Autor Zpráva
Kinder
Profil *
Ahoj začínám tvořit internetové stránky(základy Html ovládám) a chtěla bych vytvořit nějaké menu,aby se no to dalo kliknout,rozbalit a podobně. Pomocí xarawebdesigner jsem si vytvořila toto menu, ale nevím zda by to dále šlo upravovat popřípadě jak, aby když na něco tam kliknu,abych tam vložila články text a podobně. Zkoušim si teď i vytvořit menu pomocí CSS stylů ale ztroskotala jsem u vytvoření CSS souborů Externí styly ani podle této stránky mi to nejde http://office.microsoft.com/cs-cz/frontpage-help/vytvoreni-sablony-stylu-css-HP005285355.aspx když dám soubor nové a pak nevím co dál...V knize píšou, že stačí vytvořit textový dokument a uložit ho s příponou .css, ale to se mi nějak nezdá (hlavně když jsem to propojila, tak to nereagovalo). Desing a rozpracované "stránky" na moda.aspone.cz Já právě nechci mít to menu jen když kliknu nahoře, aby se mi to posunulo na text, který je dole(když kliknete na odkaz tak sem to tam zkoušela), nebo otevřelo nové okno. Třeba jak je na jakpsatweb.cz menu Návody, HTML,CSS atd. tak když se na to klikne tak se otevře ten text, ale vše kolem zůstane stejné tak jak toho docílit. Nepotřebuji nějaký super desing, jen už bych chtěla udělat ty sekce a vkládat do nich články. Snad je to srozumitelné. Předem děkuji za radu.
peta
Profil
Odkazy na záložky v HTML

Html kod je zhruba takovy pro kotvy, odskoky:
<ul>
<li><a href="#kotva1">odkaz1</a></li>
<li><a href="#kotva2">odkaz2</a></li>
<li><a href="#kotva3">odkaz3</a></li>
</ul>

<a name="kotva1"></a>
<h2>Nadpis pro odkaz1</h2>
<p>Text</p>

<a name="kotva2"></a>
<h2>Nadpis pro odkaz2</h2>
<p>Text</p>

<a name="kotva3"></a>
<h2>Nadpis pro odkaz3</h2>
<p>Text</p>

Ten vzhled css ti na strance desing funguje
http://moda.aspone.cz/desing.html
Ve zdrojovem kodu mas dva css:
 <link rel="stylesheet" type="text/css" href="Desing_htm_files/xr_main.css"/>
 <link rel="stylesheet" type="text/css" href="Desing_htm_files/xr_text.css"/>
Kdyz v xr_text.css zmenis font-size na 25, tak se zvetsi velky nadpis "Zkušební stránky"
.xr_s0 {font-size:25px;}

Oboje je kod, ktery se da napsat pres poznamkovy blok. Pozor! Poznamkovy blok vytvari obvykle soubory txt. Win ma nastavene skryvat pripony. Takze si pri ukladani treba pohlidat, krom spravne pripony v nazvu take kolonku pod tim, "Ulozit jako typ", aby byla prepnuta na vsechny soubory, jinak ti to vytvori:
"soubor.html.txt" misto "soubor.html"
"soubor.css.txt" misto "soubor.css"

---
Edit: ostatne, na uvodni strance (http://moda.aspone.cz/) kotvy mas, ale odskakovani funguje jen, kdyz je stranka vetsi nez okno, zobrazi se scrolovani. Takhle nizkou strankou neposune, protoze nemusi.
Kinder
Profil *
Ten html kód pro kotvy vím to tam mám. Ale já právě chci, na té druhé stránce, aby když kliknu třeba na ikonu Tipy tak jak udělat, aby se mi tam zobrazoval text, který chci pod tím. Já prostě nevím jak do desingu vkládat texty, aniž by to byly ty kotvy nebo se otvíralo nové kno. Jestli tedy pak stačí vždy do každého nového poznámkového bloku zkopírovat toto <link rel="stylesheet" type="text/css" href="Desing_htm_files/xr_main.css"/> a jak pak udělat, aby se ty články otvíraly vždy pod tím co chci???Nebo kdybych to chtěla podobně jak je to tady http://www.eaglelive.cz/?page_id=221 jednoduše kliknu na Sport a otevřou se mi články o sportu, kliknu na Golf a otevřou se mi články o golfu. Mně de o to jak si udělat šablonu(tu už teda mam z toho programu udělanou,ale kdybych třeba chtěla od začátku svojí dělat) a do šablony vkládat články, obrázky pod určitá témata co budu mít v liště.
peta
Profil
Ty chces udelat to same, co mas ze Xara vlastnimi silami? Proc? Mi ta sablona prijde pouzitelna. Je to sice silene udelane, ne tak jednoduse, jak jsem ti poslal kod, ale to by nevadilo.

Chces prepsat text, odkazy? Nevim, jak se to dela ve Xara, ale v poznamkovem bloku se da vyhledat text "Tyto stránky nejsou v" (spis Tyto str, bez diakritiky, pac oni pouzili entity pro html kod misto normalniho "a s carkou") a ten zamenis za jiny. Tam je to silene udelane spany, kvuli tomu obrazku.


