Autor Zpráva
Tom159
Profil
Ahoj,
pokud si pomocé photoshopu vytvořím webovou stránku. Jak jí naprogramuji? Na stránce " Jak psát web" Jsem koukal na začátky html atp. Ale programování stránky, aby šlo na různé věci klikat a otevírat menu atp. Nějak se to dělá...
Je někde návod jak přímo na to?
Nebo jak na to pomocí nečeho? Co se mám ještě naučit, abych to zvládl?
Jsem začítečník, a potřebuji pomoct od zkušených lidí.
Díky !
Taurus
Profil
Asi jsi ten web neprošel, všechno potřebné tam je. Polopaticky a po krocích. Zkus přijít s něčím konkrétnějším, co ti nefunguje, toto je přílišný základ, trochu se snaž.
Tom159
Profil
Taurus:
No, když se tam naučím, hlavičku, telíčko, měnit barvy, přidávt obrázky, tak to se ale nějak musí přenést do té šablony ne? Aby byla funkční a šlo na jednotlivé položky v menu například klikat... Vytvořil jsem si podle tohoto návodu takovou základní webovou stránku, ale to naprogramování té stránky potřebuji zjistit.
Anonymní
Profil *
Tom159:
Co konkrétně myslíš? Položky menu jsou odkazy(takže <a href="něco">něco</a>).
Ale tohle je zbytečné, základní kódování je snad to nejlehčí, co se můžeš v tomto oboru naučit. Musíš se naučit pár tagů, které musíš umět používat. Rozhodně nezačínej na ničem těžkém. Udělej prostě něco jednoduchého a pak to sem třeba hoď at ti to lidi zhodnotí. Pročti si pár webů o tvorbě, nebo si kup nějakou knížku. Ze začátku se nauč html a css. Až ho budeš umět na dostatečné úrovni vrhni se na js, serverový jazyk a databázi, bez toho se teď neobejdeš, ale to už je trošku těžší na pochopení.

PS: Html a CSS umí na "základní" úrovni poměrně dost lidí(učí se to na školách), takže kdybys nějakému kámoše pozval třeba na pivko, tak by ti třeba ty základy rád vysvětlil, není na tom opravdu nic těžkého
Tom159
Profil
Anonymní:
Znáš nějaké stránky, kde je přesný návod jak nakódovat již ve photoshopu vytvořenou stránku/šablonu ? Slyšel jsem, že se to nejdříve nějak rozřeže a pak postupně nakóduje... ?
... Teď jsem objevil ještě tento odkaz... ?
Anonymní
Profil *
Tom159:
Slyšel jsem, že se to nejdříve nějak rozřeže a pak postupně nakóduje
Nějak tak, jednoduše řečeno.

... Teď jsem objevil ještě tento odkaz... ?
Vkládat obsah přes iframe není nejšťastnější řešení. Tohle je teď fuk, později až budeš zkušenější tak se obsah vkládá pomocí funkce v php include(nebo jak to je), v ASP.NET existuje něco jako Master page (věřím že něco obdobného bude i v JSP a v dalších technologiích). Protože v případě několika stránek je docela nepraktické upravovat třeba menu "manuálně" na každé zvlášť. Ale to už předbíhám a to tak že dost.

Znáš nějaké stránky, kde je přesný návod jak nakódovat již ve photoshopu vytvořenou stránku/šablonu ?
Na netu jich je plno. Každopádně bez základní znalosti html a css to je stejně zbytečné. Takže moje rada zní, nejprve se nauč html a css a pak se o tohle pokoušej :) To je jako bych neuměl vůbec programovat a hned bych si chtěl naprogramovat nějakou složitější kalkulačku. Z vlastní zkušenosti vím, že lepší než se pokoušet o něco na co vyloženě nemám je se do toho pustit a po pár hodinách/dnech/týdnech/měsících si člověk řekne že už na to má a svůj plán uskuteční - to je parádní pocit hlavně ze začátku.
Amunak
Profil
Tom159:
... Teď jsem objevil ještě tento odkaz... ?
Ten s naködováním designu hlavně nemá nic společného.

Taky bude dost záležet na té šabloně. Potřebné zkušenosti a um pro nakódování závisí jen na její složitosti.
Vitality77
Profil *
Pokud chceš nakodovat grafický návrh ve Photošopu následně ho rozřezat a tím vytvořit HTML/CSS musíš googlovat frázi: PSD to HTML tutorial, většinou jsou v angličtině, český najdeš málo co. Dám ti okdaz třeba tenhle: PSD do HTML tam se proklikej, hledej takové tutorialy kde máš ke stažení PSD soubor a ještě lepší i konečnou vypracovanou verzi ať se lépe orientuješ. Jsou tam i pěkné tutorialy opravdu pro začátečníky. Tak můžeš začít ;)
slowK
Profil
skus taky tohle Youtube.cz jsou tam i užitečná videa s vysvětlením jak začít :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0