Autor Zpráva
Jiří Kalina
Profil
Zdravím,
chci se naučit PHP a potřeboval bych trochu pomoc. Částečně znám HTML a JavaScript. Hledám nějakého ochotného programátora z Litvínova,který by mi pomohl vybrat ideální editor na PHP a poradil co všechno si mám nainstalovat.
Dále bych potřeboval trochu vysvětlit základy práce s editorem a eventuálně půjčit nějakou knížku,tutoriál, kde by již byly vypracované příklady PHP skriptů,které bych si pak mohl sám napsat,zkoušet a studovat.
Za občasnou pomoc a rádcovství bych se revanšoval tím,že bych kolegovi z Litvínova mohl něco přeložit z němčiny nebo angličtiny. Oba jazyky jsou mým koníčkem přes 20 let.
Absolvoval jsem kurz od Cisco Networking Academy se zaměřením na počitačové sítě. Bylo to v angličtině. Takže přeložit něco do češtiny není pro mě problém.
Kalina
Joker
Profil
Jiří Kalina:
Hledám nějakého ochotného programátora z Litvínova,který by mi pomohl vybrat ideální editor na PHP a poradil co všechno si mám nainstalovat.
Právě tím se zabývají prozatím zveřejněné články na pehapko.cz

Kdyby v nich něco chybělo nebo bylo nejasné, uvítám připomínky (je na to zvláštní sekce tady v diskusi a každý článek obsahuje odkaz na odpovídající vlákno).
peta
Profil
OT
Joker: Jen letmo to projizdim...
http://pehapko.cz/zakladni-kurz/4-zaklady-syntaxe
- Mas tam treba u retezcu \", ale pro html by bylo dobre pridat i pouziti & quote. Pripadne ukazku i pro \'.
- U "spolecne hlavicky" mas nevim proc <?php mb_internal_encoding("UTF-8"); ?>, to slouzi pro mb funkce. Lepe by bylo dat tam header s charsetem kvuli prebiti default nastaveni na serveru.
- Obrazek u php info neni citelny, pouzil jsi nespravnou zmensovaci metodu a nejde rozkliknout do vetsiho.
- Na zacatku mi schhazi ul-li seznam s odkazy na kotvy dolu do stranky na nadpisy
Joker
Profil
peta:
Tady to je mimo téma.
Joker [#2]: „(je na to zvláštní sekce tady v diskusi a každý článek obsahuje odkaz na odpovídající vlákno)
Konkrétně pro uvedený článek to je Základní kurz IV. – Základy syntaxe

Doplnění:
Ale možná rovnou podotknu: K první odrážce že jsem to moc nepochopil, ke druhé že to je kvůli tomu, že se to pak využívá v pozdějších kapitolách a ke třetí, že to je záměr (je to jen ilustrace jak asi ta obrazovka vypadá).

Ale opravdu prosím připomínky k článkům psát do vlákna k tomu článku, jinde se to ztratí (mně taky trvá třeba i týden, v extrémním případě i pár měsíců, než se k nějaké opravě dostanu a když to nebude ve správném vlákně, už to pak nenajdu).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0