec
Profil *
Chro: Ale proč ty thumbnaily pojmenovávat hashem? Má to nějaké přínosy?
_es
Profil
Patův bratranec:
Má to nějaké přínosy?
Nebude hroziť, že bude ten istý obrázok v galérii viacnásobne (Respektíve je tá pravdepodobnosť zanedbateľná).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0