Autor Zpráva
polonium
Profil
Ahojte,

odpověděl jsem na jeden inzerát, ve kterém poptávají webovou aplikaci na míru. Odpověděli a zaslali mi pdf s popisem zadání. A teď když chci napsat svou nabídku (jelikož se jedná o výběrové řízení) jsem se zastavil hned u první věty:

Jak byste aplikaci technicky realizoval.

Oni už vědí, že chtějí webovou aplikaci, která poběží na jejich serveru budou mít data uložená v MySQL. Tak co víc k téhle větě můžu napsat? Jediné co vím, že tam napíšu bude, že celou app postavím na nette :)

Co byste napsali vy? Předem díky :)
ninja
Profil
Hledáte komplikace tam, kde nejsou. Napište PHP, MySQL, Nette, atd., nehledejte v tom vědu. Pravděpodobně zadání bude vycházet z nějaké šablony.
polonium
Profil
Ano, tu šablonu o které mluvíte mám, z té vycházím. Předpokládal jsem, že tam popíšu co všechno bude moct v té aplikaci dělat, práva uživatelů, jak bude vypadat běžná činnost uživatele, co tam můžu přidat navíc, tedy to o v zadání není...
DJ Miky
Profil
To patří spíš do specifikace požadavků, pod technickým řešením si představím použitou platformu, jazyky, frameworky – např. PHP, MySQL, Nette, HTML, CSS, JavaScript – a aspoň náznak architektury – tedy klient/server, v případě Nette bude serverová část pravděpodobně podle vzoru MVP apod.
polonium
Profil
Tak jsem zbastlil toto :)

Aplikace bude postavena na architekuře klient/server, s využitím nástrojů frameworku Nette. Data budou uložena v MySQL databázi. Ovládání aplikace přes webové rozhraní. Serverová část bude postavena na MVC architektuře. Pro výstupy budou použity knihovny PHPExcel a mPDF. V případě zájmu můžu využít i AJAXové technologie.
Sir Tom
Profil
polonium:
Aplikace bude postavena na architekuře klient/server, s využitím nástrojů frameworku Nette. Data budou uložena v MySQL databázi. Ovládání aplikace přes webové rozhraní. Serverová část bude postavena na MVC architektuře. Pro výstupy budou použity knihovny PHPExcel a mPDF. V případě zájmu můžu využít i AJAXové technologie.
Když nevíme, o jaký projekt se přesně jedná, tak těžko můžeme popsat realizaci. To, co jsi napsal, je takové obecné popsání téměř každého projektu.
polonium
Profil
Jedná se o aplikaci na vykazování prácovních činností

Základní zadání
Požadujeme aplikaci, ve které budeme evidovat kompletní pracovní čas našich servisních pracovníků. Tito pracovníci v ní budou vykazovat veškeré svoje činnosti po celou dobu pracovní doby. Vykázané činnosti / čas potřebujeme třídit podle různých kritérií. Aplikace pak podle těchto kritérií musí umět vytvářet souhrny a tiskové sestavy. Kritéria budou předem administrátorem aplikace definované seznamy. Každý pracovník musí mít svoje jméno a heslo, musí být rozlišené práva uživatel/administrátor.

Aplikace bude provozována na našem serveru. Databáze MySQL. Technické řešení navrhněte.

Tiskové sestavy
Pro fakturaci požadujeme sestavy podle firem.
Pro mzdy sestavy podle pracovníků.
Pro sledování produktivity sestavy podle typů činnosti (programování, servis, doprava, oběd, dovolená, nemoc, …. )
Všechny sestavy s možností výběru období od-do
A další sestavy dle našich požadavků

btw když už jsme u konkrétního zadání kolik byste si za takovouhle aplikaci řekli peněz?
preca1
Profil
polonium:
btw když už jsme u konkrétního zadání kolik byste si za takovouhle aplikaci řekli peněz?
Jeden by to udělal za referenci a 5000, třetí za 80 tisíc. Svojí cenu si musíš určit sám. Trochu by ti mohl pomoct článek o tom, kolik si říct u pohovoru.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0