Autor Zpráva
Kinder
Profil *
Ahoj začala jsem dělat internetovou stránku pomocí html jazyků podle návodů na www.jakpsatweb.cz jsem se dopracovala až k tomu,že jsem si udělala freehosting a natáhla soubory pomocí commanderu na tu stránku. Problém však je co s těmi soubory když už je mám na té stránce?? Jak udělat, aby se po zadání adresy ukazoval text nebo vše co mám napsané v tom poznámkovém bloku. Když na to klikám na té stránce na tu složku nic se neotevře.Chtěl jsem si tak zkusit vložit i nějaou šablonu,ale nejde mi nic. Předem děkuji za odpověď a za super návody snad by dotaz srozumitelně napsán.
IdemeNaHavaj
Profil
aký máš freehosting a akú adresu zadávaš?
Kinder
Profil *
freehosting mám na www.aspone.cz a zadávám moda.aspone.cz, ale to já se tam i přihlásim a vidím tam ty své přetažené soubory, ale nevím co s tím dál jak udělat, aby se to ukazovalo normálně pak všem (jako když si třeba zkoušim doma ten html otevřit ve firefoxu tak to vidim normálně) ale potřebuju vědět jak právě na těch stránkách. Nikde už neni návod když si soubory přetáneš na stránky co dál jestli se musí nějak aktivovat nebo jak?
Davex
Profil
Kinder:
Máš tam nějaký startovní soubor?
Kinder
Profil *
jediné co tam je když se přihlásim tak README.txt kde je psáno:"Vazeni uzivatele, Vase stranky, prosim, vkladejte do adresare /www. V opacnem pripade je webovy server nezobrazi.Vas ASPone.cz
support@aspone.cz"
a pak složka,která je nazvaná www. tam jsem i vložila poznámkový blok s html. ve složce www. byla ještě další složka nazvaná App_Data a ta je prázdná. Nevím zda něco z toho je startovní soubor podle článku co jsem četla z odkazu asi ne....
Alphard
Profil
Seznam výchozích názvů defaultních souborů je na www.iis.net/configreference/system.webserver/defaultdocument, zkusil bych některý z nich.
Kinder
Profil *
už mi to jde. Děkuji moc za rady:-)
Petr ZZZ
Profil
Reaguji (OT, pardon) na Kinderu:

Koukl jsem do tvého kódu – tady třeba můžeš <span> vynechat a místo
<span style="color:blue;"><b>jak je</b>.</span>
psát jen
<b style="color:blue;">jak je</b>. (Ještě lepší je dát styly do externího souboru, ale to už jsme zase někde jinde.)

A když si na začátek sekce <head>, ještě před <title>, dáš vhodnou deklaraci kódování, třeba <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"> (nebo zkráceně <meta charset="utf-8">), bude ti na dané stránce, včetně <title>, fungovat diakritika.

Také bych doporučil začínat každou stránku touto deklarací: <!DOCTYPE html>

Základní kostra stránky by tedy mohla vypadat nějak takto:
<!DOCTYPE html>
<html>
  <head>
    <meta charset="utf-8">
    <title>Zkouška stránky</title>
  </head>
  <body>
  </body>
</html>


Ještě drobnost: „...pomocí html jazyků“ — Jazyk HTML je jen jeden.
margin
Profil *
Kinder:
dělat internetovou stránku pomocí html jazyků podle návodů na www.jakpsatweb.cz
[b]Též my se dala připustit formulace „dělat internetovou html stránku pomocí jazyků podle návodů na www.jakpsatweb.cz“, těmi jazyky by byly HTML, CSS, a později třeba Javascript , PHP...

Elementu OL chybí koncový tag, chyba se neprojevila, protože za elementem OL už není další obsah.
Kinder
Profil *
Petr ZZZ:
Děkuju opravím si to. Sem s tím začla teprv před pár dny takže se pomalu učím a jsem ráda za každou radu:-)Takže moc díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0