Obsah:

 <img class="xr_ap" src="Desing_htm_files/12.png" alt="" title="" style="left: 562px; top: 318px; width: 168px; height: 165px;"/>
 <span class="xr_s0" style="position: absolute; left:202px; top:204px;">
  <span class="xr_tl" style="top: -14px;">Zkušební stránky</span>
  <span class="xr_tl xr_s1" style="top: 18px;">Tyto stránky nejsou v </span>
  <span class="xr_tl xr_s1" style="left: 455px; top: 18px;">provozu. </span>
  <span class="xr_tl xr_s1" style="top: 32px;">Jendá se pouze o zkušební </span>
  <span class="xr_tl xr_s1" style="left: 455px; top: 32px;">verzi.</span>
 </span>

zamenis za
 <span class="xr_s0" style="position: absolute; left:202px; top:204px;">

Vlastni obsah

 </span>


Odkazy:

 <a href="http://www.xara.com/link/" target="_self" onclick="return(xr_nn());">
  <img class="xr_ap" src="Desing_htm_files/11.png" alt="" title="" onmousemove="xr_mo(this,0,event)" style="left: 501px; top: 134px; width: 84px; height: 24px;"/>
 </a>
zamenis za (tak podobne pro ostatni odkazy)
 <a href="stranka1.htm">
  <img class="xr_ap" src="Desing_htm_files/11.png" alt="" title="" style="left: 501px; top: 134px; width: 84px; height: 24px;"/>
 </a>
nebo
 <a href="stranka1.htm"> vlastni text
 </a>

A pak uz jen staci to rozkopirovat do souboru stranka1.htm, stranka2.htm, ... a zamenit obsahovou cast.
Proc se ti na uvodni strance otevira nove okno kliknutim na "Desing klikni"? Protoze tam mas v odkazu target="okno".
Proc se ti otevira okno stranek xara v tom desing? Protoze cil odkazu je http://www.xara.com/link/ a ne tebou pojmenovana stranka na tvem webu (treba stranka1.htm).

Ale, jestli si chces udelat vlastni sablonu uplne celou, tak muzes pro zacatek pouzit tabulku.
http://peter-mlich.wz.cz/web/html/pr/index.htm#tabulka
Kinder
Profil *
No říkala jsem si, že když to udělám vlastními silami více tomu pozorumím a hlavně budu vědět co ten kód znamená a kde co hledat(teď je to velkej chaos pro mě), že to bude jednoduší, ale zkusím tedy spíše upravovat ten hotový kód.
S tim oknem na úvodní stránce to vim to mám schválně,aby to bylo přehlednější teďka.

Zkusila jsem to tedy změnit v tom kódu a ten obsah se mi tam normálně ukáže můj text to je fajn, jenže u těch ostatních tady
<a href="stranka1.html">
  <img class="xr_ap" src="Desing_htm_files/11.png" alt="" title="" style="left: 501px; top: 134px; width: 84px; height: 24px;"/>
 </a>
mi to pak stejně když kliknu na to okno "Podmínky" tak mě to otevře stránku toho stranka1.html což je jasný když je tam to <a href="stranka1.html">. A jak jsi tedy psal, že to stačí zkopírovat do souboru stranka1.html co tedy přesně bych tam měla kopírovat z toho desingu? Protože když jsem zkoušela zkopírovat vše co tam je tak to vůbec nefunguje a taky je blbost, že by se pokaždé kopírovalo vše když tam pak budu mít dlouhý text(článek) atd. Takže fakt nevim prostě. Sem čekala, když si udělám ten desing v tom programu, že to bude lehký a pak nějak jednoduše tam dám články a tak.....opak je pravdou. Každopádně děkuju za trpělivost:-)
peta
Profil
Nejjednodussi je zkopirovat cely soubor (desing.html -> stranka1.html) a pak cast s obsahem smazat a nahradit jinym textem. Nevyhoda je, ze, kdyz opravis neco v menu, musis to prepsat ve vsech souborech. Ale jinak to nejde, pokud to nechces udelat pres php nebo nekterymi zavrhovane framy.

Pokud chces layout resit sama a jsi novacek, doporucuji nekterymi zavrhovane tabulky. Az do toho proniknes, prepises to na css. Ale nema smysl se trapit s css a resit chyby vznikajici dusledkem chybneho css layoutu, kdyz jeste nemas hotovy obsah.
A tak jakoze bych to predelal, ten Xara layout nic moc, casem ocekavam potize. Xaru nepouzivam, je mozne, ze v ni jdou udelat cele stranky i s odkazy. Vyplivne to site dost osklivy kod, ale uzivateli, jako ty, to muze stacit :)

"když kliknu na to okno "Podmínky" tak mě to otevře stránku toho stranka1.html"
http://moda.aspone.cz/desing.html
Tam je pod podminkama stale odkaz na xara. Novou verzi tam nemas, tezko rici v cem je problem, kdyz se to neda zkouknout.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0