Autor Zpráva
Serafin
Profil
Viděla jsem na netu hodně stránek, které nabízejí zdarma tvorbu webových stránek. Potřebuju, aby se na můj web mohly nahrávat soubory (obrázky, PDF,doc...), aby se mohla založit diskuze, profily pro uživatele, kteří se budou chtít přihlásit.... Něco jako csfd.cz Webovky si chci založit hlavně kvůli provizi z reklamy. Myslíte, že toto někdo nabízí zdarma? Koho byste mi prosím mohli doporučit? Nerada bych za tvorbu webových stránek dávala 10. 000 Kč nebo se učila ten nesmyslný html-kód.
Anonymní
Profil *
Řekl bych, že Wordpress s kombinací s různými pluginy by mohly nabídnout přesně to, co potřebuješ. Na založení různých fór(a diskuzí) existují už hotová řešení jako třeba phpBB atd.. U různých služeb, kde si tu stránku jen naklikáš(např. blog.cz, webgarden, tak bych řekl, že ti vlastní reklamu stejnak nedovolí)

Serafin:
Webovky si chci založit hlavně kvůli provizi z reklamy
Tak to je teda dost divný důvod. Co já vím tak na reklamu potřebuješ živnostenský list a pak musíš podávat daňové přiznání a odvádět daně. Nehledě na tom, že pokud nebudeš mít navštěvovanost x tisíc lidí denně, tak to zas tolik nehodí. A řekl bych, že těch x tisíc nebude, protože kdyby to bylo tak výdělečné tak do toho investuješ.

Tak nějaké návrhy jsem ti napsal, upřímně pokud na tom chceš jen vydělávat tak se na to vykašli a radši si najdi brigádu, protože buď máš dobrej nápad a vydělá ti to, nebo prostě uděláš nějaký warez web a dřív nebo později tě dopadnou a zavřou/pokutujou. A pak to tak na internetu vypadá když vznikají weby jen za účelem výdělku.

Moderátor Petr ZZZ: Odmazána reakce na smazaný příspěvek.
the beach
Profil *
candiess:
Něco jako csfd.cz
Serafin:
Nerada bych za tvorbu webových stránek dávala 10. 000 Kč

To si připrav trochu víc.

Myslíte, že toto někdo nabízí zdarma?

Ne. Ty něco snad nabízíš zdarma?

Webovky si chci založit hlavně kvůli provizi z reklamy.

Takových tu už bylo. Kdyby bylo tak snadné založit 'webovky něco jako čsfd' navíc zadarmo s bezva výdělkem na reklamách, tak jsme všichni milionáři.
Serafin
Profil
the beach:
To je mi jasný, ale nikde jsem neviděla částku pod 10. Webnode poskytuje vytvoření webovek zdarma a jiný stránky, samozřejmě za dodržování určitých podmínek, uživatelé si mohou zakoupit rozšířenou verzi (lepší grafika...). :o) no jestli se mi podaří založit ty webovky, tak budu poskytovat zdarma... Podle mě záleží na dobrém obsahu a grafickému zpracování.
maks
Profil
Serafin:
To je mi jasný, ale nikde jsem neviděla částku pod 10.
... a to 10.000 je ještě vcelku málo, počítej spíše se studentskou kvalitou zpracování.

Tvorba webových stránek je práce jako každá jiná. I tvůrci webů musejí platit složenky.
Serafin
Profil
Anonymní:
Jo děkuju, až budu moc, tak se na to mrknu. No právě jsem na vážka jestli by o můj nápad někdo stál, proto to chci zezačátku vyzkoušet na stránkách zdarma.


