Autor Zpráva
Philber
Profil
Ahoj, měl bych na Vás dotaz.
Dostal jsem nápad na zajímavý projekt, ale je k tomu potřeba konkretní doména, nebudu říkat jaká přímo, stačí jen to, že naprosto vystihuje to k čemu bude určená a má koncovku .cz což je pro projekt důležité. Bohužel tato doména už majitele má. Naštěstí je ochoten ji prodat, ale... Věc se má tak, že mi požaduje cenu něco přes 50000 Kč, což nejsem schopen zaplatit. Tak jsem se chtěl zeptat jestli je taková cena normální. Zkušenosti s tímto nemám, tak bych byl vděčný za radu.

Děkuji za odpovědi, za každou připomínku budu rád.
mlasevic
Profil
Polož si ne otázku, zda je tato cena normální - je to tržní prostředí a dotyčný zřejmě ví nebo tuší, jaká je její cena. Jde o to, zda jsi schopen na tuto cenu přistoupit.

K řešení tohoto stavu právní cestou jsem našel na netu toto ( je to z roku 2009) - http://www.epravo.cz/top/clanky/internetova-domena-a-jeji-pravni-aspekty-59386.html

Jiný příklad z mé praxe - klient, pro kterého pracuji spouštěl nový produkt a taky pro něj potřeboval doménu s koncovkou cz.....cena, kterou byl ochoten za převod od stávajícího držitele domény byla cca 10000 EUR. Naštěstí dotyčný neměl ani páru o důležitosti této domény a tak byla první minutu po skončení karantény po neuhrazení prolongace naše.
Roman Plencner
Profil
Ahoj, pozri si tento prehľad predaných .CZ domén z roku 2011:

http://404m.com/2011/12/30/nejdrazsi-cz-domeny-2011/

Je tam celé spektrum cien cca od 1 001 kč až po 62 000 kč.

Z toho vyplýva, že optimálna cena domény pri kúpe je tá, na ktorej sa predávajúci a kupujúci dohodnú.

Ak nechceš zaplatiť tých 50 000 Kč za doménu, skús to zjednať :) alebo si nájdi inú doménu. Žiadne iné možnosti asi nemáš k dispozícii...
Adrifinel
Profil
A nešlo by přizpůsobit ten název?

Doména, která by se mi hodila, byla již obsazena, tak jsem udělala alternativu. Přičemž po najetí na tu první danou doménu dojde k přesměrování na jaké si elektro jakoby pod jinou doménou. Přičemž ta doména je braná jako obsazena. A nejsem si moc jistá, jestli by se líbilo firmě Bandai, že se takto zachází z jednou její registračních značek...
Petr ZZZ
Profil
Optimální cena je ta, se kterou je spokojen jak prodejce, tak kupující, a je závislá mimo jiné na charakteru a potenciálu domény. Doména sex.com se údajně prodala za 14 miliónů dolarů, doména mojezkusenostiskrmenimkrajty.eu asi moc drahá nebude.
Joker
Profil
Philber:
Velice záleží o jakou doménu jde. Za některé je 50 000 strašně moc, za jiné by to naopak bylo hodně výhodné.

Optimální cena při koupi domény je samozřejmě co nejnižší :-)
Když na tuhle doménu nemáte, najděte si nějakou jinou vhodnou, která je volná.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0