Autor Zpráva
reuben
Profil *
Ahoj,

jsem uplny zacatecnik, tak prosim o shovivavost.

Dneska jsem zkousel udelat svou prvni stranku za pomoci tabulky pres celou stranku. Tabulka vypada nasledovna: navrchu hlavicka, nalevo menu s kliklacimi zalozkami, v strede obsah, na pravo dalsi panel. No a muj problem spociva v tom, ze nevim jak udelat, aby kdyz kliknu na nejakou zalozku v menu, aby se mi dany text zobrazil v miste pro obsah (teda v strede) a zaroven na strance zustali vsechny ostatni prvky (hlavicky, menu se zalozkami, pravy panel).

Pokousel jsem se se to vyresit tak, ze jsem se vytvoril druhy kod uplne stejny jen se zmenenym obsahem a zalozku jsem tam presmeroval. Ale stejne se mi po kliknuti na zalozku otevre ten druhy kod v novem okne. Takze potrebuju, aby se mi bud otevrel ve stejnem nebo to udelat uplne jinak.


Dekuju za kazdou odpoved


Ps: tabulku jsem tvoril podle teto "sablony" :
<table width="760">
<tr> <td colspan="3"> Hlavička </td></tr>
<tr>
<td rowspan="2" width="150">Levý sloupec</td>
<td width="500">Obsah</td>
<td rowspan="2" width="110">Pravý sloupec</td>
</tr>
<tr> <td>Patička </td> </tr>
</table>
Trejpa
Profil
reuben:
aby se mi bud otevrel ve stejnem nebo to udelat uplne jinak
Vytvoříš nový soubor jako samostatnou stránku, která bude mít stejnou strukturu, stejnou hlavičku, stejné menu, jen jiný obsah (a název, zvýrazněnou položku v menu). Soubor se bude jmenovat jinak, v menu budeš klikat na odkazy vedoucí na jednotlivé stránky.

Ale dá se to zautomatizovat pomocí serverového jazyka, například PHP.
reuben
Profil *
Trejpa:
No prave presne to jsem udelal, jen nevim jak nastavit, aby se to otevrelo na stejne strance a ne v dalsim okne/karte...

ted to mam takhle:
<a href="jmeno toho druheho soubrou s jinym obsahem" target="nazev puvodniho souboru" style="text-decoration:none;">jmeno zalozky</a>
Trejpa
Profil
reuben:
Aby se nová stránka zobrazila po kliknutí na odkaz ve stejném okně (panelu), je třeba nepoužívat (nebo použít výchozí) parametr target u odkazů.
reuben
Profil *
Trejpa:
tak jsem target smazal, ale porad mi to otevira odkaz do druheho panelu....

ale stejne dik za rady ...
Stalker
Profil
[#5] reuben
Tak nám pošli odkaz na živou ukázku a problém bude mnohem snažší vyřešit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0