maks:
design mám už vymyšlený, nepotřebuju přece navrhnout logo
sony
Profil *
Napiš myšlenku a pokud to není jen o to vydělávat na reklamě s přínosem pro uživatele, tak ti to udělám zdarma. Tedy jen za nějaký odkaz na tvé stránce.
Serafin
Profil
sony, sony:
Chtěla bych nabídnout knihy v PDF. Jestli chceš vidět vzorek tak mi napiš emailovku. Je pravda, že na netu je hodně knih ke stažení, ale člověk se taky musí podívat v jaké kvalitě... Nebo když už jsou ke stažení tak rozhodně ne bezplatně. Třeba by to ocenili studenti, že nemusí shánět knihy v knihovnách a mohou si vytvořit knihovnu sami a mít všechno v tabletu. Chtěla bych aby si knihy nemuseli stahovat, ale aby je mohly rovnou číst na svém profilu a na profilu knihy nebo autora se k ní vyjádřit a ohodnotily. Což by napomohlo k rozvoji všeobecných znalostí. Nehledě na to, že mladé generace tráví stále více času na netu, ale možná je to až zavrženíhodná myšlenka, protože nic nenahradí knihu a papír, ale kdo dnes třeba píše propiskou dopisy na papír? A abych tomu věnovala čas a nic z toho neměla, to taky není úplně spravedlivé. Nemyslíte? Proto chci vydělávat alespoň tou pitomou reklamou.


sony:
Chci propojit databazeknih.cz a csfd.cz (protože filmových databází mnoho, ale tahle především vytváří také profily spisovatelů, kteří poskysli námět na zpracování filmu)
Anonymní
Profil *
Serafin:
Chtěla bych nabídnout knihy v PDF
Autorská práva.. Kór pokud na tom budeš vydělávat bude to ještě horší.

knihovnách a mohou si vytvořit knihovnu sami a mít všechno v tabletu. Chtěla bych aby si knihy nemuseli stahovat, ale aby je mohly rovnou číst na svém profilu a na profilu knihy nebo autora se k ní vyjádřit a ohodnotily. Což by napomohlo k rozvoji všeobecných znalostí
To je naivní představa, v době google drive či podobných věcí je to asi zbytečnost, ale třeba se to chytne nevím, možná s dobrou reklamou.

A abych tomu věnovala čas a nic z toho neměla, to taky není úplně spravedlivé. Nemyslíte?
Mě zase příjde nespravedlivé aby jsi tomu nevěnovala čas a měla by jsi z toho peníze. Tohle je prostě podstata obchodu, máš nějaký základní kapitál, který jsi ochotná investovat a buď se ti to vyplatí či nevyplatí, je to vždy riziko. Pokud myslíš že tvůj nápad je fakt dobrý tak si připrav pár desítek tisíc korun na programátory, reklamu a další peníze na různé poplatky kvůli autorským právům a třeba to výjde nebo o svojí investici prostě přijdeš.

Takže stručně: Rozhodně se budeš dopouštět trestného činu, protože autorská práva předpokládám že k poskytování knih pomocí internetu mít nebudeš. K reklamě potřebuješ ŽL(to znamená, každý rok podávat daňové přiznání, to je to minimální), ale takhle, pokud to nebude technicky nějak prvotřídně zpracované a nebude to nabízet fakt něco co nic jiného nenabízí(což bude těžké), tak to asi bude zbytečná ztráta času. Chce to vymyslet fakt něco co na tom internetu není nebo je minimálně.
Serafin
Profil
Anonymní:
Autorská práva
Autorská práva trvají 70 let od úmrtí autora... Navíc si na ně nadělám žádná autorská práva, neprohlašuju je za své dílo a nemám z nich přímý výdělek jako z prodeje, ale měla bych výdělek z poskytování místa na webu. Co se týká mého podnikového plánu, jistěže zahrnuje administrativní činnost + případnou právní poradu. Jak je to s weby typu: ulozto, hellshare, webshare... těch je taky plno a myslíte si, že si lámou hlavu s autorskými právy? Hned jak je vydáno dvd (bohužel někdy se dají stáhnout i kinoripy), tak už uveřejní film.

