Autor Zpráva
Szalinski
Profil
Čaute, už asi 5x som musel preinštalovavať Windows kôli ad-werom spywarom a všeliakymi virusmi. Kto mi poradi ake programy by som si mal do svojho PC nainštalovať a čo všetko by som mal robiť preventivne aby sa mi taketo problemy s virusmi nestávali. Počul som že stači ak si nainštalujem Norton Antivirus 2004 professional, dalej Service Pack 2, ad-awarom mam kontrolovať stav PC každe približne 2 dny a stahovať najnovšie aktualizácie systému. Bude to stačiť? Je to pravda? Lebo tie vyrusi už ma seru v kuse mi poškodzuju system, už nemožem ani hudbu puštat ani maili pisať.
igamenir
Profil
Mně stačí, že mám antivirový program (mám NOD32) a antispyware program (mám od nějaký od microsoftu). Žádné problémy nemám a serfuju všude možně.
Martin
Profil
Szalinski
Přejdi na linux, všechny tvé problémy odpadnou :)
Martin
Profil
Jinak mám Northon Antivirus 2005, ten stahuje aktualizace sám, aktualizace na winxp se mi také stahují samy. S viry problémy tedy nemám. Ještě mám hardwarový firewall :)
Szalinski
Profil
JJ aj firewall som zabudol spomenuť ale že 2004 je lepši než 2005 lebo 2005 že ma nejake nedostatky. neviem.
Szalinski
Profil
A na linux neprejdem určite.
jozob
Profil
Martin
Ještě mám hardwarový firewall :)
- Tak to už je iné kafé...

Szalinski
Veľmi účinná kombinácia je NOD32 + Sygate Firewall (Keď niečo NOD32 neodchytí, Sygate Firewall mu nedovolí sťahovať - účinné proti Trojanom, Trojan Downloaderom, a kadejakým blbostiam, ktoré sú náročné na traffic). NOD32 je pritom celkom lacný (Lite verzia stojí 1500Sk), Sygate Firewall je freeware...
Mistr
Profil
Já mám Firewall v rámci MS Windows XP Home Edition a puštěný rezidentní štít z (neustále virovou databází aktualizovaného) AVG 7. Myslíte, že by to mohlo stačit? Nebo bych měl použít ještě něco? Díky.
PetrK
Profil
Já mám Firewall v rámci MS Windows XP Home Edition a puštěný rezidentní štít z (neustále virovou databází aktualizovaného) AVG 7. Myslíte, že by to mohlo stačit? Nebo bych měl použít ještě něco? Díky.

Mám Win XP (SP-2), Avast Professional (trvale zapnutou rezidentní ochranu a automatickou aktualizaci virové databáze), SpywareBlaster (velmi se mi osvědčil!!) a občas preventivně provedu kontrolu Ad-Aware. Používal jsem také ten Firewall z MS Win-XP ale moje zkušenost je taková, že mě při potížích tento firewall moc nepomohl. Nainstaloval jsem Kerio a teprve od té doby nemám jediný problém.

Abych to upřesnil kdy mé potíže vznikly, bylo to po instalaci Skype. Přesto-že jsem autorizoval na Skype pouze pár velmi známých kolegů, měl jsem stejně potíže. Stačilo být připojený k netu, nemusel jsem mít ani zapnutý prohlížeč, a Avast mě hlásil poplach třeba 2x denně. Když to přestoupilo únosnou mez, nainstaloval jsem Kerio Firewall, zakázal jsem v něm veškerou příchozí komunikaci pro Skype a od té doby mám 100% klid. Firewall ve Windows-XP mě nebyl vůbec nic v tomto případě platný, mám pocit že je to pouze takové "šidítko pro lepší pocit".
jozob
Profil
Mistr
Já mám Firewall v rámci MS Windows XP Home Edition ...
Vstavaný firewall vo WinXP je veľmi obmedzený a čo sa týka nasavení je to 0 bodov. Najpoužívanejší softvérový firewall je asi Sygate Personal Firewall.
Anonymní
Profil *
Já nedám dopustit na Kerio firewall. Ještě mám Avast a pokud člověk neprolézá největší řitě internetu, tak to musí stačit.
Mistr
Profil
PetrK +jozob + Anonymní
Kolegové, Vámi navrhované firewally jsou grátis nebo ne? Díky za informaci.
krteczek
Profil
přihřeju si polívčičku :-)
jak na spyware
mé stránky o tom jak na obranu proti spyware, adware, virum, trojanum atd. návody na nastavení keria, spybotu, vysvětlení problematiky, ideální pro začátečníky a lehce pokročilé .-)
krteczek
Mistr
Profil
vysvětlení problematiky, ideální pro začátečníky a lehce pokročilé
Tak to bude něco pro mě.
Mistr
Profil
PetrK + Anonymní
Kolegové, na idnes jsem četl, že společnost Kerio s vývojem jejich firwallu končí. Pro vaši informaci případně přidávám i odkaz: http://technet.idnes.cz/software.asp?r=software&c=A051007_142500_softw are_dvr
Mistr
Profil
A informace k tomu též na firemních stránkách společnosti Kerio: http://www.kerio.cz/kpf_home.html
PetrK
Profil
Mistr
Tak to jsi mě Mistře moc nepotěšil, máš pravdu skutečně to tam píšou že Kerio končí. Nevím co je k tomu vede, je to škoda.
Jinak já používám neplacenou verzi a plně mě dostačuje, oproti placené verzi nedisponuje blokováním obsahu www jako jsou reklamní bannery, pop-up okna atd.. ale pro moje potřeby mě bohatě stačí, oproti firewallu ve Win-XP se to nedá srovnat. Jak jsem psal, od instalace Keria nemám jediný problém.

No co, budu ho používat samozřejmě dál, v případě nutnosti se zkrátka někdy v budoucnu budu muset porozhlédnout třeba po jiném produktu. Myslím že to co mám mě bude ale ještě dlouhou dobu sloužit, i když se již nebudou vyvíjet nové verze..
krteczek
Profil
to all: je smutnou pravdou, že vývoj kpf byl/bude ukončen, přesto jsem přesvědčen, že je to výborný produkt a nebude mít dlouho na českém trhu freeware konkurenci. Je to proto, že obsahuje tzv. sandbox, který hlídá spouštění aplikací, což je duležité proto, že spousta viru a trojanu používá služeb jiných programu(ie, outlok..) a sandbox tohhle (pokud je dobře nastaven) nedopusti. Takže si myslím že nebude třeba dlouho přecházet z KERIA na jiný firewall.
krteczek
jozob
Profil
Mistr
Sygate Personal Firewall je samozrejme zadarmo. Nájdeš ho napr. na simtel.net
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0