Myslím, že některé knihy se shánějí dost těžko, z vlastní zkušenosti vím, jaký to je pracovat se špatně přepsaným textem, který pak potřebuju do školy. Tak to by bylo k obsahu, ale lidi taky přivábí design stránky, který jakpsatweb.cz rozhodně postrádá ;o)

No ale pokud jste už takovou webovku viděli, nebo kdybyste mi mohli poslat odkaz na stránky, kde se dají stáhnout knihy a ještě si o nich něco přečíst, vůbec bych se nezlobila. Já jsem jen narazila na již zmiňovanou databazi knih.

Mě zase příjde nespravedlivé aby jsi tomu nevěnovala čas a měla by jsi z toho peníze.
Já si myslím, že se tomu věnuji už dostatečně dlouho... Ty knihy (teda dokumenty, abych byla přesná) se sami neopraví a nepřepíší. Jinak by mě nenapadlo ani zakládat takový projek. A zas takové prachy v tom nebudou, pochybuju, že by reklama dokázala pokrýt ztrátu za vytvoření webu. Já jsem si spíš myslela na dlouhodobý minimální přivýdělek.

Jde mi jen o to vytvořit požadovanou stránku abych se nemusela učit hml jazyk, protože umím dobře pracovat s wordem, ale vytvářet webovky jsem se nenaučila protože mi přijde strašně složité. Navíc já o tom nevím vůbec nic a přesto už mám v hlavě návrh jak by měla vypadat.
joe
Profil
Serafin:
Nerada bych za tvorbu webových stránek dávala 10. 000 Kč nebo se učila ten nesmyslný html-kód.
:-) a auta taky rozdávají někde zdarma? Chápu správně, že chceš vydělávat, ale nechceš do toho nic investovat? Moc mi to nejde dohromady. Pokud chceš nízkonákladový web, pak můžeš zkusit poptat někoho v pracích a zakázkách tady na diskusi, třeba se nějaký student najde, který to udělá. Ona ani ta instalace redakčního systému a přidání všech modulů, které bys chtěla, není krátkým okamžikem, všechno něco stojí a za kvalitu je třeba si trochu připlatit.
shaggy
Profil
Serafin:
Navíc si na ně nadělám žádná autorská práva, neprohlašuju je za své dílo a nemám z nich přímý výdělek jako z prodeje, ale měla bych výdělek z poskytování místa na webu ... Myslím, že některé knihy se shánějí dost těžko, z vlastní zkušenosti vím, jaký to je pracovat se špatně přepsaným textem, který pak potřebuju do školy.
Neverím, že takto uvažuje človek, ktorý študuje/študoval na VŠ (usudzujem podľa toho, že na SŠ nie je potreba zohnať nedostupné knihy).
Ja ukradnem auto, ale nikde nebudem vyhlasovať, že je moje, tým pádom nejde o krádež? Podľa tvojej logiky by som mohol čakať na vydanie nejakej dlho očakávanej knihy (napr. jeden z dielov Harryho Pottera), preložiť ho do slovenčiny (češtiny), vydať ho vo veľkom náklade a zarobiť. Nemusím predsa platiť autorke, ja si jej autorské práva neprivlastňujem.

Nie každému je súdené podnikať, niektorí ľudia nemajú naviac, než byť iba zamestnancami (bez urážky). A z tvojho pôvodného vyjadrenia „Nerada bych za tvorbu webových stránek dávala 10. 000 Kč nebo se učila ten nesmyslný html-kód.“ usudzujem, že ty patríš tiež do tej skupiny.
Miera zisku je priamo úmerná riziku a/alebo investíciám. Ty si naivne myslíš, že založíš stránku bez rizika a investícií, ktorá ti bude zarábať (aj keď len minimálne). Takto to nefunguje.
Alphard
Profil
Zakladatelka nežádá o detailní vysvětlování ekonomických principů a oni k tomu není určená tato diskuse...
[#12] je zcela mimo téma. Jestli se tady rozvine diskuse v tomto smyslu, budu uklízet.
shaggy
Profil
Alphard:
Môj príspevok je mimo téma, ale [#7] nie? Alebo [#9]? V čom sa líši môj príspevok od ich?
Áno, táto diskusia nie je zameraná na ekonomiku. Potom by stačilo, aby jej prvý človek odpovedal v zmysle "Áno, robia to aj zdarma. Stačí pohľadať na internete." a ostatné príspevky by boli zbytočné.
Ja som len snažil poukázať na to, že začínať s takým webom je nezmysel a jej chápanie autorského práva nie je úplne v poriadku.

Aj keď za toto dostanem vynadané, nebolo by lepšie upratať tých, ktorí dlhodobo a úmyselne porušujú pravidlá fóra?
Alphard
Profil
Ona autorské právo porušovat nemusí, viz např. www.mlp.cz/cz/projekty/on-line-projekty/karel-capek/o-projektu. Podobné weby se mi líbi, myslím, že nejsem sám a že lze najít čtenáře.
Jinak jsem reagoval na příspěvek, při kterém už přetekla mez, do kontejneru jich klidně pošlu více, neboj. Pište pouze věci, které jsou k tématu.
Serafin
Profil
Alphard:
Díky za podporu.
joe, shaggy:
To je všechno hezký, ale ještě jste mi nevysvětlily „Jak je to s weby typu: ulozto, hellshare, webshare...

a auta taky rozdávají někde zdarma?
Web je snad auto? „Autorská práva trvají 70 let od úmrtí autora.“ Vy se divíte, že nechci investovat peníze, které by se mi nevrátili?

Tak ještě jednou: Neznáte nějakou stránku nebo program, který by vyhovoval mým potřebám (jako třeba wordpress...)?
Vestik
Profil
A proč ne wordpress? Pokud se budeš snažit tak za týden to zvládneš sama - v současné době připravujeme seriál pro úplné začátečníky takže sleduj www.wp-news.cz :)
margin
Profil *
Serafin:
ak je to s weby typu: ulozto, hellshare, webshare...
V principu jednoduše, obsah nahrávají uživatelé a pokud se provozovatel prokazatelně dozví, že šířením souboru bflmpsvz.xyz dochází k porušování autorských práv, je povinen jej odstranit.
LudekBrno
Profil
margin:
A ještě doplním margina, server je povinen nelegální obsah odstranit a navíc je trestně stíhatelný ten, kdo ho tam nahrál...

Serafin:
To je všechno hezký, ale ještě jste mi nevysvětlily ‚Jak je to s weby typu: ulozto, hellshare, webshare...‘

Viz. výše, pokud se ti tam povede nacpat něco, co ještě není oproštěno od autorských práv, tak budeš sama trestně stíhatelná. A velmi přitěžující okolností bude výdělečnost webu z reklam. Takže záměr máš možná hezký, ale je to parazitování na cizích dílech a věř, že dříve nebo později se najde nějaký "dobrák", který ti bude příjem závidět a zatepla tě nabonzuje. Pak už se z toho nevykecáš... Takže je otázka, jestli to za to riziko stojí. Podle mě by bylo spíš užitečnější se učit ten "hloupý" html kód.
Anonymní
Profil *
LudekBrno:
Podle mě by bylo spíš užitečnější se učit ten "hloupý" html kód.
Naučit se HTML je to minimální, pak ovšem následuje serverový jazyk a databáze a hned to trošku bude těžší.
Takže jak jsem psal, doporučuji wordpress + pluginy, věřím, že pluginy přesně na to co chceš už existují. Nebo opravdu sehnat někoho kdo ti to udělá zadarmo(či za malý obnos) na míru, věřím, že v okolí máš pár přátel, kteří to umí. A věřím, že pokud jim nabídneš třeba podíl a reference tak myslím že po tom každý "neprofesionál" hned skočí


Serafin:
No ale pokud jste už takovou webovku viděli, nebo kdybyste mi mohli poslat odkaz na stránky
Ano viděl jsem, ale bohužel většinou byly v angličtině, každopádně většinu slavnějších děl jsem našel na již zmiňovaném ulozto a i v češtině. Takže ano, kdo hledá najde. Ale vzhledem k tomu že nemám tablet, tak raději volím papírovou knihu než PDF.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Serafin:
Jak je to s weby typu: ulozto, hellshare, webshare... těch je taky plno a myslíte si, že si lámou hlavu s autorskými právy?
Ano, lámou. A občas se někomu povede srazit jim vaz. Záleží na tom, do jaké míry se podaří prokázat úmysl, na ochotě provozovatele řešit nahlašovaný obsah a zejména na tom, jak moc se mašinérie reprezentující autory děl snaží.

Myslím, že žádná seriózně myšlená filmová (či jiná) databáze by si netroufla sama aktivně provozovat datové úložiště nebo nějaké warfórum. Jsou to dva (až tři) oddělené světy. Domnívám se, že významným zdrojem příjmu pro ČSFD jsou mimo jiného i reklamy na nákup filmů a na zboží související s filmy. Kdybys provozovala databázi knih, byly by tvé reklamní plochy velmi lákavé pro inzerenty z řad knihkupců. Jakmile bys jim ale chtěla konkurovat, byť i v rámci šedé zóny „já vůbec nevím, co mi tam lidi nahrávají“, tento tučný penězovod by vyschl. Obecně čím spornější je projekt z hlediska právních záležitostí, tím podřadnější inzerce se na něm uchytí.

Já si myslím, že se tomu věnuji už dostatečně dlouho... Ty knihy (teda dokumenty, abych byla přesná) se sami neopraví a nepřepíší.
Možná jsi mohla začít svůj dotaz vysvětlením, jakou roli bys v projektu měla sehrát ty, protože směs „chci propracovaný systém a vydělávat na něm, nechci nic platit, ani se nic učit, HTML je nesmyslné“ je dost výbušná. Dokonce jsem tě chvíli prověřoval, jestli celý dotaz není jen záměrná provokace nějakého znuděného diskusního trolla. Služba, kde se do formuláře napíše název a zaměření webu, popíše se design, přiloží se číslo účtu a ono to po odkliknutí odesílacího tlačítka zařídí pravidelný příjem, neexistuje.

I kdybys našla nějakou takovou službu, stavět na ní cokoliv důležitého a potenciálně hodnotného by bylo riskantní. Její provozovatel by mohl kdykoliv změnit podmínky používání, nebo ji úplně zrušit. Co pak? Já bych nevěřil ani zmíněnému Webnode (přestože běží dlouho). Kdybys místo automatické služby hledala technicky zdatného člověka, s tím, že možná z toho budou peníze, o které by ses s ním rozdělila, měla bys větší šance.

lidi taky přivábí design stránky, který jakpsatweb.cz rozhodně postrádá ;o)
Lidi se vábí spíš přes vyhledávač a ten hledá podle textů. Takže třeba JPW vábí dost a na reklamě utrží měsíčně víc, než je tvůj investiční limit.
Serafin
Profil
Vestik:
Tak jo děkuju. Vrhnu se do wordpressu.
A když se mi to nepovede zkusím si sehnat hold někoho, kdo se v tom opravdu vyzná.
Tori
Profil
Serafin:
Proklikejte si trochu ebookforum (teď má trochu jinou URL), to imho odpovídá vašemu záměru. Je to hlavně diskusní fórum o knihách, mnoho z nich se (po uplynutí tzv. "doby hájení") i dá stáhnout. Primárně digitalizují beletrii, ale učebnice nebo starší věci (např. etymologický slovník češtiny) se tam taky najdou ve značném počtu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0